Editörler :
06 Ağustos 2020 12:23   

pdr mi türkçe öğretmenliği mi
Pdr ve türkçe ögretmenligi arasından hangisini seçmeliyim ? Ikisi de ilgi alanıma giriyor ve karar veremiyorum. Bu yüzden gelecegi nasıl olur hangisinin ataması daha iyi olur vs buna bakarak karar vermek istiyorum çünkü önceliğim kpss. Pdr çok mezun veriyor ama ihtiyaç artacak diyenler de var. Şuan türkçe ataması daha iyi gibi ve ama ders olduğu için atamasının her zaman iyi olacağını söyleyen de var. Lütfen öğretmenlik bitti vs demeyin çünkü şuan iş garantili meslek yok ve başka seçeneğim de yok. Gerçekten bilgisi olanlar yardımcı olabilir mi ? Atama olarak rehber ogretmenlik mi türkçe öğretmenliği mi ?
06 Ağustos 2020 12:59

mustazaf2121
Şef

türkçe öğretmenliğininin ben pek yorucu bir ders olduğunu düşünmüyorum..ataması şu an pdr ye göre daha rahat..ama nihayetinde derse girip öğrenciyle uğraşıyorsun..pdr nin ise şu an ataması zor ama ilerde iyi de olabilir..derse girmek yok..sana ait bir odan var ve öğrenciler için faydalı gördüğün etkinlikler vs yapıyorsun..atama sorunu olmasa %100 pdr yaz..hatta böyle bir sorun olsa dahi yine de pdr yaz..çünkü atama süreci 2-3 yıl olsa da bir ömür rahat etmek var..

06 Ağustos 2020 13:13

Tercih202
Aday Memur

türkçe öğretmenliğininin ben pek yorucu bir ders olduğunu düşünmüyorum..ataması şu an pdr ye göre daha rahat..ama nihayetinde derse girip öğrenciyle uğraşıyorsun..pdr nin ise şu an ataması zor ama ilerde iyi de olabilir..derse girmek yok..sana ait bir odan var ve öğrenciler için faydalı gördüğün etkinlikler vs yapıyorsun..atama sorunu olmasa %100 pdr yaz..hatta böyle bir sorun olsa dahi yine de pdr yaz..çünkü atama süreci 2-3 yıl olsa da bir ömür rahat etmek var..

mustazaf2121, 1 ay önce - Alıntıya git
pdr de yığılma giderek artıyor bende aslında pdr daha çok istiyorum ama durum daha kötü olacak diyorlar. bir okulda 2 rehber öğretmen varsa 5 6 tane türkçe öğretmeni olur ve ana ders olduğu için hep ihtiyaç olur diyorlar. secim zor oluyor haliyle
Toplam 2 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?