Editörler : "eskiyara"Pangaea
07 Ağustos 2020 13:45

Aynı Atama Döneminde Hem İl dışı Hem Eş Durumu İstenebilir mi ?

Arkadaşlar merhaba.Bir konuda yardımınıza ihtiyacım var, malesef klavuzda bilgi yok.Kardeşim veteriner 2 ay öncede evlendi eşi de çocuk gelişimi öğretmeni Diyarbakır'da.Branşı sıkıntı olduğu için eş durumunda kardeşimin olduğu ilçenin açılıp açılmayacağı belli değil.Hatta büyük ihtimal açılmayacak.Sorum şu ; acaba bu atamalarda ildışı yakın bir ile atansa eş durumu atamalarında da kardeşimin olduğu ile yada ilçeye tercih yapabilirmi.

İl dışı klavuzunu okuduğumda eski çalıştığı yere eş durumu isteyemez ibaresi var ama bu bize uymuyor.Ayrıca bazı forumlarda özür durumunun il dışı atamadan önce gerçekleşmesi durumunda eş durumu istenemeyeceği yazılmış ancak 2020 ocak özür atamaları klavuzuna baktığımda böyle bir madde bulamadım.Bakanlığı aradık ama telefon açılmıyor malesef.Bilen arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Şimdiden teşekkür ediyorum.

mesutozglr
Aday Memur
07 Ağustos 2020 14:24

Yapılabiliyor hocam.

mesutozglr
Aday Memur
07 Ağustos 2020 14:27

En azından bizim okul idaresine sorduğumda es durumu aynı dönem içinde olabilir demişti.

naz.öğrt
Memur
07 Ağustos 2020 15:25

Mesela kardeşiniz eskişehirde olsun. Eskisehirde açık var diyelim . Yazdı ama atamasi olmadi. O zaman es durumu isteyebilir.

Yada eskişehir il dışıhiç açmadı o da yakın diye bilecik yazdı ve bilecik geldi diyelim. O zaman bilecikte 1 yıl çalışıp ondan sonra es durumu eskişehir yazabilir.

Nikâh il dışı isteyip ataması bilecige basladiktan sonra olsaydı aynı dönemde es durumu isteyebilirdi

naz.öğrt
Memur
07 Ağustos 2020 15:26

Şehirleri yazarsanız size mantıklı bir yol gosterebilirim

07 Ağustos 2020 15:54

teşekkürler hocam

mesutozglr, 4 yıl önce

En azından bizim okul idaresine sorduğumda es durumu aynı dönem içinde olabilir demişti.

07 Ağustos 2020 15:55

cevap için teşekkürler hocam.kardeşim çorumda eşi diyarbakırda.şimdi ildışında çankırı yazacak.diyelimki oldu.eş durumunda çorum yazamayacak o zaman sizin verdiğiniz bilgiye göre.yanlız klavuzda yazamayacağına dair böyle bir bilgi yok

naz.öğrt, 4 yıl önce

ÖrgetmenBey
Aday Memur
07 Ağustos 2020 15:58

Benim de bir sorum olacak. İl dışından tayinim çıkacak büyük ihtimal. Eşim de eş durumundan gelecek. Bir sonraki eş durumu ocakta yapılırsa başvuru hakkım olur mu ?
07 Ağustos 2020 16:00

klavuzda şöyle bir madde var

**İsteğe bağlı olarak iller arasında görev yeri değiştirilen öğretmenlerden eşleri kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında çalışanlar, atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan mazeret durumları hariç, aynı atama döneminde ayrıldıkları il?e aile birliği mazeretine bağlı olarak atama başvurusunda bulunamayacaklardır.

yani klavuza göre sizin dediğiniz durum eş durumu tayini ile tekrar eski çalıştığı ile dönmek isteyenler için geçerli ama bizim durumda tekrar eski çalıştığı ile dönme gibi bir durum yok.

naz.öğrt, 4 yıl önce

mesutozglr
Aday Memur
07 Ağustos 2020 21:26

Aynı ilde İlçeler Arası aynı ilçeye gelene kadar aynı eğitim öğretimde 2 kere bile yapılabilir. Ancak farklı il için ne olur bilemiyorum hocam

ulubahtlıı
Kapalı
08 Ağustos 2020 01:04

1 yıl değil 6 ay sonraki özür atamasına tayin isteyebilir
naz.öğrt, 4 yıl önce

Mesela kardeşiniz eskişehirde olsun. Eskisehirde açık var diyelim . Yazdı ama atamasi olmadi. O zaman es durumu isteyebilir.

Yada eskişehir il dışıhiç açmadı o da yakın diye bilecik yazdı ve bilecik geldi diyelim. O zaman bilecikte 1 yıl çalışıp ondan sonra es durumu eskişehir yazabilir.

Nikâh il dışı isteyip ataması bilecige basladiktan sonra olsaydı aynı dönemde es durumu isteyebilirdi

ulubahtlıı
Kapalı
08 Ağustos 2020 01:07

Olur
ÖrgetmenBey, 4 yıl önce
Benim de bir sorum olacak. İl dışından tayinim çıkacak büyük ihtimal. Eşim de eş durumundan gelecek. Bir sonraki eş durumu ocakta yapılırsa başvuru hakkım olur mu ?

ulubahtlıı
Kapalı
08 Ağustos 2020 01:10

İl dışı tayini çıkarsa aynı atama döneminde tayin isteyemez. En erken ocak özür grubunda tayin ister. İl dışı tayini gerçekleşmezse tayin isteyebilir özürde.

matorer
Aday Memur
08 Ağustos 2020 08:03

madem eş durumu isteyebiliyorsunuz.il dışından sizin gittiğiniz yere gerçekten ihtiyacı olan ve il dışı haricinde şansı olmayan birinin hakkına girmiş olursunuz

rigormorti
Aday Memur
08 Ağustos 2020 18:30

**İsteğe bağlı olarak iller arasında görev yeri değiştirilen öğretmenlerden eşleri kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfı dışında çalışanlar, atamalarının yapıldığı tarihten sonra oluşan mazeret durumları hariç, aynı atama döneminde ayrıldıkları ile aile birliği mazeretine bağlı olarak atama başvurusunda bulunamayacaklardır.

İl dışından sonra eş durumu yapılması mazeret hariç uygun değilse bu maddede ?ayrıldıkları ile? ifadesini kullanmamaları gerekirdi bence. Sizce de öyle değil mi neyi eksik görüyoruz biz onu anlamadım.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi