Editörler : Mehmet Balci
07 Ağustos 2020 15:08   

Lisans/Önlisans kpss hk.

Merhaba sayın forum,

Sırf bu konuyu açmak için üye oldum umarım amacıma ulaşabilirim.

2yıl önlisans okuduktan sonra DGS ile elektrik elektronik mühendisliğine geçiş yaptım. Şuan son Sınıftayım tüm teorik dersleri başarıyla tamamladım son stajımı yapmaktayım. Staj defterini doldurup ne zaman teslim edersem o zaman diploma(mezuniyet) işlemleri başlayacak.

DHMİ 'de EEM mühendis olmak istiyorum. Deli gibi lisans kpss çalışıyorum ama aklıma şöyle bir fikir geldi. Mezun olmadan Önlisans kpssye girsem ?? Atama durumu nasıl olur ?? Tekniker olarak atansam sonra mühendislik staj defterimi verip diplomamı alsam?? Gibi gibi düşüncelerim oldu. Sizce en mantıklı plan nasıl olur yardımcı olursanız sevinirim.

07 Ağustos 2020 15:19

dermess
Şube Müdürü

Önlisans kpssye girsem ?? Atama durumu nasıl olur ? ne farkeder ki

yani önlisasnsa gir atanamazsan zaten mezun olunca lisans tan girersin.

atanırsan da (benim bildiğim) intibak yaptırsın. ama mühendis maaşı alabiliyor musun bunu bilmiyorum. Yine de kurum içerisinde görevde yükselme ya da unvan değiştirme sınavına girmen gerekebilir.

07 Ağustos 2020 15:19

Blue721
Aday Memur
Vl kardeş lisanstan 93 falan alacaksan güveniyorsan gir ama 2018 KPSS orta öğretim önlisans deli gibi aldılar
07 Ağustos 2020 17:26

raadadam
Aday Memur

Hani diyorum ki staj defterimi teslim etmeyeyim. 6 Eylülde lisansa gireyim. İyi geçmezse önlisansa gireyim. Eğer önlisans iyi geçerse stajımı yakayım atandıktan sonra okula stajımı teslim edip lisans mezunu olayım. Sonrasında önlisansla atandığım yerde lisans diplomasını yani mühendisliğe nasıl geçerim?

07 Ağustos 2020 18:36

Simyalog
Aday Memur

Hani diyorum ki staj defterimi teslim etmeyeyim. 6 Eylülde lisansa gireyim. İyi geçmezse önlisansa gireyim. Eğer önlisans iyi geçerse stajımı yakayım atandıktan sonra okula stajımı teslim edip lisans mezunu olayım. Sonrasında önlisansla atandığım yerde lisans diplomasını yani mühendisliğe nasıl geçerim?

raadadam, 1 ay önce - Alıntıya git
lisans kpss ye girdikten sonra onlisansa giremezsin.
07 Ağustos 2020 18:47

Teknotr
Şef

Söylediğin mantıklı da dostum önlisans bölümün önemli burda,mekatronik veya elektrikse kastır önlisansi 80-85 al atan ama elektronik den zaten alım yok

07 Ağustos 2020 19:22

raadadam
Aday Memur
lisans kpss ye girdikten sonra onlisansa giremezsin.
Simyalog, 1 ay önce - Alıntıya git

Başvuru mu yapamam önlisansa? Lisansa kayıt yaptım sınav ücretini falan ödedim

07 Ağustos 2020 19:24

raadadam
Aday Memur

Söylediğin mantıklı da dostum önlisans bölümün önemli burda,mekatronik veya elektrikse kastır önlisansi 80-85 al atan ama elektronik den zaten alım yok

Teknotr, 1 ay önce - Alıntıya git

Elektrik okudum 2 yıllık

07 Ağustos 2020 19:36

Teknotr
Şef

Elektrik okudum 2 yıllık

Ha aklın varsa okulu bitirme pişman olursun 93-95 puan almak mı 85-86 puan almak mı karar senin önlisansa gir
07 Ağustos 2020 19:51

raadadam
Aday Memur
Ha aklın varsa okulu bitirme pişman olursun 93-95 puan almak mı 85-86 puan almak mı karar senin önlisansa gir
Teknotr, 1 ay önce - Alıntıya git

İşte bende onu diyorum. Lisans kpss girsem iyi geçmese stajı teslim etmeden önlisansa girsem atandıktan sonra stajı verip lisans mezunu olsam olur mu diyorum

07 Ağustos 2020 19:53

yesnow
Aday Memur

Başvuru mu yapamam önlisansa? Lisansa kayıt yaptım sınav ücretini falan ödedim

2020 Lisans sınavına girerseniz Önlisans sınavına giremezsiniz. Başvuru yapıp ücretini de ödemişsiniz bu saatten sonra dönüşü olmaz diye biliyorum.

07 Ağustos 2020 19:58

raadadam
Aday Memur

2020 Lisans sınavına girerseniz Önlisans sınavına giremezsiniz. Başvuru yapıp ücretini de ödemişsiniz bu saatten sonra dönüşü olmaz diye biliyorum.

yesnow, 1 ay önce - Alıntıya git

Net bilgiyi nereden öğrenebilirim?

08 Ağustos 2020 17:36

Çü 50
Aday Memur
Lisans bitirdiysen önlisansa giremezsin
10 Ağustos 2020 02:23

raadadam
Aday Memur
Lisans bitirdiysen önlisansa giremezsin
Çü 50, 1 ay önce - Alıntıya git

Bitirmedim daha stajı teslim etmem lazım mezun olmam için

10 Ağustos 2020 23:34

huseyin630
Aday Memur

Bitirmedim daha stajı teslim etmem lazım mezun olmam için

önlisans daha avantajlı benim AÖF lisans ta isteğe bağlı tek dersim vardi mezun olacağım temmuzda gidp kaydimi sildirdim önlisans olarak kalacam
Toplam 14 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?