Editörler : cihan27E.Kayı Han
08 Ağustos 2020 00:12

Msb daimi işçi

Arkadaşlar selam.

Msb daimi işçi alımına başvurmuştum asil olarak mülakata girmeye hak kazanmışım

Mülakatlarda neler soruyorlar?

ve maaşları bilen kimse var mı?

Fatihtnrvrd
Aday Memur
14 Eylül 2020 15:42

kardeşim merhaba. msb uzun soluklu personel alımlarını sever onu söylemek isterim baştan.

Fatihtnrvrd
Aday Memur
14 Eylül 2020 15:56

1 senelik bir süreç haizdir bu işte. takribi 9 ay soruşturma süreci sadece. mülakata gelince önce uygulamalı sınav 70 puan alırsan sözlü sınava hak kazanırsın. sözlü sınavdan da 70 ve üzeri alırsan mülakat bitiminde sözlü ve uygulamalı sınav notları toplanır 2 ye bölünür ve alınacak kişi sayısı kadar en yüksek puandan başlamak kaydı ile liste oluşturulur.ve ikinci bir yedek aday listesi oluşturulur. sağlık vs gibi sorunlardan elenen asıl aday olursa yedek listede en yüksek puanlı aday asıl listeye çıkarılır.

maaş konusuna gelirse 27. dönem tiste saatlik yeni başlayan işçi ücreti 23 tl ye yakın.

haftalık 45 saat üzerinden maaş alırsın. aylık 225 saatten de maaş yatar yani çalışma 45 saat ama 30 gün üzerinden hesaplanır. ayrıca yıllık 450 saat yani iki maaş ikramiye ve 390 saatlik tediye ödemesi yapılır.bildiklerim bu kadar . en yeni saatlik ücretleri harb iş sendikası

sayfasından öğrene bilirsin. iyi günler

Hergisiii
Aday Memur
15 Eylül 2020 22:28

Çok sağolun hocam güzel açıklamışsınız.

Fatihtnrvrd
Aday Memur
17 Eylül 2020 13:23

rica ederim. bende mülakat tarihi açıklansın diye bekliyorum. hakkımızda hayrlısı olsun.iyi günler

Hergisiii, 4 yıl önce

Çok sağolun hocam güzel açıklamışsınız.

Avci28
Aday Memur
17 Eylül 2020 21:39

Ogm operatör maaşlarını bilen varmı

huseyinugur87
Aday Memur
24 Ağustos 2021 15:08

arkadaşlar 3 yıllık işçiyim. ocak ayında 5500 civarı mmaş aldım bu ay vergi dilimin yükseldiği için 4700 maaş aydım yıl sonuna doğru biraz daha düşer. alacağınız en düşük maaş yeni başlayan için 4000 civarı ollur yaptığınız iş ve çalışma ssatinize göre değişir. maaş hesaplamasında derece sistemi var her derecenin belli bir saat ücreti var işe girince sivil saat ücretli işçi diye bir terimle tanışacaksınız ilk işe giren lise mezunları 9 dereceden başlar 3 ay deneme süresi sonunda meslek lisesi mezunları 11 dereceye yükselir düz lise mezunları 10 dereceye yükselir. 2 yılda bir derece kıdem alırsınız ve saatlik ücretiniz yükselir. sosyal haklar ve ek ödemelerle alaklı tüm bibilgileri https://harb-is.org.tr/wp-content/uploads/2020/01/27.D%C3%96NEM-T%C4%B0S.pdf buradan bulabilirisiniz işe girmeden önce toplu iş sözleşmesini okumanız faydanızadır,çünkü işçi arkadaşlar sözleşme sendika faaliyetleri konusunda bi hayli ilgilidirler. herkese hayırlı olsun diyorum.

Fatihtnrvrd, 4 yıl önce

1 senelik bir süreç haizdir bu işte. takribi 9 ay soruşturma süreci sadece. mülakata gelince önce uygulamalı sınav 70 puan alırsan sözlü sınava hak kazanırsın. sözlü sınavdan da 70 ve üzeri alırsan mülakat bitiminde sözlü ve uygulamalı sınav notları toplanır 2 ye bölünür ve alınacak kişi sayısı kadar en yüksek puandan başlamak kaydı ile liste oluşturulur.ve ikinci bir yedek aday listesi oluşturulur. sağlık vs gibi sorunlardan elenen asıl aday olursa yedek listede en yüksek puanlı aday asıl listeye çıkarılır.

maaş konusuna gelirse 27. dönem tiste saatlik yeni başlayan işçi ücreti 23 tl ye yakın.

haftalık 45 saat üzerinden maaş alırsın. aylık 225 saatten de maaş yatar yani çalışma 45 saat ama 30 gün üzerinden hesaplanır. ayrıca yıllık 450 saat yani iki maaş ikramiye ve 390 saatlik tediye ödemesi yapılır.bildiklerim bu kadar . en yeni saatlik ücretleri harb iş sendikası

sayfasından öğrene bilirsin. iyi günler

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi