Editörler : oto-danisman-expert
08 Ağustos 2020 01:00   

Dış kaynak subaylık

Merhaba ben 3. Sınıf inşaat mühendisliği öğrencisiyim 2022 haziranda mezun olacağım dış kaynaktan subay olmak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim hangi kpss türüne hazırlanmam gerekiyor bilen abilerim/komutanlarım yardımcı olabilirlermi alımlar ne zaman oluyor ?

08 Ağustos 2020 11:04

Fma07

KPSS p3 yani genel yetenek genel kültür sınavı yeterli KPSS den sonra ilan veriyorlar şu tarihte başvuru var diye

08 Ağustos 2020 11:20

Gttgbs
Aday Memur

Diploma notumun önemi varmı başvuruda ?

08 Ağustos 2020 14:04

Lorenso
Aday Memur

Diploma notumun önemi varmı başvuruda ?

Gttgbs, 1 ay önce - Alıntıya git

Hayır,yok.

08 Ağustos 2020 15:18

Gttgbs
Aday Memur

Hayır,yok.

Lorenso, 1 ay önce - Alıntıya git

Kpss a b den hangisine girmem gerekiyor?

08 Ağustos 2020 15:25

Gttgbs
Aday Memur

Aşamalar hakkında detaylı bilgi verirmisiniz ?

08 Ağustos 2020 18:35

Derossi1905
Memur

Aşamalar hakkında detaylı bilgi verirmisiniz ?

Kılavuzu incele sorularının cevabı burada.

https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/sbKlavuz23092019.pdf

08 Ağustos 2020 21:45

Gttgbs
Aday Memur

Kılavuzu incele sorularının cevabı burada.

https://pertemin.msb.gov.tr/Formlar/sbKlavuz23092019.pdf

Derossi1905, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkür ederim sorularımın cevabını buldum. Mülakatlardan sonra mesleğe başlamak ortalama kaç gün sonra oluyor bilginiz varmı ? Jandarma subaylık sanırım ocakta başlamış başvuruları ve hala bekliyorlarmış nerdeyse 7 ayı geçmiş. Msb ye bağlı subaylıklarfa bu kadar uzatıyormu süreci?

09 Ağustos 2020 00:22

Derossi1905
Memur

Teşekkür ederim sorularımın cevabını buldum. Mülakatlardan sonra mesleğe başlamak ortalama kaç gün sonra oluyor bilginiz varmı ? Jandarma subaylık sanırım ocakta başlamış başvuruları ve hala bekliyorlarmış nerdeyse 7 ayı geçmiş. Msb ye bağlı subaylıklarfa bu kadar uzatıyormu süreci?

Bu sene pandemiden dolayı tüm süreçler uzadı. Mülakatlardan sonra 45-50 gün içinde sonuçlar açıklanır ve eğitime başlanır genelde.

09 Ağustos 2020 10:50

Vobeb
Aday Memur
Merhaba ben de hukuk fakültesi mezunu stajyer avukatım. Sınava hazırlanıyorum ama gözlerimim derecesi sol 4 sağ 5 olsuğı içim inanılmaz yüksek. Sizce şansım var mı.. Yoksa hiç şansımı denemeden vazgeçmeli miyim?
09 Ağustos 2020 11:20

Derossi1905
Memur
Merhaba ben de hukuk fakültesi mezunu stajyer avukatım. Sınava hazırlanıyorum ama gözlerimim derecesi sol 4 sağ 5 olsuğı içim inanılmaz yüksek. Sizce şansım var mı.. Yoksa hiç şansımı denemeden vazgeçmeli miyim?
Vobeb, 1 ay önce - Alıntıya git

Çizdirmeniz şart yoksa elenirsiniz sağlıkta.

09 Ağustos 2020 11:25

Vobeb
Aday Memur

Yanıt için teşekkür ederim gözlerim çizilmeye müsait değil ne yazık ki, hiç hazırlanmamak en iyisi.
09 Ağustos 2020 14:30

kutum32
Aday Memur

hocam bunu neye göre söylediniz? adam yardımcı sınıf olarak girecek, dış kaynaktan alımda 1 numara göz üst sınırı 2 numaralı çizelgeden adaylar (yardımcı sınıflar) için geçerli değil diye biliyorum (Yönetmeliğin 71.madde 3.fıkrası)

09 Ağustos 2020 15:16

kutum32
Aday Memur

Gerçi arkadaşın gözleri 7A'daki sınırı da geçiyor bu yüzden elenir hocam, haklısınız.

09 Ağustos 2020 15:35

Derossi1905
Memur

Gerçi arkadaşın gözleri 7A'daki sınırı da geçiyor bu yüzden elenir hocam, haklısınız.

kutum32, 1 ay önce - Alıntıya git

Aynen öyle dereceleri yüksek.

09 Ağustos 2020 22:12

kutum32
Aday Memur

Aynen öyle dereceleri yüksek.

Hocam ancak şöyle bir şey dikkatimi çekti, bunun nasıl yorumlanacağı konusunda bir bilgim yok lakin ben de hukuk fakültesi öğrencisi olduğum için biraz daha ilgimi çeken bir konu oldu bu hukuk sınıfı subaylıkla ilgili sağlık şartları.

Bu hukuk sınıfı subayların alımıyla ilgili yönetmelik var, burada özellikle şöyle geçiyor :

31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak.

Yani özel bir yönetmelikle hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak deniliyor. Buradan şunu anlayabilir miyiz, bunlara yeni alınacak kişilerin halihazırda orduda olanlarla aynı şekilde değerlendirileceği yani dış kaynak alımı olarak değerlendirilmeyeceğini anlayabilir miyiz? Eğer bu sonuca ulaşırsak çünkü örneğin KKK Teğmen-yüzbaşı rütbesinde bir hukuk sınıfı subay (eskinin askeri hakimi) için 7B'nin karşısı bile (+), yani göz toplamı 7-11 diyoptri bile mümkün oluyor.

Bu şekilde düşünülürse bu arkadaş da bu gözleriyle de girebiliyor gibi düşündüm.

10 Ağustos 2020 12:00

Derossi1905
Memur

Hocam ancak şöyle bir şey dikkatimi çekti, bunun nasıl yorumlanacağı konusunda bir bilgim yok lakin ben de hukuk fakültesi öğrencisi olduğum için biraz daha ilgimi çeken bir konu oldu bu hukuk sınıfı subaylıkla ilgili sağlık şartları.

Bu hukuk sınıfı subayların alımıyla ilgili yönetmelik var, burada özellikle şöyle geçiyor :

31/10/2016 tarihli ve 2016/9431 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Türk Silahlı Kuvvetleri, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinde hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak.

Yani özel bir yönetmelikle hukuk sınıfı subaylar için belirlenen sağlık şartlarına sahip olmak deniliyor. Buradan şunu anlayabilir miyiz, bunlara yeni alınacak kişilerin halihazırda orduda olanlarla aynı şekilde değerlendirileceği yani dış kaynak alımı olarak değerlendirilmeyeceğini anlayabilir miyiz? Eğer bu sonuca ulaşırsak çünkü örneğin KKK Teğmen-yüzbaşı rütbesinde bir hukuk sınıfı subay (eskinin askeri hakimi) için 7B'nin karşısı bile (+), yani göz toplamı 7-11 diyoptri bile mümkün oluyor.

Bu şekilde düşünülürse bu arkadaş da bu gözleriyle de girebiliyor gibi düşündüm.

kutum32, 1 ay önce - Alıntıya git

Doğru. Dediğin gibi hukuk sınıfı farklı olabilir askeri hakim sağlık yönetmeliğine göre değerlendiriliyor sanırım. Hukuk sınıfıysa dereceler sorun olmaz o zaman.

14 Ağustos 2020 10:19

fulunya
Aday Memur

forum burasımı

Toplam 17 mesaj