Editörler : oto-danisman-expert
08 Ağustos 2020 19:49

Askerde teğmen olarak kalma(olursa)

arkadaşlar askerlik yedek subay piyade olarak çıktı. Teğmen olarak kalmak aklımda var. Tabii ki çıkarsa. Fakat biraz da zorlukları konusunda çekincelerim var. Öncelikle parası için başvurduğumu belirtmem gerek. Hem kyk borcum hem de atanamamış olmam nedeniyle. Yoksa başka türlü borcumu ödemem oldukça zor olacaktı. Üniversitede 4 yıl boyunca disiplinli haftada 3-4 gün spor yaptım. Yani biraz zora gelebilirim. Lakin teğmenlikte kalırsam bu zorluğun şiddetini siz tecrübeli arkadaşlardan öğrenmek istiyorum.

- Öncelikle bu 8-5 çalışma saatleri mevzusu kağıt üzerinde mi. Önceki konuları araştırsam da mevzuat farklı olabileceği için konu açma gereksinimi duydum. Genelde batıda 8-5 olsa da doğuda 7/24 olur diyorlar. Sanırım doğruluk payı yüksek.

-Ayrıca stresi ve sosyal hayat kısıtlaması yaşar mıyım sizce. Tabii ki vatanımızı hepimiz seviyoruz. Fakat ilerleyen yaşam plantında stres ve zorluk seviyemin aşırı olmasını istemiyorum.

- Doğu görevini 3 yıl yaptıktan sonra emekliliğe kadar tekrardan uzun süreli doğu görevi çıkıyor mu? yani sürekli yer değiştirme sorunları olabilir mi.

Tabii ki kalıp kalmayacağım da kesin değil lakin ön bilgi almam iyi olur diye düşündüm.Şimdiden herkese teşekkürler.

Soslu Alexander
Şube Müdürü
08 Ağustos 2020 20:34

Piyade 8/5 çalışmaz. Bartın'da atandım diye sevinirken birlik kaydırma sonucu bakarsın Suriye'desin

Osmanyldrm
Kapalı
08 Ağustos 2020 21:13

yok kardeşim ne stresi sosyal hayat kısıtlaması doğuya gitsende fark etmez devletimiz canımız sıkılmasın diye karakollara havuz yaptırdı.. saat 16:55 de kıyafetlerini değiştirmeye başlıyorsun kapıda bekliyorsun kardeşim kalma diye birşey yok alımlarda ek puan alıyorsun ele ayağa düştü yazık..

dwyan3
Aday Memur
08 Ağustos 2020 21:17

Sen bir git 2 hafta ya Nasıl düzen al sonra branş kuralarını bir çekin sonra branşına göre karar verirsin. kıtada ortamı gör.

haskas
Aday Memur
08 Ağustos 2020 21:35

Yahu ne alakasi var ele ayaga dusmeyle. Bilgi almanin cezasi yargilanmak mi? Insanlari anlamak guc. Yazmisim zaten el bebek gul bebek anlasilmasin diye belli bir stres seviyesine dayanikliyim diye. Yani sunu mu diyeyim "oh ne guzel maasi var hemen katilmaliyim" Yani bir isim ve vatana hizmet amacim olsun diye cabaliyorum burada. Ama gercekten de bu ise elverisli miyim kendi capimda Araştırma yapiyorum. Verecegim kararin geri donusu olmayacak. O zaman askere giderken alinacak malzemelerin arastirmasini da yapmayayim.

Osmanyldrm, 4 yıl önce

yok kardeşim ne stresi sosyal hayat kısıtlaması doğuya gitsende fark etmez devletimiz canımız sıkılmasın diye karakollara havuz yaptırdı.. saat 16:55 de kıyafetlerini değiştirmeye başlıyorsun kapıda bekliyorsun kardeşim kalma diye birşey yok alımlarda ek puan alıyorsun ele ayağa düştü yazık..

Derossi1905
Memur
09 Ağustos 2020 00:18

Ben bildiğim kadarıyla söyleyim. Artık her aklında kalmak olan kalamıyor bilgin olsun. İç kaynak alım içinde sınav,mülakat vs. var. Ayrıca son yıllarda tsk yedek subaylardan sadece komando alımı yapıyor ona göre kararını verirsin.

highrgrde
Aday Memur
09 Ağustos 2020 14:40

kalmak istersen kıtada ilk 3 ayını tamamladıktan sonra sana iç alım ilanı tebliğ edilir. ama sadece komando niitelikli subay olarak alım yapılıyor son yıllarda. komando olursan komando birliklerinde çalışırsın. düzenin olmaz aile hayatı yaşaman çok zor. bunları göze al. askelikte 7/24 esasıyla çalışılır. normal bir memur gibi hareket edemezsin. hele hele komandoysan bu daha da zor. doğu görevi sınıfına göre değişikli gösterir. komandonun doğu görevi belli olmaz. 2 kere doğuya gittim daha yollamazlar diyemezsin. benim görüşüm sevmiyorsan komando olarak görev yapman çok zor olur. iyi tarafı çok iyi para kazanırsın.

Mert3806
Memur
09 Ağustos 2020 23:25

piyadeler 8/5 çalışmaz diyenlere bakma çalıştığın yere göre değişir.8/5 çalışan çok piyade gördüm.tavsiyem para için girme sonra çıkamazsın sevdiğin işlere yoğunlaş ama yine de sen bilirsin.

Mert3806
Memur
09 Ağustos 2020 23:27

çalıştığın yere göre değişir gelip ankarada da veya bi başka yerde 8/5 çalışabilir.

Soslu Alexander, 4 yıl önce

Piyade 8/5 çalışmaz. Bartın'da atandım diye sevinirken birlik kaydırma sonucu bakarsın Suriye'desin

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi