Editörler : oto-danisman-expert
09 Ağustos 2020 15:19   

Dış Kaynak Göz Konusuna Açıklık
Merhaba herkese, yönetmelikte göz konusunda 1i gecmeyecek yazıyormus diyorlar. Simdi bende 1-2 sene once göz muayenesinde biri 0.75 yada 1 digeride 1 yada 1.25ti. Bana gözlük önermedi doktor. Ve hiç bir sorunum yoktu görme konusunda. (Goz kapagımda cıkan salazyon ıcın gitmistm). Benim günlük yasantımda problemım yok ve 0.25 derece icin bu gozun cizilmesi mi lazım?
09 Ağustos 2020 16:16

kutum32
Aday Memur

Evet hocam açıkça hüküm var 1 Max sınır

09 Ağustos 2020 17:14

Osmanyldrm
Memur

evet benimde 1 derece astigmat şansa bırakmıcam lazer yaptırcam

10 Ağustos 2020 01:59

Kan.ve.onur
Aday Memur

evet benimde 1 derece astigmat şansa bırakmıcam lazer yaptırcam

Osmanyldrm, 2 ay önce - Alıntıya git
Tesekkürler peki bu derece nasıl iner biliyor musunuz ameliyatsız 0.25 ıcın saglıklı gozume neden mudahale ettireyim
10 Ağustos 2020 12:12

Osmanyldrm
Memur
Tesekkürler peki bu derece nasıl iner biliyor musunuz ameliyatsız 0.25 ıcın saglıklı gozume neden mudahale ettireyim
Kan.ve.onur, 2 ay önce - Alıntıya git

değişmez hocam bazı egzersizler var 0.25 felan düşürebilir benim sağlık raporu almadan önce 0.50 hipermetrop çıkıyordu egzersizleri yaptım sağlık raporu alırken 0 çıktı hipermetrop egzersizlerden mi ordaki makinalardan mı bilemedim bu arada 1-2 sene geçmişse mutlaka biraz daha artmıştır birde yavaş yavaş bozulduğundan alışıyorsun anlamıyorsun gözünün bozulduğunu numaralı gözlük takınca anlarsın ne kadar bozuk olduğunu

10 Ağustos 2020 14:56

mrertrk
Aday Memur

2019 yılı alımıyla astsubaylığı kazanıp 2020/2021 mart ayında eğitime katılacakları kapsar mı

10 Ağustos 2020 14:59

mrertrk
Aday Memur

temmuz ayında ön kayıt yaptırdık hava kuvvetleri olarak

10 Ağustos 2020 15:07

Kan.ve.onur
Aday Memur

değişmez hocam bazı egzersizler var 0.25 felan düşürebilir benim sağlık raporu almadan önce 0.50 hipermetrop çıkıyordu egzersizleri yaptım sağlık raporu alırken 0 çıktı hipermetrop egzersizlerden mi ordaki makinalardan mı bilemedim bu arada 1-2 sene geçmişse mutlaka biraz daha artmıştır birde yavaş yavaş bozulduğundan alışıyorsun anlamıyorsun gözünün bozulduğunu numaralı gözlük takınca anlarsın ne kadar bozuk olduğunu

Osmanyldrm, 2 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler cevap için hocam muayene olmak öğrenmek en dogrusu ama düşmüş olamaz mı peki ben gözlük kullandıkça artar diye biliyorum
10 Ağustos 2020 17:02

Osmanyldrm
Memur
Teşekkürler cevap için hocam muayene olmak öğrenmek en dogrusu ama düşmüş olamaz mı peki ben gözlük kullandıkça artar diye biliyorum
Kan.ve.onur, 2 ay önce - Alıntıya git

aynen bi muayene ol bak düşmüş olamaz öyle bişey yok, gözlük sadece netlik sağlar takarsan net görürsün iyileştirmez ya da ilerletmez lenste öyle

Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?