Editörler :
12 Ağustos 2020 22:08

erenbay
Şef

Ben de katılıyorum. Ders kitapları öğrencilere dağıtılır. Sınav(yazılı) zamanları okula gelinir. Uzaktan eğitim, canlı ders, eba ile konu ve ödev takipleri yapılır. Sosyal etkinlikler yapılamaz o da bu dönem olmayıversin!

Kayaçç, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam koşullu olarak size katılıyorum tabi yalnız şurası var: eğer dersler öncesinde olduğu gibi isteğe bağlı şekilde canlı ders olursa ve dileyen Eba üzerinden devam edebilirse problem değil. Ancak yine bazı dayatmalar yaşanır ve yürümeyen, saha pratiği, internet stabilizayonu, eşit uygulanabilirlik taşımayan bir canli bağlanti kah zoom gibi konular peyda olursa malesef yine çarşı pazar karışır. Bu yüzden EBA TV ile Eba bilişim dersleri her manada yeterlidir düşüncesindeyim.

12 Ağustos 2020 23:44

ogretmntamer
Kapalı

Hocam koşullu olarak size katılıyorum tabi yalnız şurası var: eğer dersler öncesinde olduğu gibi isteğe bağlı şekilde canlı ders olursa ve dileyen Eba üzerinden devam edebilirse problem değil. Ancak yine bazı dayatmalar yaşanır ve yürümeyen, saha pratiği, internet stabilizayonu, eşit uygulanabilirlik taşımayan bir canli bağlanti kah zoom gibi konular peyda olursa malesef yine çarşı pazar karışır. Bu yüzden EBA TV ile Eba bilişim dersleri her manada yeterlidir düşüncesindeyim.

erenbay, 1 ay önce - Alıntıya git

+ 1

13 Ağustos 2020 01:19

ashil13
Genel Müdür

Şu öğretmen düşmanı kişilere cevap vererek onların tuzağına düşmeyin arkadaşlar. Madem bu kadar eğitim ile ilgililer okuyup onlar da öğretmen olsunlar.

13 Ağustos 2020 01:44

hakiki36
Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
13 Ağustos 2020 12:27

kamuran15
Kapalı

Yaaaa ; mehmet.sagmen ve diğerleri düşünebiliyor musunuz! senin gibi yetiştirilen çocuklarla uğraşmamak için nasıl çaresizce çırpınıyor öğretmenler? nasıl ayakları geri geri gidiyor senin gibi bir velisi olan çocuktan uzaklaşmak için:)))) Çalıştığın işte ne kadar iyisin ayrıca merak konusu? yoksa işsiz güçsüz müsün? öğretmenlerle ilgili konuşurken 3 kere ağzını çalkala genelleme yapma! onuruyla şerefiyle bu işi icra etmeye çalışan insanlar var. her mesleğin çalışanlarından iyisi kötüsü vardır. covid- 19 sürecinde bir meslek gurubu(isim vermiyorum çünkü o meslek gurubuna saygım sonsuz gerçi esnafından memuruna işlisinden işsizine tüm meslek guruplarına saygım sonsuz) canla başla çalışan personelleri yanında patır patır istifa edip kaçanlar da vardı. Ey yetimi Sefa oku oku da adam ol.insanların şerefiyle oynama şerefinle oynarlar. çalma kapımı çalarlar kapını.bak gördün mü demediğim kaldı mı?

ogrettmn, 1 ay önce - Alıntıya git

Ashill çok haklısın. Öğretmen düşmanı bir kısım sidiklilere verilmiş bu cevapla gurur duyuyoruz ...

13 Ağustos 2020 13:37

ashil13
Genel Müdür

Ashill çok haklısın. Öğretmen düşmanı bir kısım sidiklilere verilmiş bu cevapla gurur duyuyoruz ...

kamuran15, 1 ay önce - Alıntıya git

yanlış alıntı yapmışsın ama çok sağol :)

bölümde editör kalmayınca medyan trollere kalmış.

13 Ağustos 2020 14:00

kamuran15
Kapalı

Bilerek özellikle o alıntıyı yaptım. Sahi noldu ki editörlerimiz görünürden kayboldular bilemiyoruz

13 Ağustos 2020 21:35

sosyalciögrtm
Kapalı

erenbay, 1 ay önce - Alıntıya git

Online eğitim ve teknolojisine geçebilmemize ülkece mübalağasız bir 10 senemiz vardır. Denendi ve olmadı. Bilmem neresinin dağ köyündeki öğrencinin 1 saat interneti varsa 5 saat gene yok.. Tableti varsa, mobil telefonu yok, bilgisayarı olmayan var, olanınsa kimilerinde internet dahi yok...

Bu işin olmazsa olmazı açık öğretim sistemi cidden.

14 Ağustos 2020 11:00

nemrutdağı
Daire Başkanı

Tüm meb çalışan öğretmen idareci arkadaşlar okullarda değişen hiç bir çalışma yok. Kendi gözünüzle gidip görebilirsiniz. Sınıf düzeni , tekli sıra ,lavabolar ,dezenfektan ,okullarda yok. Ben tüm sağlık çalışanlarının allah yardımcıları olsun diyorum . İşimiz çok gecikti. 45 günde devletimiz pandemi hastanesi yapmayı başarmıştı. 6 -7 ayda bir çok okulu hazır hale getirir kapalı köy kasaba ve birçok atıl ve yarı yarıya kapasiteyle açık imamhatip ortaokullarını öğrencilerin hizmetine sunabilirlerdi

14 Ağustos 2020 13:45

ahmet--12
Aday Memur

Uzaktan eğitim açık öğretim gibi çözümleri her Evde interneti bilgisayarı yada akıllı telefonu olduğunu düşünerek söylüyorsak hayal alemindeyiz demektir

Avrupa da bir çok ülke Haziran ayında belli günler eğitimlere başladı.

Bizde çocuğunu okula yarı aç gönderen aileler internet parasını nasıl bulacak? Tabi buna cevap olarak ellerinden telefon düşmüyor diyeceksiniz. Kaliteli ve aktif uzaktan eğitim için hızlı internete ve bu alt yapıya sahip öğretmen kadrosuna ihtiyaç var.

*runkli*, 1 ay önce - Alıntıya git

Anlaşılan senin adaylığın daha kalkmamış

Toplam 70 mesaj