Editörler : ayşegül bgm
10 Ağustos 2020 17:10   

Kimse Akıllanmıyor COVİD'i kimse dikkate almıyor

Kimse akıllanmıyor s o k a ğ a ç ı k m a y a s a ğı gelmeli.

Devlet bunu işlemi yaparken sadece çalışanlar (memurlar-işçi) için değil. Herkes için yapmalıdır.

Çünkü çalışanlar için sıkıntı yok maaşlar yatıyor.

ama Patronlar için sıkıntı var. SSK ve vergiler var. Kazanamadığı zaman işçi maaşını nasıl verecek. Sıkıntı çok. Bunlar için TEŞVİK YASASI Yeniden hazırlanmalı.

Çalışamayanlar işsiz olanlar için Yeniden TEŞVİK YASASI çıkarılmalı.

Şimdi bir haber okudum:

https://www.memurlar.net/haber/920769/karantinadaki-anne-ve-kizi-dugune-katildi-virus-yaydi.html

evet kimse akıllanmıyor.

11 Ağustos 2020 10:16

dermess
Şube Müdürü

kimse umursamıyor

ya da

ben abartıyorum

11 Ağustos 2020 13:53

dermess
Şube Müdürü

Hala daha tedbir yok

12 Ağustos 2020 17:29

istanbuldanmuhendis
Aday Memur

devlet sallamıyor ki insanlar sallasın, en basitinden ayasofya açılışı, şimdi de suçlu plaja gidenle

12 Ağustos 2020 23:16

88my
Daire Başkanı

Arkadaşlar özel sektörden bildiriyorum, virüs kimsenin umrunda değil çünkü millet aç, 2 ay çalışmasa çok çok zor durumda kalacak binlerce insan var, ulu devletimizde kimseye gerektiği gibi yardım yapamayacağı için, vatandaş hastalanıp ölme pahasına çalışıyor....

13 Ağustos 2020 19:49

Ak kara
Aday Memur

Hindistan da devlet dışarı çıkma yasağı getirecek dendiğinde çoğu hintli yollara dökülüp köylerine doğru yürümeye başladı koronadan değil de açlıktan öleceğiz diye biz de o durumdayız çalışmasak açlıktan ölecek haldeyiz elinde biraz birikimi olsa bile hazıra

dağ dayanmaz onun için herkes çalışmak zorunda ya da insanların büyük kısmı diyeyim

14 Ağustos 2020 16:09

m.emin.3535
Memur

herkes dikkat edecek yok ayasofya yok plaj sulandırmayın.

15 Ağustos 2020 09:32

HnCik
Aday Memur

7/24 kurallara uymayanlar gösteriliyor medyada. Uymayan avına çıkılıyor. Hep uymayanlar görüldüğünden hiç kimse uymuyor gibi algılanıyor. Dolayısıyla artık sağlıkçılar bile ümitsizliğe kapılıp kimse uymuyor ne haliniz varsa görün durumuna geldiler. Oysa milletin çoğu uyuyor. Mesela İstanbul'da uymayan oranı %10u geçmez.

15 Ağustos 2020 22:10

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Virüse uymama oranı en yüksek bizim ülkede olabilir, uzmanlar maske takın diyorlar,

bizimkiler koluna ya da çenesinin altına takıyor, nasıl olacak böyle bilmiyorum, ben virüse

inanmıyorum deyip maske takmayan bir kesim de var, sözün bittiği yer ..

Toplam 8 mesaj