Editörler : crops35
10 Ağustos 2020 18:05

Evlilik izni hakkında yardım
657 ye bağlı devlet memuruyum 3 hafta izin kullanacağım bınun 7 günü evlilik izni olacak 24 Ağustos izne ayrılmak istiyorum 29 Ağustos nikah olacak ve dönüşüm 14 Eylül bu şekilde iki yıllık izin arası mazaret izni kullanmamda bi sakınca var mı eğer sıkıntı olur ise 3 hafta yıllık izin alıp evlilik iznimi başka bi tarihte aynı sene içinde kullanabilir miyim bilen cevaplarsa sevinirim
10 Ağustos 2020 22:42

Düğün iznini kafanıza göre kullanamazsınız. Ya düğün tarihinden itibaren ya da nikah tarihinden itibaren 7 gün kullanırsınız. Başını veya sonunu yıllık izinle birleştirmek mümkündür.

duyk58
Aday Memur
10 Ağustos 2020 22:48

Teşekkür ederim
Geçersiz Üye Adı, 4 yıl önce

Düğün iznini kafanıza göre kullanamazsınız. Ya düğün tarihinden itibaren ya da nikah tarihinden itibaren 7 gün kullanırsınız. Başını veya sonunu yıllık izinle birleştirmek mümkündür.

balarest
Genel Müdür
11 Ağustos 2020 08:06

Idare onay verdiği sürece evlilik iznini ustrtsen8z 30 gün isterseniz hemen kullanırsınız. bu konuda resmiyet hemen kullanılması ama takdir yetkici ile istediğiniz zaman
11 Ağustos 2020 15:29

"resmiyet hemen kullanılması ama takdir yetkici ile istediğiniz zaman" ne demek oluyor? Google çevirisi gibi cümle kurmuşsunuz.

Amirin takdir yetkisi falan yoktur yönetmelik açıktır. Evlilik izni düğün veya nikah tarihinden, çocuk izni doğumun olduğu tarihten, ölüm izni ölümün gerçekleştiği günden itibaren başlar. Amirin takdir yetkisinde olan sadece yıllık izni bitene vereceği on günlük mazeret iznidir.

balarest, 4 yıl önce
Idare onay verdiği sürece evlilik iznini ustrtsen8z 30 gün isterseniz hemen kullanırsınız. bu konuda resmiyet hemen kullanılması ama takdir yetkici ile istediğiniz zaman

balarest
Genel Müdür
16 Ağustos 2020 23:17

yıllar geçtikçe resmiyet ve takdir yetkisini anlarsınız.

"resmiyet hemen kullanılması ama takdir yetkici ile istediğiniz zaman" ne demek oluyor? Google çevirisi gibi cümle kurmuşsunuz.

Amirin takdir yetkisi falan yoktur yönetmelik açıktır. Evlilik izni düğün veya nikah tarihinden, çocuk izni doğumun olduğu tarihten, ölüm izni ölümün gerçekleştiği günden itibaren başlar. Amirin takdir yetkisinde olan sadece yıllık izni bitene vereceği on günlük mazeret iznidir.

balarest
Genel Müdür
16 Ağustos 2020 23:19

mealen: yol izni resmiyette yok. takdir yetkusi idare de verirse olur.

duyk58
Aday Memur
16 Ağustos 2020 23:22

Şuan filyasyona görevlendirdiler düğünüme (nikahıma 5 gün kala) ve görevlendirdikleri yerde ne izin ne rapor kabul etmiyorlar ve bütün iş arkadaşlarım izin kullandı geldi ben iznimi bunun için ayırmıştım kullandırmıyorlar hiç bi şekilde ve hastanede izin kullanıp gelmiş insan varken görevlendirmeyi bana yazdılar idare bilerek ve her yolu kapatıyorlar ne yapmalıyım
balarest, 4 yıl önce

balarest
Genel Müdür
17 Ağustos 2020 08:36

evlilik izine karisamaz. onu alın o zaman diliminde idare birini bulur
18 Ağustos 2020 15:57

Dilekçenizi mazeretinizi belirtir belge ile (davetiye/nikah randevusu) kadronuzun bulunduğu kuruma iletin. İzin versinler vermesinler izninizi kullanın. Soruşturma bile açamazlar çünkü kendileri de bilir haklı olduğunuzu.

duyk58, 4 yıl önce
Şuan filyasyona görevlendirdiler düğünüme (nikahıma 5 gün kala) ve görevlendirdikleri yerde ne izin ne rapor kabul etmiyorlar ve bütün iş arkadaşlarım izin kullandı geldi ben iznimi bunun için ayırmıştım kullandırmıyorlar hiç bi şekilde ve hastanede izin kullanıp gelmiş insan varken görevlendirmeyi bana yazdılar idare bilerek ve her yolu kapatıyorlar ne yapmalıyım
18 Ağustos 2020 16:00

Yol iznine nereden gelindi anlayamadım. 10 yıldır sekiz binden fazla personelin bu işleriyle ilgileniyorum. Belki emekliliğe yakın bahsettiğiniz mertebeye ulaşırım.

balarest, 4 yıl önce

balarest
Genel Müdür
18 Ağustos 2020 16:52

657 dmk ve dpb görüşlerin inceley8n.

Yol iznine nereden gelindi anlayamadım. 10 yıldır sekiz binden fazla personelin bu işleriyle ilgileniyorum. Belki emekliliğe yakın bahsettiğiniz mertebeye ulaşırım.

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi