Editörler : oto-danisman-expert

10 Ağustos 2020 21:04

Jandarma güvenlik soruşturması

Merhaba arkadaşlar iyi forumlar sizlere bir sorum olacaktı. Yanıtını hiç bir yerde bulamadım sorabilmek için üyelik aldım. Bilen kişiler yazarsa sevinirim lütfen tahmini şeyler yazmamaya gayret edelim.

Babam zamanında memur iken sürgün edilmiş ve batı iline gönderilmiş. Fakat memurluğu devam etmiş ve oradan emekli yakın bir tanıdık bunun sorun olabileceğini söyledi. Benim hiç bir sorunum yok mahkeme olsun adlı kayıtlar olsun. Bir sorun olur mu sizce?

Bir de sorun olduğunu düşünelim. Ben bunu öğrenebilirmiyim bana sonuç ekranında senin soruşturman sorunlu o yüzden alinmadin denilir mi?

Sadece basarız yazdığında ben seneye de deneme gibi bir düşünce de ilerleyeceğim buda ölü zaman boş koşturmak demek sonuçlar hariç öğrenebileceğim başka bir kanal yada kurum varmıdır?

Teşekkür ederim yazan çizen herkese iyi forumlar dilerim.

Soslu Alexander
Şube Müdürü
10 Ağustos 2020 22:02

Bir sorun çıkmaz.

Orhancan009
Kapalı
10 Ağustos 2020 22:45

Hocam çok sağolun içim bi nebze rahat etti ☺️

Soslu Alexander, 4 yıl önce

Bir sorun çıkmaz.

kutum32
Memur
10 Ağustos 2020 23:02

Selamlar, ilk olarak güvenlik soruşturması konusunda şunu söylemeliyim ki güvenlik soruşturmasında neyin ne olacağı hiçbir şekilde belli olmuyor, en iyi ihtimalle bir tahmin, öngörü söylenebilir. Bu bahsettiğiniz olayda da babanız ne bir bölücü faaliyete karışmış ne de benzeri, yalnızca bir disiplin cezası, sonrasında da zaten memurluğuna devam etmiş. Bu sizi etkileyen bir şey olmamalıdır bir hukuk devletinde. Bu yüzden hiç sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Eğer ki çıkarsa da bununla ilgili yargı yolu açık, idare mahkemesine açacağınız davada idarenin vereceği cevap dilekçesinde güvenlik soruşturmasının olumsuz çıkmasının sebebini öğrenip buna göre bir savunma yapabilirsiniz ki idari dava olduğu için zaten mahkeme re'sen bunu göz önünde bulunduracaktır. Sırf böyle bir durumdan dolayı olumsuz çıkan güvenlik soruşturması da bir hukuk devletinde %99 ihtimalle mahkemece iptal edilecektir diye düşünüyorum.

Orhancan009
Kapalı
10 Ağustos 2020 23:58

Çok sağolun gerçekten bu gece rahat uyuyacağım bu bilgileri öğrenmem çok iyi oldu tekrardan çok teşekkür ederim

kutum32, 4 yıl önce

Selamlar, ilk olarak güvenlik soruşturması konusunda şunu söylemeliyim ki güvenlik soruşturmasında neyin ne olacağı hiçbir şekilde belli olmuyor, en iyi ihtimalle bir tahmin, öngörü söylenebilir. Bu bahsettiğiniz olayda da babanız ne bir bölücü faaliyete karışmış ne de benzeri, yalnızca bir disiplin cezası, sonrasında da zaten memurluğuna devam etmiş. Bu sizi etkileyen bir şey olmamalıdır bir hukuk devletinde. Bu yüzden hiç sorun çıkacağını düşünmüyorum.

Eğer ki çıkarsa da bununla ilgili yargı yolu açık, idare mahkemesine açacağınız davada idarenin vereceği cevap dilekçesinde güvenlik soruşturmasının olumsuz çıkmasının sebebini öğrenip buna göre bir savunma yapabilirsiniz ki idari dava olduğu için zaten mahkeme re'sen bunu göz önünde bulunduracaktır. Sırf böyle bir durumdan dolayı olumsuz çıkan güvenlik soruşturması da bir hukuk devletinde %99 ihtimalle mahkemece iptal edilecektir diye düşünüyorum.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi