Editörler :
11 Ağustos 2020 17:51   

Silah krom kaplama
Arkadaşlar silah krom kaplama yaptıran arkadaşlardan sıkıntı yaşayan ve rapor tutulan oldumu acaba
11 Ağustos 2020 18:43

iMAJJJ TURK
Genel Müdür
kaplat bisey olmaz. asalet tastikse.
11 Ağustos 2020 19:40

İstçvk06
Aday Memur
Eyvallah devrem 4.yılım meslekte bazı illerde rapor tutuluyormuş o yüzden sordum
11 Ağustos 2020 19:45

hakkaripolisi34
Şube Müdürü
Eyvallah devrem 4.yılım meslekte bazı illerde rapor tutuluyormuş o yüzden sordum
İstçvk06, 1 ay önce - Alıntıya git

2 sene rapor yemezden zaten zaman aşımına ugrar çalıstıgın yerde sııntj yapcak biri yoksa kaplarabilirsn

11 Ağustos 2020 22:04

İstçvk06
Aday Memur
Güncel
11 Ağustos 2020 22:09

ultraky
Memur

Ben 4 sene önce kaplattım hiç bi sıkıntı yaşamadım

11 Ağustos 2020 22:36

polisyilmaz39
Daire Başkanı

Yerine amirine göre değişir.Kimi ses etmez, kimiyse namluyu kaplatsan kıyameti koparır.Bana göre saçma bişey adam ne güzel silahına bakıyor işte,bırak ne kaplatırsa kaplatsın.Kaplamaya bakacağına pas tutmuş, hiç bakım görmemiş,yağsız kalmış bakımsız aşınmış silahı olanlara rapor tut kardeşim.Herif haftalarca silaha temizlik yapmamış neredeyse namlusu tıkanmış atış yapamayacak pozisyona gelmiş bişey denmez, silahı krom kaplatan bakım yaptıranlara vayy efendim silahın orjinalliğini bozdun deyip işlem yap.Yani saçmalık üstüne saçmalık işte.

12 Ağustos 2020 07:16

Omrkk
Aday Memur
İstanbuldayım disiplin şube rapor tuttu. Son savunmayı geçen verdim daha
12 Ağustos 2020 07:58

ahmet7174
Aday Memur
Resmi kıyafet çalışıyorsan kaplatma.
12 Ağustos 2020 14:35

İstçvk06
Aday Memur
Güncel
12 Ağustos 2020 19:31

kral122
Aday Memur

İstanbul'da kaplattim 5 yıl oldu bu sırada şarka gittim.Amirimiz ceza puanları açıklarken. Kaplamada yasak dedi ancak yakıştığı için bir şey demiyorum dedi

12 Ağustos 2020 19:56

İstçvk06
Aday Memur
Zaman aşımı diye bir şey varmı bunda
13 Ağustos 2020 04:38

hakkaripolisi34
Şube Müdürü
Zaman aşımı diye bir şey varmı bunda
İstçvk06, 1 ay önce - Alıntıya git

Bunun cezası kınamadır.

7068 sayılı kanuna göre de olay tarihinden itibaren 2 sene içinde ceza verilmezse ceza verme yetkisi biter.Bu yüzden 2 sene içinde kimseye yakalanmazsan yada kimse karışmazsa bişey olmaz

13 Ağustos 2020 13:24

WalkingDead34
Aday Memur

7068 SAYILI GENEL KOLLUK DİSİPLİN HÜKÜMLERİ HAKKINDA

KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMENİN KABUL EDİLMESİNE DAİR KANUN

MADDE 29- (1) Bu Kanunda sayılan fiilleri işleyenler hakkında bu fiillerin işlendiğinin disiplin amiri tarafından öğrenildiği tarihten itibaren;

a) Uyarma, kınama, aylıktan kesme ve kısa ve uzun süreli durdurma cezalarında 1 ay içinde,

b) Meslekten çıkarma cezası ve Devlet memurluğundan çıkarma cezasında 6 ay içinde,

disiplin soruşturmasına başlanmadığı takdirde disiplin cezası verme yetkisi zamanaşımına uğrar.

(2) Disiplin cezasını gerektiren fiillerin işlendiği tarihten itibaren 2 yıl içinde disiplin cezası verilmediği takdirde ceza verme yetkisi zamanaşımına uğrar.

Madde 8 :Zati demirbaş tabanca veya geçici olarak verilen demirbaş tabancanın üzerinde orijinalliğini bozacak boya, kaplama, gravür veya ciddiyetle bağdaşmayacak şekil, desen, resim ve karakter gibi değişiklikler yapmak(Kınama Cezasını Gerektiren Fiiller.)

13 Ağustos 2020 14:32

iMAJJJ TURK
Genel Müdür

MADDE 29- (1) Bu Kanunda sayılan fiilleri işleyenler hakkında bu fiillerin işlendiğinin disiplin amiri tarafından öğrenildiği tarihten itibaren;

a) Uyarma, kınama, aylıktan kesme ve kısa ve uzun süreli durdurma cezalarında 1 ay içinde,

b) Meslekten çıkarma cezası ve Devlet memurluğundan çıkarma cezasında 6 ay içinde,

disiplin soruşturmasına başlanmadığı takdirde disiplin cezası verme yetkisi zamanaşımına uğrar.

(2) Disiplin cezasını gerektiren fiillerin işlendiği tarihten itibaren 2 yıl içinde disiplin cezası verilmediği takdirde ceza verme yetkisi zamanaşımına uğrar.

Madde 8 :Zati demirbaş tabanca veya geçici olarak verilen demirbaş tabancanın üzerinde orijinalliğini bozacak boya, kaplama, gravür veya ciddiyetle bağdaşmayacak şekil, desen, resim ve karakter gibi değişiklikler yapmak(Kınama Cezasını Gerektiren Fiiller.)

WalkingDead34, 1 ay önce - Alıntıya git
arka kabzaya yapitirici yapanlarda ceza alsin ozaman
13 Ağustos 2020 20:07

İstçvk06
Aday Memur

WalkingDead34, 1 ay önce - Alıntıya git
O zaman kaplattıktan sonra iki yıl geçti ise daha ceza veremezler doğrumu anladım
13 Ağustos 2020 21:30

İstçvk06
Aday Memur
Güncel
14 Ağustos 2020 00:42

pajarzit
Şube Müdürü

güncelde güncel adamlar yazmış işte açık ve net daha ne günceli istiyon kardeş :D

Toplam 17 mesaj