Editörler : ayşegül bgm
12 Ağustos 2020 16:06

Hemşirelik mi - İngilizce Öğretmenliğimi

Değerli arkadaşlar belki böyle başlık açmamalıydım kıyaslama gibi ama yardımcı olursanız sevinirim.

Çocuğum seneye LGS sınavına girecek. Kendisi ikilem de kaldı. Aile de hemşire olan da var öğretmen olan da... Yani her ikisini de istiyor. Biz kararı ona bıraktık. Bir senen var belki gelecek olan puanına göre hareket edersin filan dedik.

Sizce Sağlık Lisesine yazdırıp: Hemşirelik mi

yoksa Sosyal Bilimler Lisesine yazdırıp Öğretmenlik mi?

12 Ağustos 2020 16:33

öğretmen olması en güzeli. ing öğretmeninin ataması da var

Hazalerogl
Aday Memur
12 Ağustos 2020 16:49

Sağlık meslek lisesinden hemşire olamıyor. Lisans tamamlaması gerekiyor. Bu nedenle lisede sayısal alanı seçmesi lazım. İki bölüm birbirinden çok farklı. Kıyaslanma yapılacak benzerlikte değil :)

izmirli0258
Kapalı
12 Ağustos 2020 17:18

öğretmenlik ama tabii fıtratına yaratılışına hangisi uygunsa öncelikle o

by uncle
Şef
13 Ağustos 2020 00:39

Kesinlikle öğretmenlik tabiki .. Çocuğun vebaline girmeyin .

muratshu1
Aday Memur
13 Ağustos 2020 09:19

yüzde bir milyon öğretmenlik

kartal3832
Şef
13 Ağustos 2020 10:16

ÖĞRETMENLİK 15 SAAT ÇALIŞ MAAŞ INI AL 3 AY TATİL YAP İZİN VERİRLER Mİ DERDİ OLMADAN PARA OLARAK ÖZEL DERS EK DERS OH MİS GİBİ

iras
Genel Müdür
13 Ağustos 2020 10:54

doktor olmuyacaksa sağlık işine hiç girmesin.15 yılda sağlıkçının parası eridi.polisin askerin 1500 tl adığı zaman hemşire 2000-2200 lira alıyordu.görüyorsun şu pandemide bile bir kazanım elde edemedi sağlıkçılar.sağlıkçının aldığı maaş sabit hepsi diğer kurumlardaki dağıtıcı kadrosu maaşı etmiyor artık

K.balık
Aday Memur
13 Ağustos 2020 10:55

Mesleğimi çok severim ama şu süreçte sağlıkçı olduğuma pişman oldum. Yağmur yağsa sağlıkçının izni iptal öğretmene resmi izin. Hiç düşünmeyin sağlığı

Psk232
Aday Memur
14 Ağustos 2020 09:08

eğer doktor değilseniz sağlık sektöründen uzak durun. Özellikle hemşireler berbat durumdalar. Ben pişmanım açıkçası, kesinlikle öğretmenlik derim ben. Bir de her türlü zaten oturup 1 sene kkpss çalışacak mecburen 2 meslek için de.

Damla127
Aday Memur
15 Ağustos 2020 11:09

Devlete atanmış ve bırakmış biri olarak söylüyorum hemşirelik değer gören ve çalıştıgının karşılıgını alabilecegin bir meslek değil onca çalışma saati ve yıpranmayı saymıyorum bile .evet parası fazla diyorlar ama net maaş fazla değil senin net maaş üstüne ekstra çalışmalarınla maaş fazla hale geliyor ı yüzdenmaaşın bi tık az olsun öğretmen ol rahat ol yıllarca mesleğini yapabil .

mervelik01
Kapalı
17 Ağustos 2020 10:26

2012 üniversite mezunuyum surda calıstıgım totalde 8 yıl inanın yıprandım gel saglık bakanı ol deseler yok sağlığa bulasılmaz zerre değer yok .. her sey senin üzerinde arkadasın dediği gibi yagmur yagsa sağlıkcının izni iptal hiç gerek yok ben de bu meslekten kurtulus yollarını arıyorum

elfn
Kapalı
18 Ağustos 2020 09:57

kesinlikle öğretmenlik

Memuratama
Memur
19 Ağustos 2020 19:18

Bırakıp nereye geçtiniz peki ?
Damla127, 4 yıl önce
Devlete atanmış ve bırakmış biri olarak söylüyorum hemşirelik değer gören ve çalıştıgının karşılıgını alabilecegin bir meslek değil onca çalışma saati ve yıpranmayı saymıyorum bile .evet parası fazla diyorlar ama net maaş fazla değil senin net maaş üstüne ekstra çalışmalarınla maaş fazla hale geliyor ı yüzdenmaaşın bi tık az olsun öğretmen ol rahat ol yıllarca mesleğini yapabil .
16 Eylül 2020 17:08

teşekkürler arkadaşlar

Ufuk002
Aday Memur
20 Eylül 2020 02:32

5 ay 18 gün çalışıp ayda 7.000 lira maaş alan dünya da başka bir meslek yok. tabiki öğretmenlik

mskb
Memur
09 Ağustos 2021 16:59

Yok artık. Kesinlikle yanlış bilgi vermişsiniz. Öğretmenler 3 ay 12 gün çalışıp 9876 lira maaş almaktadır.

Ufuk002, 4 yıl önce

5 ay 18 gün çalışıp ayda 7.000 lira maaş alan dünya da başka bir meslek yok. tabiki öğretmenlik

Prm. Tunç
Aday Memur
09 Ağustos 2021 17:23

Kardeş şu kadarını söyleyeyim, hani doktor olabilecek durumdaysa falan bile sakın düşünmeyin doktor dahi olmasın. Öğretmen olsun. Özel dersiyle kursuyla şusuyla busuyla çok daha az çalışma saati ile kamudaki pratisyenin maaşını yakalar. Dayak ve küfür v.s yememek de cabası. Emin ol toplumdan da daha çok saygı görür, kurumundan da. Otobüse bile yarım paso basar daha ne diyeyim :)) En kutsal meslek.

influence88
Aday Memur
10 Ağustos 2021 14:48

öğretmenlik tartışılmaz tabiki.. şuan çoğu hemşire arkadaşlar koşulsuz düz memurluğa geçmek istiyorlar meslek gerçekten de yıpratıcı ve senden alıp götürücü durumda..

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi