Editörler : "eskiyara"Pangaea
22 Ağustos 2020 17:14

Spor bilimleri ?
Arkadaslar Merhaba! Bisey sormak istiyorum lisans mezunuyum ve suanda memurum. İstanbul üniversitesi auzef spor bilimleri ve rekreasyon bolumu acmıs lisans olarak kayıt olmak istiyorum ama sorum su ; Bu iki bolumden birini bitirmiş olursan beden eğitimi bölümü olarak kpss ye girip atanabiliyomıyum ? Ona gore tercih yapcam

Vbdestabe2023
Aday Memur
23 Ekim 2020 12:41

Besyo bölümünü okuyorum hayatımın heryerınde spor var . İşyerimde, duvarlarımda, bilgisayarımda, telefonumda 4k wallpapers fotograflarla dolu.Sizde eğer benim gibiyseniz bu siteye bakmanızı öneririm.

https://www.pixel4k.com/

Ayrımcılık
Kapalı
26 Ekim 2020 17:27

Formasyon alırsan ogretmenolqrak atanabilirsin ama bakanlık son açıklamalarda formasyonu kaldırdı galiba

gapgarip
Şef
28 Ekim 2020 22:48

Kısa lafın özü, olursun. Ancak formasyon yerine gelen öğretmenlik mesleği yüksek lisans yapmalısın.

gapgarip
Şef
28 Ekim 2020 22:49

Ve kimlerin öğretmen olabileceği ve hangi dersleri vereceği talim ve terbiye kurulu kararında yazıyo

28 Ekim 2020 23:35

Ben de beden eğitimine alan değişikliği yapabilmek için kaydoldum bakalım inşallah olur.

mikado411
Kapalı
02 Kasım 2020 21:33

Kesinlikle olmuyor net! BESYO veya spor bilimleri fakulte veya. Yüksek okul olmalıdır. AÖF olmaz!

goki95
Aday Memur
11 Ağustos 2021 15:16

aöf egzersiz spor bilimleriokuyunca beden eğitimi öğretmeni olunabiliyormu bilgisi olan varmı acill

ebuducane
Daire Başkanı
11 Ağustos 2021 15:45

İlk kez duydum bunu. TTK ders okutma çizelgesinde Beden Eğitimi dersi için bu mezuniyet yeterli görülüyor mu oraya bakmak lazım. Bölümün tam olarak ismi nedir ? Uzaktan olması önemli değil. Uzaktan ilahiyat edebiyat vs okuyan ve atanan bir dünya insan var MEBde.

goki95, 3 yıl önce

aöf egzersiz spor bilimleriokuyunca beden eğitimi öğretmeni olunabiliyormu bilgisi olan varmı acill

goki95
Aday Memur
11 Ağustos 2021 15:48

bölümün ismi aöık öğretim fakültesi egzersiz ve spor bilimleri ben o dediğin çizelgeye baktım çizelgede bunlar var 1. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

2. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (*)

3. Spor Bilimleri Fakültesi (*)

4. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu

(*)

5. Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri

Bölümü (*)

aöf olduğu için olunabiliyormu bunu merak ediyorum ona göre tercih yapıcam

ebuducane, 3 yıl önce

İlk kez duydum bunu. TTK ders okutma çizelgesinde Beden Eğitimi dersi için bu mezuniyet yeterli görülüyor mu oraya bakmak lazım. Bölümün tam olarak ismi nedir ? Uzaktan olması önemli değil. Uzaktan ilahiyat edebiyat vs okuyan ve atanan bir dünya insan var MEBde.

ebuducane
Daire Başkanı
11 Ağustos 2021 15:52

Çizelgede bahsettiğin böşümün ismi yok kardeş. Muhtemelen öğretmen olamıyor şuanda ilerde bir değişiklik olursa olabilir.

Ara AÖFü öğrenci işlerine sor.MEBİMİ ara sor. Öğretmen olabilir miyiz diye. Burada seni yanlış yönlendirmeyelim. Ama bölümün uzaktan olması önemli değil. Yeterki TTK listesinde olsun.

goki95, 3 yıl önce

bölümün ismi aöık öğretim fakültesi egzersiz ve spor bilimleri ben o dediğin çizelgeye baktım çizelgede bunlar var 1. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği

2. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (*)

3. Spor Bilimleri Fakültesi (*)

4. Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu

(*)

5. Sağlık Bilimleri Fakültesi Spor Bilimleri

Bölümü (*)

aöf olduğu için olunabiliyormu bunu merak ediyorum ona göre tercih yapıcam

goki95
Aday Memur
11 Ağustos 2021 15:53

teşekkürler

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular