Editörler : oto-danisman-expert
31 Ağustos 2020 16:34

2020 Subaylığa Hazırlananlar KPSS Süreciniz Nasıl ?

Herkese merhabalar. Malum hafta sonu sınav var. Heyecan durumunuz, deneme durumlarınız nasıl ?

Bu sene çok giren de olabilir, deneme süreçlerinde nelere dikkat ediyorsunuz ?

31 Ağustos 2020 16:37

Ben 1.5 aydır hazırlanıyorum,sadece soru çözme çalışması yaptım konu çalışmaya vakit yok zaten,çıkmış soru denemelerim 75-85 arası geliyor

talihsizbiradam
Kapalı
31 Ağustos 2020 18:49

Fırsat buldukça deneme çözüyorum. Durum çok parlak değil. 55-60 arası gidip geliyorum.

ugur-ky
Aday Memur
31 Ağustos 2020 19:00

60-65 arası net yapıyorum.Umarim sınavda da aynısını yaparım

Abraka12
Memur
31 Ağustos 2020 19:21

Bende son 3 - 4 haftadır falan bakıyorum. Planım çok önceden baslamaktı nasip olmadı. 70 alsam öpüp başıma koyarım herhalde :/

Abraka12
Memur
31 Ağustos 2020 19:27

Gerçi 70 puan artık yetmiyor sanırım ama hayırlısı diyelim..

talihsizbiradam
Kapalı
31 Ağustos 2020 19:36

Neden yetmiyor? Geçen sene 64 puan ile kazananlar var diye biliyorum.
Abraka12, 4 yıl önce

Gerçi 70 puan artık yetmiyor sanırım ama hayırlısı diyelim..

Abraka12
Memur
31 Ağustos 2020 19:42

O geçen senelerdeydi. Çok dusecek diyorlar kontenjan falan

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 19:48

64 ile kazanan sözlü ve sporu tam puan ile tamamlamıştır hocam. 69 KPSS ile 16 tercihimden hiçbirinde sıralamaya giremedim
talihsizbiradam, 4 yıl önce
Neden yetmiyor? Geçen sene 64 puan ile kazananlar var diye biliyorum.

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 19:49

Yedekte kaldım yani

talihsizbiradam
Kapalı
31 Ağustos 2020 19:50

Spor puanınız kaçtı hocam?
tokiyatamaşi, 4 yıl önce
64 ile kazanan sözlü ve sporu tam puan ile tamamlamıştır hocam. 69 KPSS ile 16 tercihimden hiçbirinde sıralamaya giremedim

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 19:55

Seni yanlış yönlendirmek istemem İnan hatırımda değil. Koşunun 7.15, mekik 45 civarı şınav 32 civarı diye hatırlıyorum. Ama çokta emin değilim. Ortalardaydı spor puanım çok iyi değildi
Spor puanınız kaçtı hocam?

talihsizbiradam
Kapalı
31 Ağustos 2020 19:58

Anladım, cevabınız için teşekkür ederim.
tokiyatamaşi, 4 yıl önce
Seni yanlış yönlendirmek istemem İnan hatırımda değil. Koşunun 7.15, mekik 45 civarı şınav 32 civarı diye hatırlıyorum. Ama çokta emin değilim. Ortalardaydı spor puanım çok iyi değildi

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 20:07

Rica ederim. Bu sene ilk kez gireceksen mülakatlara koşuyu bol bol çalışmanı tavsiye ederim en zorlayıcı olan o. Daha doğrusu benim ben zorlandığım ve öyle gözlemlediğim
Anladım, cevabınız için teşekkür ederim.

Abraka12
Memur
31 Ağustos 2020 20:08

dostum rica etsem tercihlerini yazman mümkün müdür acaba
tokiyatamaşi, 4 yıl önce

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 20:12

Dostum sağlam raporu duruyor ama tercihleri atmışım. Sırasıyla hava deniz kara yazmıştım. Makine mühendisi olduğum için önce mühendislikleri yazmıştım her kuvvetin. Kusura bakma yardımcı olamadım bu konuda. Deniz piyade yazmıştım ama mülakatına çıkmadım.
Abraka12, 4 yıl önce
dostum rica etsem tercihlerini yazman mümkün müdür acaba

Abraka12
Memur
31 Ağustos 2020 20:15

kpss puanın ile nereleri tercih edebildiğini merak ettigim sordum. Ornegin 78 den aşağısı hava hiç tercih edemiyor diyorlar.
tokiyatamaşi, 4 yıl önce
Dostum sağlam raporu duruyor ama tercihleri atmışım. Sırasıyla hava deniz kara yazmıştım. Makine mühendisi olduğum için önce mühendislikleri yazmıştım her kuvvetin. Kusura bakma yardımcı olamadım bu konuda. Deniz piyade yazmıştım ama mülakatına çıkmadım.

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 20:27

Hocam geçen sene başvuru yaparken tercih yapmıştık. Mesela ben fiziki yeterliliğe girmeden önce tercihlerim belli idi. Mesela ilk tercihim hava kuvvetleri uçaktı spor sözlü sağlık sonrasında sıralamalar geldi. Benim puanım düşük olduğu için mesela atıyorum hava uçak 10 kişi alacaksa ben 1000 yedek falandım.
Abraka12, 4 yıl önce
kpss puanın ile nereleri tercih edebildiğini merak ettigim sordum. Ornegin 78 den aşağısı hava hiç tercih edemiyor diyorlar.

Abraka12
Memur
31 Ağustos 2020 20:33

Hocam açıkçası şöyle söyleyeyim. Benim tek istediğim eğitiminden dolayı hava kuvvetleri uçak bakım. fakat kpss çalışmadığım için hevesim kırıldı. Şimdi taş çatlasın en yuksek 70 anca alırım. Bu kpss ile girebileceğim yerleri önceden az çok bilmek istediğim için sordum. Cevapların için çok teşekkür ederim.
tokiyatamaşi, 4 yıl önce
Hocam geçen sene başvuru yaparken tercih yapmıştık. Mesela ben fiziki yeterliliğe girmeden önce tercihlerim belli idi. Mesela ilk tercihim hava kuvvetleri uçaktı spor sözlü sağlık sonrasında sıralamalar geldi. Benim puanım düşük olduğu için mesela atıyorum hava uçak 10 kişi alacaksa ben 1000 yedek falandım.

tokiyatamaşi
Aday Memur
31 Ağustos 2020 20:36

Rica ederim bu işler biraz nasip elinden geleni yap sen yine de sözlü ve spor da fark yaratmaya çalış belli olmaz bu işler benim bu sene son şansım hiç olmadı mesela. Hayırlısı değilmiş
Abraka12, 4 yıl önce
Hocam açıkçası şöyle söyleyeyim. Benim tek istediğim eğitiminden dolayı hava kuvvetleri uçak bakım. fakat kpss çalışmadığım için hevesim kırıldı. Şimdi taş çatlasın en yuksek 70 anca alırım. Bu kpss ile girebileceğim yerleri önceden az çok bilmek istediğim için sordum. Cevapların için çok teşekkür ederim.
31 Ağustos 2020 22:35

69 kpss ile giremeyen arkadaşa üzüldüm,spor ve mülakatta fark yaratmak lazım arkadaşlar bu bir gerçek özellikle sporda tama yakın puan almalı

Toplam 124 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi