Editörler : hopaliSafak Vaktii
30 Aralık 2020 18:29

Eigenwelt
Aday Memur

Ben de şu an benzer düşünüyorum hocam. Bir de sınav anı çok belirsiz o yüzden her şey çöp de olabilir sanılandan iyi de olabilir. Şu an için önüme takılmadan ilerlemeyi düşünüyorum. Bir de diğer branşlardan ya da meslek dallarından da arkadaşlarım var. Yılda 1000-2000 atama deyince mükemmel diyorlar. Ne kadar az desek de ülke koşullarından Pdr alımları az değil kesinlikle. Yetersiz ama karşılaştırma yapınca umutsuz bakmıyorum esasen:)

Uuçurum, 4 hafta önce - Alıntıya git
Hocam normalde 12 de yatıp 7 8 gibi kalkıp ders çalıştım son 3 ay. Sınav gecesi hiç uyuyamadım baş ağrısından soruları zar zor okudum hiç anlayamadım gibi oldu ki dediğim gibi 1 yıl hiç yaşamadığım durumdu bu. Ama çalışınca nasipte de varsa bi şekilde oluyor. Kimseye bakmadan sadece kendinizi sınava verirseniz nasibinizde varsa bi şekilde olacaktır :)
30 Aralık 2020 20:25

Uuçurum
Aday Memur
Hocam normalde 12 de yatıp 7 8 gibi kalkıp ders çalıştım son 3 ay. Sınav gecesi hiç uyuyamadım baş ağrısından soruları zar zor okudum hiç anlayamadım gibi oldu ki dediğim gibi 1 yıl hiç yaşamadığım durumdu bu. Ama çalışınca nasipte de varsa bi şekilde oluyor. Kimseye bakmadan sadece kendinizi sınava verirseniz nasibinizde varsa bi şekilde olacaktır :)
Eigenwelt, 4 hafta önce - Alıntıya git

üzücü olmuş sahiden hocam ama bazen istenilen gibi olmuyor bazı şeyler. inşallah benim sizin ve başka emek verenlerin hakkında hayırlısı. yorumunuz için de teşekkür ediyorum:)

30 Aralık 2020 22:25

roodvan19
Aday Memur

Hocam açıkçası herkes bir şeyler diyor. Bazısı diyor Pegem yetersiz bazısı diyor Empati çok fazla ayrıntılı. Fikir ayrılıkları fazla ve tabi kişisel yorumlar bunlar. Bende fazla ayrıntılara boğulmadan olayın özünü anlayayım üstüne de sorularla destekleyeyim istiyorum. Pegem için bile ayrıntı yok yüzeysel diyorlar ama konu çok bilgi çok genel şablonu kaçırmak istemiyorum. Bazısı da makalelerle destekleyin diyor da ona da çok zaman kalacağını sanmıyorum. İşin özü kişisel değerlendirme yapıp devam etmek... Şimdilik Pegem alan kitabı ve soru çözümü ara ara da geriye dönük okumalarla ilerlemeyi düşünüyorum. Soruları bir defterde toplamanız da güzel bir yöntem. Umuyorum istediğiniz puanı almışsınızdır hocam.

Uuçurum, 4 hafta önce - Alıntıya git
Aldım hocam şükür. Atamayı bekliyorum :) Dediğim gibi ben öyle yapmıştım, baya faydasını gördüm. Alandan konuları ayrıntılı da çalışabilirsiniz ama çabuk unutuluyor. Pratik yaparak ayrıntıların kavranması daha iyi olur şahsi fikrim. Güzel bir çalışma temposu ile siz de sonuca varırsiniz inşallah hocam.
Toplam 23 mesaj

ANKET
Akademisyenler için doçentlikte dil barajının yükseltilmesini;