Editörler : F16 Gökçen
01 Eylül 2020 00:23

Hukuk mezunu için ikinci üniversite

merhaba arkadaşlar hukuk fakültesinden yeni mezun oldum ama ikinci üniversiteye de oldukça meraklıyım. mesleki açıdan hangi bölümü önerirsiniz? öncelikle Anadolu üniversitesinin altyapısını beğendiğim için orayı düşünüyorum. şimdilik aklımda 2 bölüm var; uluslararası ilişkiler ya da halkla ilişkiler reklamcılık. görüşlerinize açığım.

tekniker41
Yasaklı
01 Eylül 2020 11:57

Uluslararası ilişkiler öneririm. Mesleki açıdan diğerine göre daha yakın. Uluslararası hukuk konusunda tamamlayıcı bir bölüm olur.

syslszl
Aday Memur
01 Eylül 2020 20:00

çok teşekkürler kararsızlığımı giderdiniz. peki uluslararası ilişkiler dışında mesleğe uygun olabilecek gözünüze çarpan bi bölüm var mıdır?
tekniker41, 4 yıl önce
Uluslararası ilişkiler öneririm. Mesleki açıdan diğerine göre daha yakın. Uluslararası hukuk konusunda tamamlayıcı bir bölüm olur.

tekniker41
Yasaklı
01 Eylül 2020 20:55

Çalışma ekonomisi, kamu yönetimi ve sosyoloji bu bölümlerin de yardımı olur
syslszl, 4 yıl önce
çok teşekkürler kararsızlığımı giderdiniz. peki uluslararası ilişkiler dışında mesleğe uygun olabilecek gözünüze çarpan bi bölüm var mıdır?

1789__ÖKK
Müsteşar Yardımcısı
01 Eylül 2020 23:27

Felsefe veya sosyoloji..

turkca
Müsteşar Yardımcısı
02 Eylül 2020 08:41

felsefe, biraz daha kişisel-özel tercihlerin ağır basabileceği bir alan.sosyal alanda kısıtlı yer a labiliyor. araştırma alanları ve bulgularıyla sosyoloji, geniş kitlelere yönelik potansiyel işlerliğe sahip. hukukçu olsaydım eğer, destek olarak sosyolojiyi alırdım.

Evlenmek Gerek
Genel Müdür
02 Eylül 2020 19:20

Sosyoloji olabilir.

adaymemur801
Aday Memur
09 Eylül 2020 14:15

uluslararası ilişkiler işletme bölümlerinden hangisi tercih edilebilir hukuk mezunu için ya da başka bölüm de olabilir faydası olabilecek

19 Eylül 2020 13:53

Merhaba, ben de bu konu üzerine düşünüyordum. Siz neye karar verdiniz acaba?

tekniker41
Yasaklı
20 Eylül 2020 12:53

İkisi içinden uluslararası ilişkiler. Onun dışında çalışma ekonomisi ve sosyoloji de olabilir
adaymemur801, 4 yıl önce

uluslararası ilişkiler işletme bölümlerinden hangisi tercih edilebilir hukuk mezunu için ya da başka bölüm de olabilir faydası olabilecek

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi