Editörler :
03 Eylül 2020 20:58   

İl emrine tercih dışı atanmak istemiyorum yazıp atananlara iptal hakkı?

Mazeret atamasında 41. tercihi işaretlemedim. Eşim il dışı iptali için dilekçeyi 8 gün önce verdi. Ancak bugün özür grubundan il emrine atandım. İptal ettirme var mı, süreci nasıl işliyor? Bİlgisi olan var mı acaba?

03 Eylül 2020 21:00

elemanaraniyor
Aday Memur
bende merakla bekliyorum bu sorunun cevabını???
03 Eylül 2020 21:14

mmeral123
Aday Memur
Tam olarak aynı durumdayiz hocam. Merakla bekliyoruz iptal hakkı verilip verilmeyecegini..
03 Eylül 2020 21:18

Minervas owl
Aday Memur

:( Yol yöntem bilenler lütfen yazsın ..

03 Eylül 2020 23:22

Cagoli
Aday Memur

Bildiğim kadarıyla,tercih dışı atanmak istemiyorum diyenlere il emri çıktıysa İPTAL ettirme hakkı var.

03 Eylül 2020 23:36

Minervas owl
Aday Memur

UMARIM..

03 Eylül 2020 23:56

SERDALTP
Aday Memur

2018 de aynısını yaşadık ben iptal etmiştim eşim sonradan atanmıştı. Siz de hemen dilekçenizi verin iptal edin hocam yapılıyor yani.

04 Eylül 2020 05:06

freyaist
Aday Memur

2018 de aynısını yaşadık ben iptal etmiştim eşim sonradan atanmıştı. Siz de hemen dilekçenizi verin iptal edin hocam yapılıyor yani.

SERDALTP, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam sizin il dışı iptal edildikten sonra mı eşiniz il emrine atandı? İlişiğinizi hiç kesmediniz değil mi?

04 Eylül 2020 05:07

freyaist
Aday Memur

Aynı durumda olan çok kişiyiz sanırım. Tek bildiğim sabah mesai başlar başlamaz dilekçe vermemiz gerektiği.

04 Eylül 2020 08:56

mimurolayım
Aday Memur

Bunu mebe bildirelim 41i işaretlemeyenlerinkini iptal etsin sonuçta uzak ilçe ye karşı 41i açmamış birini il emrine vermesin istesek zaten 41i işaretlerdik bence meb uygulamayı durdursun ya da iptal etsin toplu olaak

04 Eylül 2020 10:06

çamur.adam
Aday Memur

geçen sene yine olmuştu iptal ettik bu senede istemiyorumu işaretledik yine iptal edeceğiz. tek şansımız il emri ilk başta olsaydı eşimin yerine başka biri atanmış olurdu çünkü okulu merkezde ve gözde bi okul kendisi yada zümresi norm fazlası olacaktı. bence yine iptal olur. bakanlığı aradım il meb e dilekçe verin dedi.

04 Eylül 2020 10:24

elemanaraniyor
Aday Memur
ben şimdi okula hemen verdim il emri iptal dilekçesini, eşimin de il dışınin iptali için 25 Ağustos'ta vermistik. bakalım ne olacak
04 Eylül 2020 10:38

derderr
Aday Memur

İl emri o ilde neresi uygunsa her ilçe köy heryere sizi verebilirler anlamındadır yani kısaca tanıdığınız varsa ne ala yoksa köy okuluna...

04 Eylül 2020 11:49

hierdem000
Aday Memur

Birçok kişi için belki il emri mutluluk verici olabilir. Hatta il emrini yapanlar bunu iyi niyetle de yapmış olabilir. Ama bu en başta kılavuzda yer almalıydı ve atama ekranında öğretmene sorulmalıydı. Tercihlerim dışında herhangi bir okula atanmayı zaten kabul etmedim ki ben. Hele ki il emri olunca kim bilir hangi okullar olacak. Kılavuzda yer almadı madem iki günlük bir sayfa açılsaydı isteyenler onaylasaydı istemeyenler onaylamasaydı. Neyse umarım iptal başvuruları dikkate alınır.

İl emri iptal dilekçenizin ekine eşinizin de daha önceki iptal dilekçesini eklemenin faydası olacağını düşünüyorum.

04 Eylül 2020 12:05

elemanaraniyor
Aday Memur

İl emri o ilde neresi uygunsa her ilçe köy heryere sizi verebilirler anlamındadır yani kısaca tanıdığınız varsa ne ala yoksa köy okuluna...

derderr, 3 ay önce - Alıntıya git
hocam söylediklerinizde % 100 haklısınız, bakanlık uğraşmamak için herkesi topluca atamiş, istemeyen öğretmen versin iptal dilekcesini iptal edeeirm diye düşünerek yapmış galiba atamayi ama çok saçma bir yöntem. ve bence iptal dilekçesinde mutlaka eşlerimizin iptal dilekçelerinin sayısını filan vermek gerekir, hatta ben dilekçenin sonun onun dilekçesinin dikkate alınarak iptal edilmesi şeklinde yazdım
04 Eylül 2020 14:29

Minervas owl
Aday Memur

İlçe'de kararnamenizi bekleyip öyle iptal dilekçesi verin dediler. Bekleyelim mi beklemeyelim mi ?

04 Eylül 2020 19:25

MY.23
Memur
Ayrılış yapmayın kesinlikle iptal hakkı var.2017'de iptal etmiştim bir iki ayı buluyor süreç. okula dileköe verin ve takibini yapın.
04 Eylül 2020 19:47

ibrahimkivrak
Kapalı

İldışı atama iptal dilekçesinde mazeret olarak eş durumu çıkmamasını yazmıştım dilekçemi 25 ağustosta bakanlığa ulaştırdım bir cevap gelmedi ancak il emri çıkınca benim mazeret durumum da ortadan kalkmış gibi mi oluyor ama eşim de bugün il emri iptal dilekçesine benim de dilekçe tarih ve sayımı dikkate alarak iptal olması talebinde bulundu şimdi ikimizden birinin iptal olmaması endişesi taşıyorum o da yeni bir aile birliğinin bozulması durumu. Daha önce bu durum başına gelen var mı yani eşlerden birinin iptal olup diğerinin iptal olmama durumu söz konusu mu?

04 Eylül 2020 21:10

elemanaraniyor
Aday Memur

İldışı atama iptal dilekçesinde mazeret olarak eş durumu çıkmamasını yazmıştım dilekçemi 25 ağustosta bakanlığa ulaştırdım bir cevap gelmedi ancak il emri çıkınca benim mazeret durumum da ortadan kalkmış gibi mi oluyor ama eşim de bugün il emri iptal dilekçesine benim de dilekçe tarih ve sayımı dikkate alarak iptal olması talebinde bulundu şimdi ikimizden birinin iptal olmaması endişesi taşıyorum o da yeni bir aile birliğinin bozulması durumu. Daha önce bu durum başına gelen var mı yani eşlerden birinin iptal olup diğerinin iptal olmama durumu söz konusu mu?

ibrahimkivrak, 3 ay önce - Alıntıya git
hocam dilekcenizin bakanlığa ulaştığını nasıl anladınız? bizim dilekcemiz ilde kaldı, ilermedi 10 gündür?
05 Eylül 2020 23:34

felek99
Aday Memur

İldışı iptal hakkı verilsin. Bu konuda Twitter da tag açılmış. Sizlerde destek verin lütfen. @İldışıiptalhakkı diye. Bakanımızın ve bakanlığın adınıda etiketleyin. Birliktelikten güç doğar.

07 Eylül 2020 10:42

freyaist
Aday Memur

İl dışı iptal dilekçesine cevap gelen var mı acaba?

Toplam 54 mesaj

ANKET
Kabine toplantısı sonrasında açıklanan yeni kısıtlamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?