Editörler : E.Kayı Han
22 Ekim 2021 00:55

Merec El Bahreyn
Memur

İyi akşamlar benim bir sorum var hukuk mezunuyum icra Müdürlüğü sınavına girmeyi düşünüyorum ama daha sonra kamu avukatlığına geçiş için muvafakat almakta zorluk yaşar miyim? Tecrübeli arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

Satürndebirada, 2 yıl önce - Alıntıya git
Zor ama imkansız değil. Basamak olarak kullanılması hoş karşılanmıyor genelde.
22 Ekim 2021 00:57

Merec El Bahreyn
Memur

merhaba, bende lisans mezunuyum . Adalet okuyorum. adalet bittikten sonra icra müdürlüğü sınavına girebilir miyim ?

egiticiyolunda, 7 ay önce - Alıntıya git
Uygulamada değişiklik olmaz, dışarıdan alım olur ve yaşa takılmazsan olur. Her zaman ilan gelmeyebiliyor.
24 Ekim 2021 13:57

klinux
Yasaklı

Kul hakkı benim için önemli değil dosya hesabı yaparken ekimden aşağı kasımpaşa diyip hesap yapar geçerim kimsenin kimseye bir kuruş hakkı geçmesin gibi birşey benim umrumda değil müdürlerine ana avrat sövüp yüzüne gülmek zorunda kalmak zor gelmez diyorsan gayet mantıklı bir meslek.

24 Ekim 2021 15:16

zazakat
Kapalı

Kul hakkı benim için önemli değil dosya hesabı yaparken ekimden aşağı kasımpaşa diyip hesap yapar geçerim kimsenin kimseye bir kuruş hakkı geçmesin gibi birşey benim umrumda değil müdürlerine ana avrat sövüp yüzüne gülmek zorunda kalmak zor gelmez diyorsan gayet mantıklı bir meslek.

klinux, 7 ay önce - Alıntıya git
Burda da boş yapmışsın birader. Sırf yazmak için, ona bakarsan avukat da olma di mi? Bu cokbilmis
25 Ekim 2021 20:55

zazakat
Kapalı
Beğenmiyorsan sktr git madem bari önü açılsın lan
25 Ocak 2022 13:24

Sultan T
Aday Memur

İyi günler, icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığı alımı var, öneriniz var mi nasıl bir meslek is yükü çalışma şartları nasil? Bilgi verirseniz çok sevinirim 🙏

25 Ocak 2022 13:41

Yigido1983
Aday Memur

İyi günler, icra müdürlüğü ve müdür yardımcılığı alımı var, öneriniz var mi nasıl bir meslek is yükü çalışma şartları nasil? Bilgi verirseniz çok sevinirim 🙏

Sultan T, 4 ay önce - Alıntıya git

ne iş yaptığına bağlı. bir işin var ve kafan rahatsa hiç girme. ama iş olsun da ne olursa olsun dersen gir tabii

25 Ocak 2022 14:42

Sultan T
Aday Memur

ne iş yaptığına bağlı. bir işin var ve kafan rahatsa hiç girme. ama iş olsun da ne olursa olsun dersen gir tabii

Yigido1983, 4 ay önce - Alıntıya git

icra müdür yardımcılığı icin geçerli mi yanı, suan başka bir kurumda çalışıyorum ama memnun değilim o yüzden icra müdür yardımcılığı sınavına hazırlanacağım umarım değer

25 Ocak 2022 15:19

Yigido1983
Aday Memur

icra müdür yardımcılığı icin geçerli mi yanı, suan başka bir kurumda çalışıyorum ama memnun değilim o yüzden icra müdür yardımcılığı sınavına hazırlanacağım umarım değer

bende icra müdür yardımcısıyım, başka kuruma geçmek istiyorum. bol stres ve full iş yükü istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim..

25 Ocak 2022 16:08

Sultan T
Aday Memur

bende icra müdür yardımcısıyım, başka kuruma geçmek istiyorum. bol stres ve full iş yükü istiyorsan kesinlikle tavsiye ederim..

Peki sizce çalıştığınız şehir olarak mi yoksa Türkiye geneli is yükü fazla olan bir meslek mi?

25 Ocak 2022 16:13

Yigido1983
Aday Memur

Peki sizce çalıştığınız şehir olarak mi yoksa Türkiye geneli is yükü fazla olan bir meslek mi?

ilçelerde nispeten azdır ama bu stresinin olmadığı anlamına gelmez. stresten kastım sorumluluğu çok. il merkezlerini hele büyük şehirleri demeye gerek yok. unutmayın ki 2021 itibari ile 25.000.000 (yirmibeş milyon) dan fazla dosyaya sadece toplamda 5000 kadar icra müdür ve yardımcısı sorumlu. var burdan hesap et...

25 Ocak 2022 16:30

Sultan T
Aday Memur

ilçelerde nispeten azdır ama bu stresinin olmadığı anlamına gelmez. stresten kastım sorumluluğu çok. il merkezlerini hele büyük şehirleri demeye gerek yok. unutmayın ki 2021 itibari ile 25.000.000 (yirmibeş milyon) dan fazla dosyaya sadece toplamda 5000 kadar icra müdür ve yardımcısı sorumlu. var burdan hesap et...

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz icin.

25 Ocak 2022 21:40

katibim yatıyorum
Aday Memur

bizim ilçedekiler rahat. 1 müdür 1 müd yrd 1 katip çalışıyorlar. rahatlar baya.şehirleri bilmem

25 Ocak 2022 21:43

LiveRommel
Memur

Para karşılığı sinir stres sahibi olmak istiyorsanız tam aradığınız meslek.

İcra Müdürlüğü yapacağıma,

Sıfır stresle gider çayhane açar, çay satarım daha iyi.

İntihar etmek istiyorsanız daha acısız yollar düşünün. Bu meslek kısa sürede kanser eder sizi.

25 Ocak 2022 22:21

klinux22
Yasaklı

İyi akşamlar benim bir sorum var hukuk mezunuyum icra Müdürlüğü sınavına girmeyi düşünüyorum ama daha sonra kamu avukatlığına geçiş için muvafakat almakta zorluk yaşar miyim? Tecrübeli arkadaşlar yardimci olursa sevinirim.

Satürndebirada, 2 yıl önce - Alıntıya git

Yapamazsın imkansız bakanlık sazan değil artık. Bizzat bu dediğini yapan birini tanıyorum bakanlık muvafakat vermedi idari dava açtı yürütmeyi durdurma aldı başka kuruma geçti ama Adalet Bakanlığı davayı istinafa taşıdı istinafta bakanlığın talebi kabul edildi. "Hukuk mezunu şartını taşıyarak girilen meslekten, aynı öğretim ile başka kuruma gönderilmesi kamu yararına eylem olmadığı kanaatine varıldığından davacı tarafın isteminin kabulüne...."

geçemezsin yani.

25 Ocak 2022 23:05

benkatip
Şef

Yapamazsın imkansız bakanlık sazan değil artık. Bizzat bu dediğini yapan birini tanıyorum bakanlık muvafakat vermedi idari dava açtı yürütmeyi durdurma aldı başka kuruma geçti ama Adalet Bakanlığı davayı istinafa taşıdı istinafta bakanlığın talebi kabul edildi. "Hukuk mezunu şartını taşıyarak girilen meslekten, aynı öğretim ile başka kuruma gönderilmesi kamu yararına eylem olmadığı kanaatine varıldığından davacı tarafın isteminin kabulüne...."

geçemezsin yani.

klinux22, 4 ay önce - Alıntıya git

emsal oluşturur mu peki?..

26 Ocak 2022 09:19

klinux22
Yasaklı

emsal oluşturur mu peki?..

benkatip, 4 ay önce - Alıntıya git

Emsal oluşturur aynı şey çünkü.

Zaten oluşturmasa bile mantıken de geçemezsin çünkü sen zaten hukuk fakültesi şartı ile girilen bir yere girmişsin sonra aynı mezuniyet ile başka yere gitmeye çalışıyorsun buna red vermek için hakim olmaya bile gerek yok.

Lise mezunu olarak işe girip sonradan hukuk bitirsen dediğin olurdu.

30 Ocak 2022 22:17

Ziya ALTAY
Aday Memur

Zabit katılımının icra müdürlüğüne geçmek mantıklı mi :/

20 Şubat 2022 10:47

azmah
Daire Başkanı

Aynı soru polislik içinde geçerli mi, mantıklı olur mu, maaş olarak fark yok memurlar net maaş hesaplamaya göre biraz daha az icra müdür maaşı düzenli saatlari gece vardiyası olmaması resmi günler bayramlar olması vs.gibi sebepleri artı polisligin son yıllarda alınan kadroların amir sınıfı yada memurun liyakatsiz bilgisiz arka sokaklar polisligi oynaması gereksiz soruşturmalar sürgünlere göre avantajı olması vs. sebepleri de çok

01 Mart 2022 03:44

adliyeci06
Aday Memur

Kadro çok zor.

Toplam 60 mesaj