Editörler :
10 Eylül 2020 12:37   

Tezsiz yükseklisans yapıp hizmet puanı alanlar
Fen bilimleri enstitüsü Ortaöğretim fen ve matematik alanlar eğitim Anabilim dalı Tezsiz Yüksek lisans diplaması Yazan bir diplamam var öğretmen olduktan sonra yüksek lisans yapmak için başvurup yaptığım 2 yıl süren bir diplama fakat hizmet puanımı etkilemedi bu işlemler doğrumu alan varmı oysaki 4+1 döneminde 1 sene okuyan öğretmen olan kişilere 30 hizmet puanı verilmiş alan kişiler nasıl alınmalı yada diplamada ne yazmalıki hizmet puanımızı artırabilsin
10 Eylül 2020 14:44

konya29
Şube Müdürü

hocam bildiğim kadarıyla diplomanı ilçe milli eğitime götürüp işleteceksin özlük birimine,otomatikman sisteme yansıyor..

10 Eylül 2020 14:45

Varbuiştebiriş
Aday Memur

hocam bildiğim kadarıyla diplomanı ilçe milli eğitime götürüp işleteceksin özlük birimine,otomatikman sisteme yansıyor..

konya29, 3 hafta önce - Alıntıya git
Siz aldınızmı
10 Eylül 2020 14:47

Varbuiştebiriş
Aday Memur

Hocam hizmet puanı alamadım
10 Eylül 2020 14:59

konya29
Şube Müdürü
Hocam hizmet puanı alamadım
Varbuiştebiriş, 3 hafta önce - Alıntıya git

hocam benimki daha bitmedi..sizdeki sorun bir öğretmen arkadaşta var da ilçe milli eğitime gitti, 10 dk halletti.

10 Eylül 2020 15:01

Varbuiştebiriş
Aday Memur

hocam benimki daha bitmedi..sizdeki sorun bir öğretmen arkadaşta var da ilçe milli eğitime gitti, 10 dk halletti.

Hocam diplamanız benim yazdığım şekilde yazıyorsa vermiyorlarmış öyle diyorlar
10 Eylül 2020 15:08

Varbuiştebiriş
Aday Memur

Arkadaşınız buraya gelebilirmi yada ayrıntısını nasıl öğrensek acaba hocam
11 Eylül 2020 02:31

vio5
Aday Memur
yüksek lisans yapanlara saygım var. ben de yaptım. ama bu düpedüz adaletsizlik . 3-4 yıllık öğretmen 10 yıllıkları geçiyor. hizmet puanı demek? yaptığı hizmet süresine eş değer puan demek. yüksek lisans ne alaka??? 15 sene doğuda köyde çalışan bir öğretmene 15 sene daha çalış diyorsunuz. Bu öğretmenden nasıl verim almayı düşünüyorsunuz?
11 Eylül 2020 06:19

Varbuiştebiriş
Aday Memur
yüksek lisans yapanlara saygım var. ben de yaptım. ama bu düpedüz adaletsizlik . 3-4 yıllık öğretmen 10 yıllıkları geçiyor. hizmet puanı demek? yaptığı hizmet süresine eş değer puan demek. yüksek lisans ne alaka??? 15 sene doğuda köyde çalışan bir öğretmene 15 sene daha çalış diyorsunuz. Bu öğretmenden nasıl verim almayı düşünüyorsunuz?
vio5, 3 hafta önce - Alıntıya git
Haklısın keşke adalet olabilse bu dünyada
11 Eylül 2020 23:48

konya29
Şube Müdürü
Arkadaşınız buraya gelebilirmi yada ayrıntısını nasıl öğrensek acaba hocam
Varbuiştebiriş, 3 hafta önce - Alıntıya git

hocam yapacağınız tek şey,yüksek lisans diplomanız ilçe milli eğitimde özlük bölümüne işletmek..hepsi bu..

12 Eylül 2020 13:08

selo71
Şef

Ehliyet, Liyakat ve Adalet malesef YOK.Uçurumun Kenarındayız.

12 Eylül 2020 16:28

yaylam
Aday Memur
vio5, 3 hafta önce - Alıntıya git

Ülkemizin her yerinde rahatlıkla Yüksek Lisans yapabilirsiniz. Buyrun,siz de yapın.Alın puanı.

12 Eylül 2020 16:31

yaylam
Aday Memur

Ülkemizin her yerinde rahatlıkla Yüksek Lisans yapabilirsiniz. Buyrun,siz de yapın.Alın puanı.

yaylam, 2 hafta önce - Alıntıya git

Yanlış alıntıyı yaptım.Özür..

12 Eylül 2020 17:18

orkun66
Aday Memur

yönetmelik çok açık, ortaöğretim alan öğretmenliği alanında tezsiz yüksek lisans yapanlar hizmet puanı alamaz. kısaca pedagojik formasyon niyetine alınan tezsiz yüksek lisanslara puan yok.

bana eklendi 30 puan iki gün sonra silindi. ama başka alanda tezsiz yapmışsındır onu alırsın.

mesela şu an bir çok ünv. ücret karşılığında bir çok alanda uzaktan tezsiz diploması satıyor.

arkadaş aldı yazmış birisi onda hata var silerler anlaşılırsa, bildiği halde sildirmiyorsa ve birinin önüne geçerse ve ortaya çıkarsa sıkıntı yaşar.

Toplam 13 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?