Editörler :
11 Eylül 2020 01:44   

Kurumum, ceza için mahkeme sonucunu bekler mi?

Disiplin cezası olarak yer değişikliği kararı çıktı cezayı bölge idare mahkemesine taşıdım

Kurumum cezayı hemen uygularmı mahkeme sonucunu beklermi

Bende yıllık izin veya rapor kullanarak mahkeme sonucunu bekleyebilirmiyim

Teşekkürler cevaplayanlar için

12 Eylül 2020 21:04

nekeb
Aday Memur

Merhaba hocam, geçmiş olsun.

Mahkeme kararının sonuçlanması, bölgesine göre 3-6 ay arasında sonuçlanıyor. Siz veya avukatınız başvurusu sırasında ''Çok Acil'' ibaresi yazdıysanız ve acil olduğunu kanıtladıysanız 2 ay içinde bile sonuçlanabilir.

Mahkeme kararına göre yeni görev yerinizde başlamaktan başka şansınız yok. Tamamen haklı olduğunuz durumda dahi tek seçenek gidip başlamak.

Mahkeme kararı sonucunu bu şekilde bekleyeceksiniz.

Göreve başladıktan sonra rapor vb diğer seçenekleri düşünebilirsiniz.

12 Eylül 2020 21:06

nekeb
Aday Memur

Ayrıca, mahkemede elinizi güçlendirecek en önemli şey, bu kararda aile birliğinizin bozulacağını bildirmeniz. Aile birliğinin bozulması, sağlık vb sebepleri öne sürerek hızlandırabilirsiniz.

Displin cezanız ne olursa olsun, ve kesinlikle hakkettiyseniz bile yer değiştirme iptal oluyor. Çok sayıda emsal karar var. Araştırın ya da bir avukata danışın.

12 Eylül 2020 22:36

fth5757
Aday Memur

CezA yı almamdaki neden tamamen liyakatsız kişilerin soruşturma yapması uyarı cezası ve

Yer değişikliği önerilir yazılmış soruşturmaya il disiplin cezayı onayladı uyarı cezası önemli

Değil ama yer değişikliği okursa sıkıntı çıkabilir ceza daha tebliğ edilmedi ama ben yürütmeyi durdurma ve iptal davası açtım 20 gün oldu şimdi yer değişikliği gelene kadar mahkeme kararımı beklemek istiyorum izin veya rapor kullanarak süreci uzatmayı düşünüyorum ben imza atmadan yerim değiştirilemez sonuçta

14 Eylül 2020 15:45

makinacıconcon45
Şef

alabildiğin kadar rapor

14 Eylül 2020 15:46

makinacıconcon45
Şef

alabildiğin kadar kullanabildiğin kadar izin kullan

ama git başla

14 Eylül 2020 19:48

asd674
Şef
657 de yer değişikliği diye bir ceza yoktur
15 Eylül 2020 12:43

Eboci
Aday Memur
Böyle bir disiplin cezası yok siz neye yorum yapıyorsunuz cahil arkadaşlar
15 Eylül 2020 13:17

GugukGuguk
Aday Memur
Yer değişikliği diye bir disiplin cezası yok memuriyette. He diyelim memur yer değiştirilmesinin sebebini, yaptığı disiplinsizlik ile ilişkilendirir ve bunu ispatlarsa belki bir ihtimal iptal olabilir işlem.
15 Eylül 2020 17:00

atacan_t
Aday Memur
Yer değişikliği diye bir disiplin cezası yok memuriyette. He diyelim memur yer değiştirilmesinin sebebini, yaptığı disiplinsizlik ile ilişkilendirir ve bunu ispatlarsa belki bir ihtimal iptal olabilir işlem.
GugukGuguk, 3 gün önce - Alıntıya git
Yer değişikliğinden kasıt hizmet gereği naklen atama olsa gerek ki böyle bir uygulama var maalesef.
18 Eylül 2020 16:36

anamurlu333
Aday Memur

Beklemez

Toplam 10 mesaj