Editörler : Pangaea
11 Eylül 2020 15:21

Sizce KPSS B grubu sınavları her yıl mı yapılmalıdır, iki yılda bir mi yapılmalıdır?

Bu ankete 7 günde, 107 kişi oy kullandı ve 18/09/2020 15:21 tarihinde sona erdi.

lisansordu52
Memur
11 Eylül 2020 15:24

2 yılda bir

Patron 38
Memur
11 Eylül 2020 15:24

Kesinlikle her yıl yapılması gerekiyor. Hatta her kurum kendisi yapması gerekiyor. 1999 yılındaki gibi kadrolara talep az değil çok talep var bu yüzden yılda 1 yapılması uygun. İnsanlar hasta olabiir başka olaylar geçirebilir. 1 yıl uygun

kalemdir
Memur
11 Eylül 2020 16:04

asıl odağımız mülakatların kaldırılması olmalı, bu konu sadece gündem oyalıyor

Hewisel
Şube Müdürü
11 Eylül 2020 16:17

Evet demek ki sınavı iyi geçenlerle kötü geçenler yarı yarıya :)

sdsss
Daire Başkanı
11 Eylül 2020 17:20

Bence 4 yılda bir yapılmalı :)

11 Eylül 2020 18:38

mülakatlar kaldırılsın, MERKEZİDEN atamalar yapılsın (BELEDİYELER vs DAHİL) diye gündem oluştursak daha çok yol kaydetmiştik.

* İsterlerse her ay sınav yapılsın alım olmadıktan sonra ne işimize yarar?

ZLancelot
Aday Memur
11 Eylül 2020 19:01

Mülakatlar kaldırılmalı belediye ve üniversiteler merkeziden almalı .

gaucho27
Aday Memur
11 Eylül 2020 19:05

sınavlar açıkladığında her sene yapılmalı seçeneği fark atacak. sınav zor olduğu için şimdi herkes yüksek puan alacağını zannediyor. ortada cevaplar bile yok.

ZLancelot
Aday Memur
11 Eylül 2020 19:07

İSKİ nin aldığı personellere Allah rızası için bi bakın 70 li puanlar havada uçuyor . Bu mülakat (torpil) bitmediği sürece bu topraklardan kara bulutlar gitmeyecek yapana da göz yumana da Allah gün yüzü göstermesin hastalıkların en ağrıyla sınasın inşallah !

Dolunayyyyy
Aday Memur
11 Eylül 2020 19:30

Devlet adam gıbı alım yapmayıp bazı şerefsizler torpille girdikten sonra ne anlamı var

Dolunayyyyy
Aday Memur
11 Eylül 2020 19:32

Biz burda aç köpekler gibi birbirimizi yerken birileri kadrolara yerlesecek oyle boyle allah cocuklarını süründürsün inşallah aldıkları her kuruş kan olsun
11 Eylül 2020 20:26

Boş boş konuşmayın her yıl niye sınav yapsınlar sizi gidin özelde çalışın devlette yata yata para almanın peşine düşmüş herkes kolay yoldan

Manugi95
Memur
12 Eylül 2020 17:26

Kardeşim kimse sana zorla devlet memuru olacaksın diye zorlamıyor. Her sene olursa dersanesidir psikolojisidir daha çok yıpratır. 2 senede 1 olursa sınava girersin sınavda patlarsan özel sektörde iş aramaya devam edersin. Yok bir daha hazırlanayım olmadı bir daha hazırlanayım falan filan bunun sonu yok.

Her kurum kendi sınavını yapsın demek ayrı bir saçmalık! Neden mi? Bu sefer de diyecekler ki torpilliler atanıyor biz atanamıyoruz. Sorular çalınıyor falan fıstık. Nasıl daha güvenli oluyorsa öyle olması daha uygun. Böyle de çalındı ama sorumluları bilindi. Sınavı yapan belli sorumlusu belli.

Patron 38, 4 yıl önce
Kesinlikle her yıl yapılması gerekiyor. Hatta her kurum kendisi yapması gerekiyor. 1999 yılındaki gibi kadrolara talep az değil çok talep var bu yüzden yılda 1 yapılması uygun. İnsanlar hasta olabiir başka olaylar geçirebilir. 1 yıl uygun

Patron 38
Memur
12 Eylül 2020 17:28

Dershaneler kapatılsın bu sınav için dersaneye gerek yok
Manugi95, 4 yıl önce

Kardeşim kimse sana zorla devlet memuru olacaksın diye zorlamıyor. Her sene olursa dersanesidir psikolojisidir daha çok yıpratır. 2 senede 1 olursa sınava girersin sınavda patlarsan özel sektörde iş aramaya devam edersin. Yok bir daha hazırlanayım olmadı bir daha hazırlanayım falan filan bunun sonu yok.

Her kurum kendi sınavını yapsın demek ayrı bir saçmalık! Neden mi? Bu sefer de diyecekler ki torpilliler atanıyor biz atanamıyoruz. Sorular çalınıyor falan fıstık. Nasıl daha güvenli oluyorsa öyle olması daha uygun. Böyle de çalındı ama sorumluları bilindi. Sınavı yapan belli sorumlusu belli.

Manugi95
Memur
13 Eylül 2020 18:15

Verdiğin cumhurbaşkanı kararnamesinden sonra kapatılır. Atanmamış dünya kadar öğretmen var.

Patron 38, 4 yıl önce
Dershaneler kapatılsın bu sınav için dersaneye gerek yok

müsmühendis
Yasaklı
13 Eylül 2020 18:19

Sınavı kötü geçenler 2 yıl boyunca atanma umudu olmadığı için her sene yapılmasını istiyor ama sınav bittikten sonra kural değiştirilmez. 3. ve 4. atamalarda atanabilecek kişilerin hakkını gasp etmektir bu. Bu konu en erken 2022'de gündeme gelebilir.

fizyorex
Daire Başkanı
13 Eylül 2020 18:37

Bir de eksilemişler seni:) coronayla sınava girdim adamlar benim hakkımı benden alacak:) bunları kovalayacan ya..

Sorsan haktan hukuktan müslümanlıktan bahsederler.

müsmühendis, 4 yıl önce

Sınavı kötü geçenler 2 yıl boyunca atanma umudu olmadığı için her sene yapılmasını istiyor ama sınav bittikten sonra kural değiştirilmez. 3. ve 4. atamalarda atanabilecek kişilerin hakkını gasp etmektir bu. Bu konu en erken 2022'de gündeme gelebilir.

müsmühendis
Yasaklı
13 Eylül 2020 18:43

Ahahahahah ya ben bu sitede eksilenmeyi hiç kafama takmıyorum :) Gerçeklikle ve doğrulukla bağını koparmış çok insan var burada. Tabi işsizlik bu kadar yüksek olunca insanlar ya direkt hırsızlık yapıyor ya da işte böyle dolaylı yollardan hırsızlık yapmaya çalışıyor. Neyse.

fizyorex, 4 yıl önce

Bir de eksilemişler seni:) coronayla sınava girdim adamlar benim hakkımı benden alacak:) bunları kovalayacan ya..

Sorsan haktan hukuktan müslümanlıktan bahsederler.

Hakannc2
Memur
14 Eylül 2020 21:17

Hocaların oyununa gelmeyin arkadaşlar, bildiğiniz üzere cift yıllarda yapılan sınavlarda dersaneler doluyor ama diğer yıl sadece A grubu olanlar gidiyor yani dershane öğrenci sayısı baya düşüyor. Kaynak kitap satışı da ayrı bir olay. Hocalar bunu ticari olarak düşünüyor, bizi düşündükleri için değil. Onun dışında her yıl olursa puanlar asla düşmez . Ben önce her yıl dedim ama sonra twitter da hocaların tavrını görünce anladım

ya.hayyy
Kapalı
14 Eylül 2020 21:20

Sınavdan önce konuyla ilgili tek cümle kurmayanlar sınavları kötü geçince her yıl sınav olsun demeye başlamış. Alemin akıllısı sizsiniz tabi.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi