Editörler :
12 Eylül 2020 13:08   

KPSS Alan Bilgisi sorularını değerlendiriyoruz

İlk oturum bitti geçmiş olsun, nasıl geçti arkadaşlar soru paylaşımlarını yapalım unutmadan akılda kalanları :)

12 Eylül 2020 14:20

İdariYargilama
Daire Başkanı

Bizim zamanmiz da ne kadar heyecanlı olurdu A grubu binlerce insan buralarda olurdu

12 Eylül 2020 15:59

mecburiyetten
Şef

Bizim zamanmiz da ne kadar heyecanlı olurdu A grubu binlerce insan buralarda olurdu

İdariYargilama, 1 hafta önce - Alıntıya git

Aynen katılıyorum. Buraların tadı kalmamış.

12 Eylül 2020 16:15

sarxon
Aday Memur

İdariYargilama, 1 hafta önce - Alıntıya git

abi sen hangi ülkede yaşıyorsun? heyecan mı bıraktılar, biz gömülmeyi bekliyoruz. ben geçen haftaki korona festivalinden sonra sınava bile katılmadım. pek çalışmamıştım zaten ama göz göre göre evdekileri öldürmek de istemedim.

12 Eylül 2020 17:38

Emirzeynp
Memur

2.oturum nasıldı arkadaşlar, sınav kolay mı zormuydu

12 Eylül 2020 18:07

nazende17
Aday Memur

2.oturum nasıldı arkadaşlar, sınav kolay mı zormuydu

Emirzeynp, 1 hafta önce - Alıntıya git
Çok zorlamadı orta derece bir sınavdı. Sıkı çalışmış olan 80+ görür.
12 Eylül 2020 18:10

Emirzeynp
Memur
Çok zorlamadı orta derece bir sınavdı. Sıkı çalışmış olan 80+ görür.
nazende17, 1 hafta önce - Alıntıya git

Yani iktisat maliye 30 üzeri yapmıştır çoğu insan diyorsunuz??

12 Eylül 2020 18:13

nazende17
Aday Memur

Yani iktisat maliye 30 üzeri yapmıştır çoğu insan diyorsunuz??

Emirzeynp, 1 hafta önce - Alıntıya git
Çoğu değil çalışan yapmıştır dostum. 5-10 soru harici detaylı değildir sorular. Yüzeysel gibi geldi bana.
12 Eylül 2020 18:18

nazende17
Aday Memur
O değil de niye kimse yok bu forumda :)
12 Eylül 2020 18:24

yuksel surden
Aday Memur

Sen yazmazsan o yazmazsa kimse yazmazki, bir yerden başlayınki biz de sizi takip edelim

12 Eylül 2020 18:33

glcnyzsvn
Aday Memur
İdari merci tecavuzu, borcu sona erdirmez ikaleydi sanırım cevap, kısa süreli hapis de en fazla 1 yıl, 301 mvekili olan bir soru vardı şıkları hatırlayamadım, iflas dairesi,istihkak davası ile ilgili soru vardı, itirazın kesin kaldırılması hangi makam,
12 Eylül 2020 18:45

10dkmola
Aday Memur
İdari merci tecavuzu, borcu sona erdirmez ikaleydi sanırım cevap, kısa süreli hapis de en fazla 1 yıl, 301 mvekili olan bir soru vardı şıkları hatırlayamadım, iflas dairesi,istihkak davası ile ilgili soru vardı, itirazın kesin kaldırılması hangi makam,
glcnyzsvn, 1 hafta önce - Alıntıya git

Merhabalar lütfen aklınızda kalan soruları biraz daha yazar mısınız. Ben çok merak ediyorum. kaymakamlık sınavına gireceğim. muhtemelen benzer gelecektir

12 Eylül 2020 18:48

nazende17
Aday Memur
Klasik maliye milli savunma, Fizyokrasi Quesnay, Baumol vardı, Reel harcamalar hangisi yanlış üretim faktörü alınmaz, stagflasyonda hangisi yapılmalıdır e şıkkı uzun cümleydi tam hatırlamıyorum, vergi sorumlusu, iltizam usulü, vergi fiyatı, devri bütçe (emin değilim), devletin borçları ödemek için para basması monetizasyon
12 Eylül 2020 19:13

ha.ya.let
Aday Memur

301 milletvekili sorusu nasıl bir soruydu

12 Eylül 2020 19:20

glcnyzsvn
Aday Memur

301 milletvekili sorusu nasıl bir soruydu

ha.ya.let, 1 hafta önce - Alıntıya git
301 mvekili olan sorunun cevabı üye tam sayısının salt çoğunluğu olacaktı
12 Eylül 2020 19:21

sunaydan
Aday Memur
301 mvekili olan sorunun cevabı üye tam sayısının salt çoğunluğu olacaktı

tşk ediyorum

12 Eylül 2020 19:28

nazende17
Aday Memur
Siyasi partilerin mali denetimi anayasa mah nereden yardım alır Sayıştay.
12 Eylül 2020 19:30

nazende17
Aday Memur
Siyasi partilerin mali denetimi anayasa mah nereden yardım alır Sayıştay.
nazende17, 1 hafta önce - Alıntıya git
Sayıştayla alakalı bir soru daha vardı hangisi yanlış diye bilmem ne adına yapar yazılmıştı yanlış şık o TBMM adına yapar.
16 Eylül 2020 21:04

kreisus
Aday Memur

Cari dosya sorusunun cevabını yönetim kurulu kararları yaptım. Denetim planları farklı dönem hakkında onay alıyor olur.

Toplam 18 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?