Editörler :
12 Eylül 2020 16:02   

Kademe tarihi ve maaş

merhaba, benim göreve başlama tarihim 5 eylül (2011), mebbisten kadro kaydıma baktığımda hep 5 eylülde ilerliyor ama tabii bunu hemen yapmıyorlar yaklaşık ayın 20si gibi yapıyorlar ama kadro kaydında hep 00.00da olmuş gibi duruyor.

Sorum şu; 4-1i olucam şu an 5-3üyüm 150tlye yakın fark var, şu an hala 5-3üyüm okul maaşları da çoktan yaptı tabii 5-3ü olarak az gözüküyor benim eylül maaşımdaki bu farkı alabilir miyim? sonuçta 5 eylülde 4-1i olmuş gibi gözükücem mebbise bakınca şu an olmasa bile bunu yapacaklar. Normalde fark 3-5tl olduğu için düşünmemiştim ama malum 4-1i olunca fark fazla oluyor.

12 Eylül 2020 22:34

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
Bu durumu önceden düşünüp yapsanız daha iyi olurdu, bende aynı tarihte başladım ve 1 eylülde kademe ilerlemem yapıldı. Şimdi çözüme gelelim, Mem mutemete ulaşıp sorunu çözersiniz.
12 Eylül 2020 23:46

doruk111
Genel Müdür

teşekkürler ilçeye gideyim

12 Eylül 2020 23:53

ayci80
Aday Memur
Dereceniz hangi tarihte verilirse verilsin maaş farkınızı alırsınız sizin kıdem tarihiniz 5 eylülse ekimde de kasımda da kademeniz yapılsa da maaş farklarınız eylül maaş farkı dahil yatar
13 Eylül 2020 08:18

BuAşkFazlaSana
Şef
Dereceniz hangi tarihte verilirse verilsin maaş farkınızı alırsınız sizin kıdem tarihiniz 5 eylülse ekimde de kasımda da kademeniz yapılsa da maaş farklarınız eylül maaş farkı dahil yatar
ayci80, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben de aynı durumdayım. Bunun için mem'e başvurmamız gerekir mi yoksa otomatik yatırırlar mı farkı?

13 Eylül 2020 11:14

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

Ben de aynı durumdayım. Bunun için mem'e başvurmamız gerekir mi yoksa otomatik yatırırlar mı farkı?

BuAşkFazlaSana, 2 ay önce - Alıntıya git
Arkadaşınkini yatırmamışlardı,sonra kendisi başvurdu.
13 Eylül 2020 11:45

ayci80
Aday Memur

BuAşkFazlaSana, 2 ay önce - Alıntıya git
Kademe ilerlemelerini okul idaresi derece ilerlemeleri il meb yapar derece alacaksanız başvurmanıza gerek yok bir iki ay içersinde yapılır ve farkı kaç aylıksa alırsınız
14 Eylül 2020 17:44

amazonta
Aday Memur

Hocam ayniyiz .ben 4un1i görünüyorum

14 Eylül 2020 21:45

muzy_1903
Aday Memur
ayci80, 2 ay önce - Alıntıya git
hocam dogru soylemis.gun farketmeksizin oluşan farki alirsiniz.ben bu sene aldim.
17 Eylül 2020 21:27

albatrossss
Aday Memur

2017 yılında 7/3 derece kademem görünüyor. Ama o tarihten bu zamana kadar derece kademe almamışım. Bu ve o tarihten bu zaman kadar olan maaşım 500 gösterge üzerinden yatmış. Derece kademem dilekçe ile düzelttirip geriye dönük maaş farkını alabilir miyim? Bilen arkadaşlar cevap verirse sevinirim.

17 Eylül 2020 22:31

ulubahtlıı
Şef
09/2015 te göreve başladım. Ortaöğretim süresi fazla maddesi uyarınca 09/2017 tarihinde 1 kademe ilerlemesi aldım. 2 senelik bir kaybım var. Geriye dönük para iadesi alabilir miyim? Alırsam aşağı yukarı ne kadara tekabül eder. Değmezse dilekçeydi falan uğraşmayacağım.
19 Eylül 2020 01:21

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
09/2015 te göreve başladım. Ortaöğretim süresi fazla maddesi uyarınca 09/2017 tarihinde 1 kademe ilerlemesi aldım. 2 senelik bir kaybım var. Geriye dönük para iadesi alabilir miyim? Alırsam aşağı yukarı ne kadara tekabül eder. Değmezse dilekçeydi falan uğraşmayacağım.
ulubahtlıı, 1 ay önce - Alıntıya git
Hiç değmez , 2 TL den hesap ediniz işte üst kademelerde olsa yani 4. Derece veya 3. Derece 1 ay bile olsa değerdi. Ha 9/2 ha 9/3 bir şey değişmez.
19 Eylül 2020 19:46

ulubahtlıı
Şef
Hiç değmez , 2 TL den hesap ediniz işte üst kademelerde olsa yani 4. Derece veya 3. Derece 1 ay bile olsa değerdi. Ha 9/2 ha 9/3 bir şey değişmez.
HA_TA, 1 ay önce - Alıntıya git
Teşekkürler hocam
Toplam 12 mesaj

ANKET
Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki öneriyi;