Editörler : hopaliSafak Vaktii
17 Eylül 2020 14:05

aslibulut
Aday Memur

Yazdığınızı okudum, bakanın açıklamasını dinledim ve tekrar okudum, aslında konunun farklı yerlerinden bahsettiğimizi anladım.

Formasyon kalkmamış, formasyon duruyor ancak üniversiteler kendileri açamayacak, öğretmenlik sınavı gibi bir sıralama yada şart gelecek, mesela Eğitim bilimlerinden 60 net üzeri olanlar gibi, bunlara devlet tezsiz yüksek lisans okuma hakkı verecek, yani formasyon yerine geçen tezsiz yüksek lisansı herkes alamayacak. Bu eğitimi aldıklarında formasyon sahibi olmuş olacak ve TTKB nin belirttiği atama şartlarına uygun hale gelecek.

Bu durumda formasyonu olmayan, öğretmenlik sınavı(henüz net değil artık her neyse) şartından başarılı olursa mesela 15bin kişi, devlet 15bin kişilik TZYL programı açacak, bunlardan 10bini gidip bu programı bitirecek ve yılda 10bin kişi formasyonu ancak alabilecek. Sonrasında atama şartını sağlayıp kadro bekleyecek.

Formasyonlu sayısı yıl geçtikçe azalır, öğretmen olmak zorlaşır, ön elemeleri geçen hak kazanır gibi bişey olmuş yani. önemli olan şu öğretmenlik sınavı nedir , o şartı bekleyeceğiz yani. Yine otobüs gidince farkettik bişeyleri...

toprak.memur, 1 ay önce - Alıntıya git

Durum bundan ibaret.Bundan sonrasını hep beraber göreceğiz artık.Herkesin yolu açık olsun.

17 Eylül 2020 15:07

Gobel1900
Memur

Yazdığınızı okudum, bakanın açıklamasını dinledim ve tekrar okudum, aslında konunun farklı yerlerinden bahsettiğimizi anladım.

Formasyon kalkmamış, formasyon duruyor ancak üniversiteler kendileri açamayacak, öğretmenlik sınavı gibi bir sıralama yada şart gelecek, mesela Eğitim bilimlerinden 60 net üzeri olanlar gibi, bunlara devlet tezsiz yüksek lisans okuma hakkı verecek, yani formasyon yerine geçen tezsiz yüksek lisansı herkes alamayacak. Bu eğitimi aldıklarında formasyon sahibi olmuş olacak ve TTKB nin belirttiği atama şartlarına uygun hale gelecek.

Bu durumda formasyonu olmayan, öğretmenlik sınavı(henüz net değil artık her neyse) şartından başarılı olursa mesela 15bin kişi, devlet 15bin kişilik TZYL programı açacak, bunlardan 10bini gidip bu programı bitirecek ve yılda 10bin kişi formasyonu ancak alabilecek. Sonrasında atama şartını sağlayıp kadro bekleyecek.

Formasyonlu sayısı yıl geçtikçe azalır, öğretmen olmak zorlaşır, ön elemeleri geçen hak kazanır gibi bişey olmuş yani. önemli olan şu öğretmenlik sınavı nedir , o şartı bekleyeceğiz yani. Yine otobüs gidince farkettik bişeyleri...

toprak.memur, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam ben de bakanın konuşmalarını inceledim.Sürekli bir öğretmenlik sınavından bahsediyor.Öğretmenlik hakkı kazananlara ücretsiz vereceğiz diyor.Mesela KPSS dese bir sorun olmayacak sürekli öğretmenlik sınavından bahsediyor.Sizin söylediğiniz mantıklı geldi şu an.Bakan ilk açıklama yaptığında ben de diğer arkadaş gibi düşündüm.Direk kpss ye formasyonsuz girip atandıktan sonra MEB ücretsiz verecek diye ama yapılan değişiklikler ve TTK başkanının söyledikleri bakanı desteklemiyor.
17 Eylül 2020 15:45

aslibulut
Aday Memur

Öğretmenlik sınavı ÖABT değil mi?

17 Eylül 2020 15:50

Gobel1900
Memur

Öğretmenlik sınavı ÖABT değil mi?

aslibulut, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam tüm öğretmenliklerde öabt yok diye biliyorum.Genelde ÖABT matematik,Türkçe falan gibi temel branşlarda var diye biliyorum.
17 Eylül 2020 16:11

aslibulut
Aday Memur
Hocam tüm öğretmenliklerde öabt yok diye biliyorum.Genelde ÖABT matematik,Türkçe falan gibi temel branşlarda var diye biliyorum.
Gobel1900, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam sadece bazı yabancı dillerde yok.Onlar için de YDS baz alınıyor şeklinde biliyorum.

17 Eylül 2020 18:47

teknikmagdur
Daire Başkanı

Merhaba arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum

Gy 36 doğru 24 yanlış Gk 33 doğru 12 yanlış, Eğitim 60 doğru 20 yanlış p10 kaç puan getirir?

Teşekkürler

17 Eylül 2020 20:16

Gobel1900
Memur

Merhaba arkadaşlar lütfen yardımcı olursanız çok memnun olurum

Gy 36 doğru 24 yanlış Gk 33 doğru 12 yanlış, Eğitim 60 doğru 20 yanlış p10 kaç puan getirir?

Teşekkürler

teknikmagdur, 1 ay önce - Alıntıya git
Max 76.5-78 getirir hocam
17 Eylül 2020 21:17

teknikmagdur
Daire Başkanı

Teşekkürler hocam

18 Eylül 2020 16:26

anamurlu333
Kapalı

Eğri puhaaaaaa

Toplam 29 mesaj