Editörler : E.Kayı Han
13 Eylül 2020 15:04

4/B eş tayini

Arkadaşlar ben düz memurum , eşim 4/Bli katip . Eş tayini ile eşim yanıma gelebilir mi ? Örnekleri var mı ? Lütfen bilen Yardımcı olursa çok sevinirim .

Caglayan16
Aday Memur
13 Eylül 2020 15:15

kesin olarak nerden ögrencez bunu bende aynı sıkıntıdan muzdaribim

afulutas
Genel Müdür
13 Eylül 2020 15:34

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir."hükmü yer almaktadır.

Bu madde de bulunan kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan maddesi sizin durumunuza açıklık getiriyor. Kadrolu personelin tayin hakkı bulunduğundan kurumlar tayin talebinde bulunan sözleşmeli personele eşin senin yanına tayin istesin diyerek tayin taleplerine red cevabı veriyor.

ademdönmez
Aday Memur
13 Eylül 2020 17:54

Tamam da tayini çıkanlar nasıl çıkıyor orası da ayrı bir şey ? Bu ne diyeceksin

Pmedicc
Aday Memur
14 Eylül 2020 11:10

sözleşmelli personel de il dışı tayin olduğu zaman 15 günlük mehil müddeti var mı?

afulutas, 4 yıl önce

b) Personelin eş durumuna bağlı kurum içi yer değişikliği talebi; vizeli olduğu birimde fiilen en az bir yıl çalışmış olması, geçiş yapacağı hizmet biriminde aynı unvan ve niteliği haiz boş pozisyon bulunması ve kamu personeli olan eşin, kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan veya mevzuatı uyarınca zorunlu yer değiştirmeye tabi tutulan bir görevde bulunması kaydıyla yerine getirilebilir."hükmü yer almaktadır.

Bu madde de bulunan kurum içi görev yeri değişikliği mümkün olmayan maddesi sizin durumunuza açıklık getiriyor. Kadrolu personelin tayin hakkı bulunduğundan kurumlar tayin talebinde bulunan sözleşmeli personele eşin senin yanına tayin istesin diyerek tayin taleplerine red cevabı veriyor.

Bzdy
Aday Memur
14 Eylül 2020 18:06

7aylık zabıt katibiyim geçici görevlendırme ıle eşimin yanına gidebilirmiyim bilmıyorum gıdenler varmıs nasıl gıdıyorlar anlamıyorum

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi