Editörler :
13 Eylül 2020 19:05   

Ders çalışma hk.

Bu sene yeni liseden mezun oldum nasipse Kasım ayında kpss ortaöğretim sınavına gireceğim.

Tarih ve cografya da çok az bilgim var, Türkçe dil bilgisine hakimim paragraf da çözmeye başladım sınava 60 günden fazla var bu sürede 70 puan ustu yapılabilir mi?

Matematik de fena değilim, ayrıca kaynak önerilerinizi bekliyorum.

Tyt coğrafya ve tarih soru bankalarım var ayriyeten kpss icin almama gerek var mi?

13 Eylül 2020 20:29

yesnow
Aday Memur

Çok rahat yaparsınız.

13 Eylül 2020 21:50

Ruili
Aday Memur

Çok rahat yaparsınız.

yesnow, 6 gün önce - Alıntıya git

Nasıl bir yol izlemeliyim?

14 Eylül 2020 14:31

Ruili
Aday Memur

Geriye kalan sürede kpss tarih soru bankası alıp ilerlemek mantıklı mı? Yetişir mi yani?

Coğrafya için konu özetli Bayram Meralin kitabını almayı düşünüyorum 18 soruda gibi bi ismi var matematik için de bumerang yani yediiklim yayınları nasıl sizce? nasıl bir yol izleyeyim bilenler yardımcı olabilir mi?

19 Eylül 2020 05:03

Alparslan Kuzey
Aday Memur

Merhabalar;

Ortaöğretim KPSS sınavı genel olarak üniversite sınavlarından daha rahat bir sınavdır. Şahsen liseden yeni mezun olduğum dönemde 4 sene lisede gezip tozmama ve kitap kapağı açmama rağmen 77 almıştım fakat coğrafya,tarih ve vatandaşlığa hakimdim,sadece matematiğim zayıftı. Güncel bilgiler ve vatandaşlık ile aranızı iyi tutun,belirleyici ders ise tarihtir. 27 soruda her net belirli bir sayıda kişinin önüne geçirir. Bekir Ulusan'ın iki kitaptan oluşan tarihsoruşifreler kitaplarını tavsiye ederim tarih için zira meb kitapları ile hazırlıyorlarmış. Türkçe için bol bol kitap okumanız size paragraf soruları için çok büyük yardımcı olacaktır,dil bilgisine de hakim olmanızı öneririm. Vatandaşlıkla ilgili konuya çalışıp test çözerek pekiştirme,Güncel bilgiler için ise bu konuda paylaşım yapan web ve instagram sayfalarını tavsiye ederim. Özellikle coronaya iyi çalışın 😂,saygılarımla...

Toplam 4 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?