Editörler :
13 Eylül 2020 21:08   

Zabıt Katipliği klavye sınavı için Q mu F'mi? Geçiş yapmaya değer mi?

Selamlar herkese.

Daha önce sorulmuş bir soru olduğunu biliyorum lakin kendime kıyasla bir cevap alabilirim umuduyla sormak istiyorum.

Lise mezunuyum şu anda ve öğrenciliğim, mezuniyetim vs gibi durumlar yeni belli olduğu için kpssye liseden gireceğim. 70-75 arası tahmini bir puan alırım diye düşünüyorum.

Klavye çalışmaya 2-3 haftadır falan başladım. Günde 5-10 metin yazıyorum şimdilik. Q klavye kullanıyorum çünkü hep onu kullandım. 135-150 arası yazıyorum şu anda. Ancak kpss puanım pek yüksek gelmeyeceğinden olabildiğince yüksek yazarak mülakata o şekilde girmek istiyorum. Hedefim en az 180. Lakin 10 parmak kullanamıyorum.

Bunun için F klavyeye geçip, o şekilde çalışmaya başlamak için geç mi? Geçmeye değer mi?

Benim için çok faydası olur mu sizce yoksa Q dan devam mı etmeliyim? Tecrübesi olanlar aydınlatabilirse çok sevinirim.

14 Eylül 2020 07:19

nimocuk
Aday Memur
F klavyeyi hiç kullanmadıysan zorlanırsın. 10 parmak kullanabilmen için çok çalışman gerekli benim arkadaşım kazanmıştı ama o da 10 parmak kullanamıyordu
14 Eylül 2020 09:30

urlradar
Aday Memur

f klavyeye geçerek hayalindeki sayılara ulaşabilirsin. q klavyenin dizilim temelinde yavaş yazma mantığı varken q da ilerlemen hata olur.

14 Eylül 2020 14:38

newkatib
Aday Memur
F klavyeyi hiç kullanmadıysan zorlanırsın. 10 parmak kullanabilmen için çok çalışman gerekli benim arkadaşım kazanmıştı ama o da 10 parmak kullanamıyordu
nimocuk, 5 gün önce - Alıntıya git

Arkadaşınız kaç yazarak girmişti acaba? Bir de F kullanmaya sonradan mı başlamıştı? Q'dan F'e mi geçmişti yani? Ne süreyle çalışmıştı kaç ay gibi yani?

14 Eylül 2020 14:39

newkatib
Aday Memur

f klavyeye geçerek hayalindeki sayılara ulaşabilirsin. q klavyenin dizilim temelinde yavaş yazma mantığı varken q da ilerlemen hata olur.

urlradar, 5 gün önce - Alıntıya git

2 farklı cevap gelmiş açıkçası. F klavyenin bizim dilimize göre daha uygun yerleşik bir yapısı olduğunu biliyorum lakin, sıfırdan başlıyor olacağım. Yeterli sürem olur mu hiç bilmiyorum ilanlar ne zaman açılır gibi. Sanırım en doğrusu F klavyede alıp en azından 1 ay denemek olacak. Teşekkürler.

Toplam 4 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?