Editörler : Pangaea
«891011121314151617181920

Nurkose
Aday Memur
18 Eylül 2020 14:15

43 gy, 49 gk. Hiç istediğim gibi geçmedi açıkçası. Yds 86.5 ile umut var mıdır sizce?

Cllllkkk
Yasaklı
18 Eylül 2020 14:21

YDS B isteyen kuruma her turlu girersiniz.

Nurkose, 4 yıl önce
43 gy, 49 gk. Hiç istediğim gibi geçmedi açıkçası. Yds 86.5 ile umut var mıdır sizce?

Hewisel
Şube Müdürü
18 Eylül 2020 14:22

Bence var hocam. 92 net yapmışsınız galiba. 2018 e göre 90 puan yapıyor. 2018 de 89.5 e kadar inmişti puanlar. Bu sene sıralamaların bu puanda da iyi olacağını düşünüyorum. Tabii 2020 de puanlar değişecektir. Önemli olan sıralama ve alım sayısı. Dikkat edilmesi gereken bu bence. YDS puanı da iyi bir şans.

Nurkose, 4 yıl önce

turkishmonk
Kapalı
18 Eylül 2020 14:59

ben buradaki bazı insanların bırakın eeee okuduğunu üniversite mezunu olduğunu bile düşünmüyorum. bütün dünyada fakülte mezunlarının 90 iq sahibi olduğu kabul edilir ama açıkça 90 iq sahibi insanların kurabileceği bağlantıları kuramayan, okuduğunu anlayamayan insanlar var bu forumda.

o yüzden çok kasmayın, gülün geçin.

evdeki köpeğiniz halıya işerse köpeği 1-2 gün aç bırakırsınız, gidip köpeğe laf anlatmaya çalışmazsınız. köpeğe laf anlatmaya kalkarsanız anlamaz. halıya işeme dersiniz gider perdeye işer. topunu getir oğlum oynayalım dersiniz kemiğini getirir. bu böyledir.

turkishmonk
Kapalı
18 Eylül 2020 15:19

hangi kurumlar yüksek yds istiyor, bilginiz var mı?

ben de ancak yds sayesinde atanabileceğim. şimdiden kurumları incelemek istiyorum.

Cllllkkk, 4 yıl önce

YDS B isteyen kuruma her turlu girersiniz.

18 Eylül 2020 15:21

@kpss2020eemmezunlari - - - > TELEGRAM
18 Eylül 2020 15:26

Öncelikle herkese geçmiş olsun.Uzun zamandir burdaki yorumlari okuyorum ve gecmis yillardaki puanlari ve atamalari arastiriyorum.Bazi dusuncelerimi aktarmak istedim.

1.Cogu kisi yds puani varsa normalden dusuk bir puanla atanilabilcegini soylemis.Katilmiyorum.Yds puaninin 90 da olsa Yds puaniyla atanma ihtimaliniz diger yds istemeyen kurumlara atanma ihtimalinizle ayni.2018 kpss puanina gore 90 puan yds 70 isteyen mke atanmisken 89 puan yds istemeyen bir yere atandi.Onun icin ydsyi sorun etmeyin.

2.Burda kim ne derse desin sinav onceki yillara gore zor bir sinavdi.Puanda ve siralamada artma olur.Ornegin 2020 kpssdeki 85 puan 2018 kpssdeki 86 87 puana denk gelir ve 2020deki 85 puan 2018deki 89 puan alan siralamaya denk gelir.Sayilari abarttigimi dusunebilirsiniz tamamen kendi dusuncem

3.Sinava cok kisi girdigini basarinin arttigini herkesin kpss calistigini puanlar ve siralamada oynama olmayacagini soyleyenler var.Buna kesinlikle katilmiyorum.Puanda 1 2 puan siralamada ise cok fazla oynama olacak.Cunku 2018 kpss simdiye kadarki en rahat kpssydi ve turkiye birincisi 112 net yapti ve eem olarak son atama 89 puanla yapildi.Bu sene turkiye birincisinin 105 110 net arasi yapacagini ve dhmide 10 15 kisilik eem aliminda 93 94 paunla dhmiye atanilcagini dusunuyorum.

4.Son olarak ocaktaki ilk atamalarda eemnin 200 kisilik alim yapacagini dusunursek 88 89 puanla atanilacagini.2022/1 alimlarinda ise puanin 84e dusecegini dusunuyorum.İsterseniz 2017/1 eem atamalarina bakabilirsiniz sitedeki robottan.O puanlamaya nenzer bi puanlama bekliyorum son alimlarda.

5.Yukarda soyledigim ilk atamada 89 puan son atamada 84 puamla atanilcagini dusunmemdeki en buyuk sebep atananlarin tercih yapamayacak olmasi.Simdiye kadar 2016 kpssyle atanmis kisi 2018 kpssyle tekrar ataniyodu.Hatta 2018in ilk tercihlerinde atanan gelip 2.tercihte istedigi sehir olsun diye tekrar atandi.Simdiye kadar cok hak yendi bundan sonra oyle olmayacagini dusunuyorum.

İstediginiz sonuc gelmese de insallah atanmaya yetecek umudunu kaybetmeyin saygilar

Alp Er Deniz
Aday Memur
18 Eylül 2020 15:37

Rahat olun hocam eğer kadro yakmanın önüne geçilirse inanılmaz derecede düşer atama puanları örnek vereyim bu yıl eminim ki ilk 400 içinde en az 150 hali hazırda 2016 2018 yılında atananlar var eem olarak
BilinmeyenKullanıcı, 4 yıl önce

Öncelikle herkese geçmiş olsun.Uzun zamandir burdaki yorumlari okuyorum ve gecmis yillardaki puanlari ve atamalari arastiriyorum.Bazi dusuncelerimi aktarmak istedim.

1.Cogu kisi yds puani varsa normalden dusuk bir puanla atanilabilcegini soylemis.Katilmiyorum.Yds puaninin 90 da olsa Yds puaniyla atanma ihtimaliniz diger yds istemeyen kurumlara atanma ihtimalinizle ayni.2018 kpss puanina gore 90 puan yds 70 isteyen mke atanmisken 89 puan yds istemeyen bir yere atandi.Onun icin ydsyi sorun etmeyin.

2.Burda kim ne derse desin sinav onceki yillara gore zor bir sinavdi.Puanda ve siralamada artma olur.Ornegin 2020 kpssdeki 85 puan 2018 kpssdeki 86 87 puana denk gelir ve 2020deki 85 puan 2018deki 89 puan alan siralamaya denk gelir.Sayilari abarttigimi dusunebilirsiniz tamamen kendi dusuncem

3.Sinava cok kisi girdigini basarinin arttigini herkesin kpss calistigini puanlar ve siralamada oynama olmayacagini soyleyenler var.Buna kesinlikle katilmiyorum.Puanda 1 2 puan siralamada ise cok fazla oynama olacak.Cunku 2018 kpss simdiye kadarki en rahat kpssydi ve turkiye birincisi 112 net yapti ve eem olarak son atama 89 puanla yapildi.Bu sene turkiye birincisinin 105 110 net arasi yapacagini ve dhmide 10 15 kisilik eem aliminda 93 94 paunla dhmiye atanilcagini dusunuyorum.

4.Son olarak ocaktaki ilk atamalarda eemnin 200 kisilik alim yapacagini dusunursek 88 89 puanla atanilacagini.2022/1 alimlarinda ise puanin 84e dusecegini dusunuyorum.İsterseniz 2017/1 eem atamalarina bakabilirsiniz sitedeki robottan.O puanlamaya nenzer bi puanlama bekliyorum son alimlarda.

5.Yukarda soyledigim ilk atamada 89 puan son atamada 84 puamla atanilcagini dusunmemdeki en buyuk sebep atananlarin tercih yapamayacak olmasi.Simdiye kadar 2016 kpssyle atanmis kisi 2018 kpssyle tekrar ataniyodu.Hatta 2018in ilk tercihlerinde atanan gelip 2.tercihte istedigi sehir olsun diye tekrar atandi.Simdiye kadar cok hak yendi bundan sonra oyle olmayacagini dusunuyorum.

İstediginiz sonuc gelmese de insallah atanmaya yetecek umudunu kaybetmeyin saygilar

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
18 Eylül 2020 15:55

Gk 55 net gy 49-47.75 net dhmi olur mu dersiniz dhmi olmazsa yanlış yaptığım Konya sorusu ve keçi sorusu beni kahredecek

hankpss
Memur
18 Eylül 2020 15:58

düz memurluk mu aim mi

astgmelektrikmühhh, 4 yıl önce

Gk 55 net gy 49-47.75 net dhmi olur mu dersiniz dhmi olmazsa yanlış yaptığım Konya sorusu ve keçi sorusu beni kahredecek

Hewisel
Şube Müdürü

Bu kadar seviyeyi düşürmeye hakkın var mı? Utandım senin adına artık ben. Bana açık açık köpek diyebilirsin. Sıkıntı yok. Dediğim gibi bu forumda önüne gelen önüne gelene hakaret ediyor kuyruğuna basıldığı zaman. Kimse kızmasın bana uzattığım için. Ama artık alıştım galiba. Veya seni ciddiye almıyorum artık diyelim. Mesele IQ değil mesele vicdansızlık, ahlaksızlıktır.

Haksızsınız. Kadro yakmak kul hakkıdır. Ben yerleşemezsem hakkımı helal etmiyorum kendi adıma. Devletten maaş alırken arada mesai saatlerinde kpss çalışmak daha büyük kul hakkıdır.

İnsanda biraz mahçup olma, utanma olur.

turkishmonk, 4 yıl önce

ben buradaki bazı insanların bırakın eeee okuduğunu üniversite mezunu olduğunu bile düşünmüyorum. bütün dünyada fakülte mezunlarının 90 iq sahibi olduğu kabul edilir ama açıkça 90 iq sahibi insanların kurabileceği bağlantıları kuramayan, okuduğunu anlayamayan insanlar var bu forumda.

o yüzden çok kasmayın, gülün geçin.

evdeki köpeğiniz halıya işerse köpeği 1-2 gün aç bırakırsınız, gidip köpeğe laf anlatmaya çalışmazsınız. köpeğe laf anlatmaya kalkarsanız anlamaz. halıya işeme dersiniz gider perdeye işer. topunu getir oğlum oynayalım dersiniz kemiğini getirir. bu böyledir.

astgmelektrikmühhh
Aday Memur

Dhmi haricinde ikinci tercih olarak tcdd yazmak mantıklı mıdır yoksa başka kurumlara mı bakmalıyım bilgisi olan var mı arkadaşlar

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
18 Eylül 2020 16:01

Elektrik mühendisliği hocam düz memurluk düşünmüyorum lise mezunu müdürün afra tafrasıyla ömür geçiremem 1000 lira fazla alcam diye psikolojim bozulur
hankpss, 4 yıl önce

düz memurluk mu aim mi

hankpss
Memur
18 Eylül 2020 16:20

teşekkürler hocam

astgmelektrikmühhh, 4 yıl önce
Elektrik mühendisliği hocam düz memurluk düşünmüyorum lise mezunu müdürün afra tafrasıyla ömür geçiremem 1000 lira fazla alcam diye psikolojim bozulur

Elektrikser
Aday Memur
18 Eylül 2020 16:22

Askerlikle ilgili hiçbir fikrin yok galiba. Askere giderken herhangi bir neden göstermeden ben askere gidiyorum dönüşte işe girmeyeceğim bana tazminatımı verin ayrılacağım deme hakkın var. İstersen de işe geri döneceğim dersen sigortan donduruluyor. Ben de askere giderken işten ayrıldım tazminatı aldım işe gelmeyeceğim diye. Tazminat almama rağmen dönüşte kendileri beni işe çağırdı tekrar. Niye bilmediğin konuda konuşuyorsun anlamadım. Üstelik cevap verememişsin yazmışsın da benim sürekli burada oturup senin mesajlarını beklediğimi zannediyorsun herhalde. Uygun zamanda yazıyorum işte.

Niye bu kadar çok uzatıyorsun onu da anlamadım. Orada kendi fikrimi yazdım direkt yalancı olmuşuz. Bu ne cüret arkadaş. Kendin gibi mi zannediyorsun herkesi. Umarım hak ettiğini alırsın ama çok bir şey hak ediyor gibi durmuyorsun.

Bence en can sıkıcı cümlen de ben herhangi bir yerde herhangi bir maaşla iş istiyorum demişsin. Açıkçası üzüldüm bir mühendisin bu düşüncede olmasına. Umarım herkes hak ettiği işe yerleşir. Tercih yapacak konuma gelir. Tercih edilmez.

Hewisel, 4 yıl önce

Ne oldu konuşamıyor musun ?

Sana en güzel gülüşümü gönderiyorum. Aşağıda.

:))))))))

immune12
Şube Müdürü
18 Eylül 2020 18:37

sınavın bu kadar uğraştırıcı, süre alıcı dolayısıyla da zor olmasının ve bugüne kadarki en zor kpss olmasının sebebi, sınava başvuran sayısındaki beklenmedik artış bence. 2018'de 1.2 milyona yakın giren olmuş. bu sene mesela 1.5 milyon giren varsa 300 bin kişi artmış demektir. böylece ösym, eleyicilik için şimdiye kadarki en zor sınavı uygulamış olabilir.

meriley
Aday Memur
18 Eylül 2020 19:26

hcm ben de öyle düşünmüştüm ama aklıma şu takıldı , 2016 2018'den daha zordu , halbuki 2018 e giren 16 ile ya aynıdır ya daha fazladır , ÖSYM dengesizlik yapıyor ..
immune12, 4 yıl önce

sınavın bu kadar uğraştırıcı, süre alıcı dolayısıyla da zor olmasının ve bugüne kadarki en zor kpss olmasının sebebi, sınava başvuran sayısındaki beklenmedik artış bence. 2018'de 1.2 milyona yakın giren olmuş. bu sene mesela 1.5 milyon giren varsa 300 bin kişi artmış demektir. böylece ösym, eleyicilik için şimdiye kadarki en zor sınavı uygulamış olabilir.

immune12
Şube Müdürü
18 Eylül 2020 20:18

Hocam 2016?nın matematiği zormuş, 2020?nin ise hem Türkçe?si zor hem de matematiği neredeyse 2016 kadar zordu. İki alanı birden zorlamaları bi ilk yanlış bilmiyorsam.

meriley, 4 yıl önce
hcm ben de öyle düşünmüştüm ama aklıma şu takıldı , 2016 2018'den daha zordu , halbuki 2018 e giren 16 ile ya aynıdır ya daha fazladır , ÖSYM dengesizlik yapıyor ..

atria
Memur
18 Eylül 2020 20:21

2016 sınavına 2018 sınavından daha fazla kişi girmiş ÖSYM verilerine göre.

2016 : 1.231.479

2018: 1.175.027

meriley, 4 yıl önce

meriley
Aday Memur
18 Eylül 2020 20:30

bu yıl en zor kpss idi , 14ten beri giriyorum inceliyorum , bakalım sürpriz olacak mı , çok değişken var iki ay uzaması , daha fazla kişi girmesi , hem Türkçe hem MAT zor olmasi, yil geçtikçe nitelikli unvlerinde sınava katılmasi, kitlere üç yıl engeli , 22 Ekim ve daha önemlisi Aralık gibi branş sonuçları baya heyecan getirecek bizlere , iki grup var % 15-20'lik grup DHMİ için , doğudan batıya il için , küçükten büyük şehre kurum için giren , %80-85'lik grup ilk defa atanmak için , herkes bir beklenti icinde kimi 3 net daha yapsam DHMİ gelecekti diye üzülüyor kimi 3 net daha yapsam herhangi bir kuruma atanacak puanı alırdım diye üzülüyor , burda eem'e ayrılan kontenjan önemli inşallah 500'den aşağı olmaz alımlar keşke daha fazlası olsa o ayrı...
atria, 4 yıl önce

2016 sınavına 2018 sınavından daha fazla kişi girmiş ÖSYM verilerine göre.

2016 : 1.231.479

2018: 1.175.027

Toplam 386 mesaj
«891011121314151617181920

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi