Editörler :
14 Eylül 2020 16:46   

İdarecilik

31 Ağustos 18 Eylül arası planlanamayan dönemde tamamen okul yöneticilerinin keyfine göre hareket ediliyor. Kimi okullarda haftada 1 gün okula gidilirken kimi okullarda hergun öğretmenler cagiriliyor. Yönetici konumunda ki müdür veya müdür yardımcılarının bilgisizliği ve basiretsizligi işleri iyice çığırından çıkarıyor. Özellikle küçük köy okullarında ki daha mesleğe gireli 2 3 yıl bile olmamış tecrübesiz arkadaşların yöneticiliği evlere şenlik. Sizlere tavsiyem lütfen biraz okuyun. Kanunları yönetmelikleri yönergeleri okuyun. Okumadan öğrenilmez. Kulaktan dolma bilgilerle okul yönetilmez.

14 Eylül 2020 17:18

Nname
Aday Memur

Hocam ama bu konuyu buraya taşımak yerine varsa bir sıkıntın ki böyle bir konu açtıgına göre var gibi onu orda çözmelisin burda bir işe yaramaz ...

19 Eylül 2020 00:28

dundarbeyguneribey
Şube Müdürü

siz tecrübeliyseniz siz idareci olun siz yönetin o zaman.

19 Eylül 2020 00:34

Lobolop
Aday Memur
Söylediklerinizde haklısınız belki hocam ama bu süreçte yaşanan bir çok durumun ve karmaşanın yönetmelikte karşılığı ve cevabı bulunmamaktadır. Yoksa inanın idareciler de neyi yaptığını ve neye dayanarak yaptığını bilmiyor. Ben de idareciyim ama açık söyleyeyim bu bahsettiğiniz konularda ne yapılacağının resmi kaynağını bilmiyorum ve bulamıyorum da. Süreç şu an tamamen kervan yolda düzülür mantığıyla ve anlık kararlarla yürütülmeye çalışılıyor. Çoğu zamanda herkes kafasına göre takılmak zorunda kalıyor ya da zorunda bırakılıyor, bu da sizin bahsettiğiniz bu tarz sorunlara yol açıyor maalesef.
19 Eylül 2020 02:36

Plsern
Şef
Söylediklerinizde haklısınız belki hocam ama bu süreçte yaşanan bir çok durumun ve karmaşanın yönetmelikte karşılığı ve cevabı bulunmamaktadır. Yoksa inanın idareciler de neyi yaptığını ve neye dayanarak yaptığını bilmiyor. Ben de idareciyim ama açık söyleyeyim bu bahsettiğiniz konularda ne yapılacağının resmi kaynağını bilmiyorum ve bulamıyorum da. Süreç şu an tamamen kervan yolda düzülür mantığıyla ve anlık kararlarla yürütülmeye çalışılıyor. Çoğu zamanda herkes kafasına göre takılmak zorunda kalıyor ya da zorunda bırakılıyor, bu da sizin bahsettiğiniz bu tarz sorunlara yol açıyor maalesef.
Lobolop, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam bir bakıma haklısınız. Olağanüstü durum kimse tam olarak ne yapacağını bilmedigi gibi bakanlik dahi planlamalarini zamanında ve net olarak bildirmiyor. Ancak örneğin bu 31 Ağustos sonrası için bir yazı gelmişti ve yazıda online derslerle ilgili olarak "okullarda yapılabilecektir" gibi muğlak bir ifade var. Bunu istediğimiz gibi yorumlayabiliriz değil mi. Dileyen müdür hergun çağırır dileyen hiç cagirmaz. Bence böyle bı durumda en azından aynı ilin okulları toplu halde bı uygulama olustursa idi ikilikler olusmazdi. Yinede arkadaşları anlayabiliyorum kimileri çekindiği için kimileri ise yaranmak için özgürce karar alamiyorlar. Zaten o süreci de bitirdik bundan sonrası için hayırlısı olsun

19 Eylül 2020 04:58

borgea
Müsteşar Yardımcısı

Sayın öğretmenim

Malesef bu durumun yaşandığı okullar vardır ama benim çalıştığım ilçede bizler karar alıp sadece 1 gün öğretmeni okula çağırıyoruz. 20 öğretmenimi 5 güne böldüm hergün 4 öğretmenim geliyor.

Aslında bahsettiğiniz idareciler kendi hayatlarını riske atıyor farkında değiller.

Böylesine kıyametimsi bir zamanda el ele vermek lazım.Gönül kırmamak lazım. Hele ki insiyatif verilmişse bizlere...

Dip not: İdarecilik sınavına mutlaka çalışın öğretmenim.

19 Eylül 2020 20:04

Plsern
Şef

Sayın öğretmenim

Malesef bu durumun yaşandığı okullar vardır ama benim çalıştığım ilçede bizler karar alıp sadece 1 gün öğretmeni okula çağırıyoruz. 20 öğretmenimi 5 güne böldüm hergün 4 öğretmenim geliyor.

Aslında bahsettiğiniz idareciler kendi hayatlarını riske atıyor farkında değiller.

Böylesine kıyametimsi bir zamanda el ele vermek lazım.Gönül kırmamak lazım. Hele ki insiyatif verilmişse bizlere...

Dip not: İdarecilik sınavına mutlaka çalışın öğretmenim.

borgea, 1 ay önce - Alıntıya git

Verilen insiyatifin korkaklikla kullanılmaması can sıkıyor zaten hocam. Yazıya göre değilde ne derler korkusuyla hareket ediyor çok az bir kısım yöneticiler. Buda insanın motivasyonunu düşürüyor. Köy okulunda çalışan gidiş geliş 2 saat yol çeken insanların boş yere okula getirilmesi basiretsizligin en çarpıcı örneği oldu. Bu şekilde hem kendilerini hem öğretmenleri yoruyorlar. Kimseden bakanlığın talimatına aykırı olmasını beklemiyoruz ancak yazıda ki ifadelerin öğretmen lehine kullanılmasını bekledik. Öneriniz için sağolun hocam başarılar yeni dönemde

20 Eylül 2020 03:24

1tarkani55
Kapalı

Verilen insiyatifin korkaklikla kullanılmaması can sıkıyor zaten hocam. Yazıya göre değilde ne derler korkusuyla hareket ediyor çok az bir kısım yöneticiler. Buda insanın motivasyonunu düşürüyor. Köy okulunda çalışan gidiş geliş 2 saat yol çeken insanların boş yere okula getirilmesi basiretsizligin en çarpıcı örneği oldu. Bu şekilde hem kendilerini hem öğretmenleri yoruyorlar. Kimseden bakanlığın talimatına aykırı olmasını beklemiyoruz ancak yazıda ki ifadelerin öğretmen lehine kullanılmasını bekledik. Öneriniz için sağolun hocam başarılar yeni dönemde

Plsern, 1 ay önce - Alıntıya git

İdARECİ OLARAK SİZE SÖYLİYEYİM KİMSENİN NE DERLER KORKUSU YOK TEK DERT BİR KAÇ ÇAPSIZ İDARECİNİN ego tatmin etme sevdası.. Bütün öğretmenleri hemde köy okuluna getiriyorsan kusura bakmasın kimse o idareci değildir. evde karısından yediği azarları okulda öğretmenlere eziyet ederek çıkarıp kendini tatmin etme olayıdır açık ve net..

yoksa gelen yazıda gayet açık dönüşümlü öğretmen okulda bulunacak bu kadar istediğin gibi yorumla..

20 Eylül 2020 18:52

Plsern
Şef

İdARECİ OLARAK SİZE SÖYLİYEYİM KİMSENİN NE DERLER KORKUSU YOK TEK DERT BİR KAÇ ÇAPSIZ İDARECİNİN ego tatmin etme sevdası.. Bütün öğretmenleri hemde köy okuluna getiriyorsan kusura bakmasın kimse o idareci değildir. evde karısından yediği azarları okulda öğretmenlere eziyet ederek çıkarıp kendini tatmin etme olayıdır açık ve net..

yoksa gelen yazıda gayet açık dönüşümlü öğretmen okulda bulunacak bu kadar istediğin gibi yorumla..

1tarkani55, 1 ay önce - Alıntıya git

Aynen dediğiniz gibi hocam yazı açık ve net ama işte uygulamalar sayılan sebeplerden ötürü farklilasiyor

Toplam 8 mesaj