Editörler : cihan27E.Kayı Han
«101112131415161718192021»
04 Şubat 2021 00:00

bayanlar hakkında konunun önceki sayfalarında konuştum..bayanların hatta genel anlamda insanların benim yaşantım ve ekonomik tercihlerim hakkında ne düşündüğü beni çok da ilgilendirmiyor. ben koydugum yıllık hedeflere ulaşabiliyor muyum sadece buna bakarım. önemli olan ekonomik hedefleri tutturmak.

kız arkadaşım oldugu dönemlerde onunla anlaşabilmek uğruna yaşam biçimimden fedakarlıklar yaptığımı, gerekli gevşemeyi gösterdiğimi düşünüyorum. o nedenle içim son derece rahat. bu konuda uzun uzun yazmanın anlamı yok. sonuçta benim özel hayatımdır.

bir gün öleceğim diye veya her an ölebilirim diye hedefsiz yaşayacak değilim. beni bu hayata bağlayan belki de ekonomik hedeflerimdir..ben ekonomik hedeflerimi adım adım gerçekleştirdiğim ölçüde hayattan keyif alıyorum.

dini, felsefi, edebi düşüncelerle bir yere varamazsınız arkadaşlar..bunlar manevi anlamnda ruhunuzu rahatlatabilir ama gerçek dünya son derece acımasızdır.

halil1099, 3 yıl önce
kardes sen tam nick ine gore yasiyorsun. sen olmezsin :) ama boyle yaparsan hicbir kiz sana varmaz. seni alan da ilk gece koktelyine ilac atar. mal ona kalir. ama simdi kokteyl de pahalidir. su iciyorsan suyuna katar. : ) hersey bi tarafa sen hic olumle burun buruna geldinmi. bence gelmedin. ama ben geldim. olecegimi dusundugum an keske tum malimi fakire dagitsaydim dedim. kardes kendine sunu sor. bu gece yatip yarin sabah uyanamadigini dusun ve malini dusun. muhakemeni yap. mal canin en degersiz yongasidir bunu da unutma

Tegme
Aday Memur
04 Şubat 2021 14:03

Boş konuşuyorlar işte neymiş yarın öldüğünü düşünmüş. Tamam o zaman avun ılıcalıntğm servetini bitirsin yarın ölecem diye

selim toprakkk06
Aday Memur
06 Şubat 2021 06:33

ayakkabıya yeni taban alıp diktirilebilir ve kullanılabilirdi. sonuçta kaliteli marka diyorsun.

ben daha ölemedim, 3 yıl önce

geçen bir arkadaşın evindeydim..mutfakta oturuyordum. baktım elinde bir çift ayakkabı çöpe atıyor..napıyorsun getir onu dedim..ayakkabıyı 5 sene önce aldıgını son 2 senedir giymediğini söyledi..kaliteli markaydı ama kullanılmaz durumdaydı. dış tabanı çıkıyordu ve beklemekten artık çürümüştü..bağcıklarını çıkardım, elimle gerdim..son derece sağlamdı..iplerini sonra işimi görür diyerek aldım.

kendisine de bu çürük ayakkabının evde ne işi var, çöplük mü biriktiriyorsun, midem bulandı..işiniz gücünüz para olmuş çöplüklerinizi bile evde biriktiriyorsunuz dedim ve konuyu kapattım.

06 Şubat 2021 13:33

tabanlardaki sıkıntıya ek olarak yüzeyinde soyulmalar, iç kısmında küçük de olsa sökükler, bağcık bölgesinde küçük paslanmalar gördüm..sağ ayakkabı hafif deforme olmuştu..tüm tamirat 50 tlyi bulabilirdi..zaten 1-2 seneye yine sıkıntılar çıkacaktı.

50 tl ye 2. el ayakkabılar alınabilir veya marka olmaması şartıyla sıfır spor ayakkabı alınabilir. ayakkabının yaşının 5 olması ve ayak sağlığı da göz önüne alındığında bu ayakkabının tamirine 50 tl vermek doğru tercih olmayacaktı..

şimdi düşün 2000 model chevrolet corvette c5'in fiyatı 500 bin tl civarında..büyük hasar görmüş adam 200 bine bırakıyor.diğer taraftan sıkıntısız 2015 model peugeot rcz var..o da 200 bin..iyi düşünmek lazım..marka her şey değildir.

selim toprakkk06, 3 yıl önce

ayakkabıya yeni taban alıp diktirilebilir ve kullanılabilirdi. sonuçta kaliteli marka diyorsun.

okan6666
Memur
06 Şubat 2021 13:48

oo alırım bir dal. spor arabalar uçuşuyor. bmw z4 var 2013 model 400 bin, yine 400 bine subaru brz var 2016 model. severim spor arabaları

Tegme
Aday Memur
08 Şubat 2021 14:24

Mevduata para yatırmak mantıklı mı eriyor para fln diyorlar

09 Şubat 2021 00:35

mevduatta paran miktar olarak artar..ama altın, dolar, borsa veya bitcoin, litecoin, dogecoin gibi kripto paralarda artacağının garantisi yoktur..

fonlarda ise fonun içeriği önemli..yani fonlar sayesinde petrole yatırım yapabilirsin , beyaz eşyaya yatırım yapabilirsin, turizme yatırım yapabilirsin, gıda ürünlerine yatırım yapabilirsin vb..

garanti kazançlı fonlar, düşük riskli fonlar, orta riskli fonlar, yüksek riskli fonlar vardır..risk arttıkça kazanç artar ama kaybedersen de canın yanar..garanti kazançlı fonların genel olarak kazancı mevduattan düşüktür ama dini sebeplerle faize para yatırmak istemeyenlerin tercihi de bu fonlardır.

dolar kasımda 8.5 tl iken 3 ay sonunda 7 tl ye düşmüştür.

altın kasımda 535 tl iken 3 ay sonunda 415 tl ye düşmüştür.

borsada ve kripto paralarda kazanacağının garantisi yoktur..ipin ucu parababalarındadır.

şuan yüzde 18 hatta 19 faiz veren bankalar var. enflasyonun çok altında ama insanlar diğer yatırım araçlarına güvenmiyor. faizler düştüğü taktirde dolarda ve altında yükselişler olacaktır.

Tegme, 3 yıl önce

Mevduata para yatırmak mantıklı mı eriyor para fln diyorlar

accountant1985
Aday Memur
09 Şubat 2021 10:58

Yatırım piyasaları hakkındaki bu yorumların o kadar yerindeki bu bildiklerini piyasada ben iktisatçıyım diye gezenlerin büyük çoğunluğu bilmiyor mühendissin sanırım ama ekonomi alanında baya geliştirmişsin kendini tebrikler.
ben daha ölemedim, 3 yıl önce

mevduatta paran miktar olarak artar..ama altın, dolar, borsa veya bitcoin, litecoin, dogecoin gibi kripto paralarda artacağının garantisi yoktur..

fonlarda ise fonun içeriği önemli..yani fonlar sayesinde petrole yatırım yapabilirsin , beyaz eşyaya yatırım yapabilirsin, turizme yatırım yapabilirsin, gıda ürünlerine yatırım yapabilirsin vb..

garanti kazançlı fonlar, düşük riskli fonlar, orta riskli fonlar, yüksek riskli fonlar vardır..risk arttıkça kazanç artar ama kaybedersen de canın yanar..garanti kazançlı fonların genel olarak kazancı mevduattan düşüktür ama dini sebeplerle faize para yatırmak istemeyenlerin tercihi de bu fonlardır.

dolar kasımda 8.5 tl iken 3 ay sonunda 7 tl ye düşmüştür.

altın kasımda 535 tl iken 3 ay sonunda 415 tl ye düşmüştür.

borsada ve kripto paralarda kazanacağının garantisi yoktur..ipin ucu parababalarındadır.

şuan yüzde 18 hatta 19 faiz veren bankalar var. enflasyonun çok altında ama insanlar diğer yatırım araçlarına güvenmiyor. faizler düştüğü taktirde dolarda ve altında yükselişler olacaktır.

debug
Genel Müdür
13 Şubat 2021 15:37

kimse bütün servetini bitir demiyor... ama aylık 15 bin lira gelirle 5tl az vereceğim diye 2 aylık yumurta da yeme bi zahmet! Adam aylardır trollüyor bunlar da savunmaya geçmiş :D

Tegme, 3 yıl önce

Boş konuşuyorlar işte neymiş yarın öldüğünü düşünmüş. Tamam o zaman avun ılıcalıntğm servetini bitirsin yarın ölecem diye

Tegme
Aday Memur
14 Şubat 2021 19:10

Aylık 6 bin ek gelir yazmışsın mevduat ve kiralardanmı bu gelir yoksa başka bişe varmı

BrightFuture
Yasaklı
14 Şubat 2021 19:12

Şu adam hepinizden zengin bende öyleyim anı yaşa.

CyberWarrior, 3 yıl önce

Ben kirada oturuyorum,bi de motosikletim var 600 rr o kadar işte mal biriktirmekden nefret ederim, inşaata para gömmekten,varlık edinmekten ve paradan nefret ederim maaşı yattığı gibi harcıyorum para bende alerji yapıyor yük gibi bişey hemen elden çıkarmam lazım,bi kaç kulüp bi kaç da orta halli restorant dolanınca bitiyor zaten,geçen ay dededen kalma tarlalar satıldı adam başı 20 şer bin tl para düştü 3 gecede hatta yalan olmasın 4 gecede bitirdim parayı zaten para pul olmuş çabuk bitti.

realvision
Aday Memur
15 Şubat 2021 05:02

İsrafı ben de sevmem. Her insanın bir hanesi bir arabası köşede biraz birikmişi olduktan sonra 2. 3. evi alma hırsıyla güzelim ömrünü heba etmesi ne kadar acı bir şey. Yoğun bakımlarda gençliğini para hırsı ile yaşamamış bol mevduatli yaşlılar var. Hayatta denge çok önemlidir. Ne namerde muhtaç olmaya bakın ne de arkadaşına bir yemek kahve ismarlarmaktan imtina eden eli titreyen zavallılardan olun.

Efrasiyap00
Memur
15 Şubat 2021 10:08

Eee ayın 15?i de geldiğine göre artık gelsin maaşlar gelsin yatırımlar

15 Şubat 2021 18:41

bu ayki gelir-gider durumum

8012 tl maaş..maaş harici bu ay yatırımlardan gelen gelirim 6247 tl..toplam gelirim 14259 tl..

bu ayki giderlerim

kira : 0 (1+1 güzel dairem sağolsun)

elektrik : 42 tl (dolabın soğutma derecesini en düşük seviyeye getirdim, işimi görüyor, tv, tost makinası, elektrikli ısıtıcı falan filan yok)

su: 15 tl, doğalgaz/klima : 0, telefon: 23 tl, internet: 65 tl, ulaşım: 0 tl, aidat: 25 tl...gıda, ekmek, temizlik malzemeleri: 175 tl

toplam gider: 42+15+23+65++25+175 = 345 tl..

aylık net kazanç: 14259 - 345 = 13914 tl..bu paranın hepsi direk yatırıma..

bu konuya ilk mesajın yazıldığı 15.09.2020 tarihinden bu yana biriken para 78398 tl..allah bereket versin..

Tegme
Aday Memur
15 Şubat 2021 23:24

Aylık 6 bin ek gelir yazmışsın mevduat ve kiralardanmı bu gelir yoksa başka bişe varmı

15 Şubat 2021 23:38

bu kira+mevduat geliri..borsada sırf heyecan olsun diye bulundurdugum 40 bin lira var ama ordan gelen kazancı veya kayıbı işin içine katmıyorum çünkü o para benim için yok hükmündedir.

Tegme, 3 yıl önce

savunmadım
Yasaklı
15 Şubat 2021 23:42

Başlık sahibinde ağır şekilde obsesif-kompulsif bozukluk olduğunu düşünüyorum.

Az yiyeceğim, para biriktireceğim, zengin olacağım düşüncelerini sürekli kafasında kodlamasının bu rahatsızlığı getirmesi kaçınılmaz zaten. Sürekli "nasıl 1 lira daha tasarruf edebilirim"in hesabını yapan bir insanın psikolojisi normal kalabilir mi?

Destek almasını öneriyorum. Devlet hastanesine yürüyerek git, sigorta karşılar merak etme afdfsdfsdf

Tegme
Aday Memur
15 Şubat 2021 23:50

Biriken 78 bini nasıl değerlendiriyorsunuz

15 Şubat 2021 23:53

arkadaşlar hakaret edenleri umursamayın. zengin olacağım diye muhtaç olmadıgı halde çöpten yemek arayanlar, aynı suyun içinde defalarca banyo edenler, saçını yıkamayıp kepeklerini sağa sola saçanlar, dişini fırçalamadıgı için ağzı leş gibi kokanlar, kahvaltıda sadece ucuz çorba ile beslenenler var..ben hiç böyle şeyler tavsiye ediyor muyum.. o nedenle sizlerle aklınca dalga geçenleri veya hakaret edenleri umursamayın. ve zengin olmak için mücadele edin..

sizi ağır şekilde eleştirenler sizin birgün sahip olacağınız hayata rüyalarında bile sahip olamayacaklar. onlar sadece kıskanacaklar ve konuşacaklar.. zaten ellerinden başka da hiçbir şey gelmeyecek.

15 Şubat 2021 23:59

biriken paranın küçük bir kısmı bazı yatırımlık işlerde kullanılıyor ama bunlardan bahsedemem..büyük kısmı ise mevduat hesabına eklenip para vermeye devam ediyor.

Tegme, 3 yıl önce

Biriken 78 bini nasıl değerlendiriyorsunuz

Toplam 514 mesaj
«101112131415161718192021»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi