Editörler : ayşegül bgm
16 Eylül 2020 19:49

Sağlıkçı ataması 2020 ile olmalı
Arkadaşlar Twitterda #2020kpssaçıklansın #2020KPSSİLEATAMA hashtaglerine destek verelim. Birazdan sağlık bakanı açıklama yapacak 18 bin sağlıkçı ataması yapılacakmış. 2018 ile yapılırsa bir daha uzun bir süre atama yapılmaz bu kadar yüksek bir rakamdan sonra

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Eylül 2020 19:52

Arkadaşlar hakkınızı arayın, bu 2020 puanlilarin hakkı, özelikle hemşireler için tam bir fiyasko olur, 40-50 bin siralamadaki kişiler gidicek bu gidişle yüksek puanlar beklerken

Polis6031
Şef
16 Eylül 2020 19:58

Kimin hakkı olduğuna devlet bakmaz ihtiyaç varsa alır.şimdi daha önlisans lise sınava girmedi onlar girecek açıklanacak bu kadar zaman yok demekki acil ihtiyaç var niye bunları düşünemiyosunuz herkes kendi işine yarayanı istiyo doğal olarak ama biraz mantık
Hayalperesthemşire, 4 yıl önce

Arkadaşlar hakkınızı arayın, bu 2020 puanlilarin hakkı, özelikle hemşireler için tam bir fiyasko olur, 40-50 bin siralamadaki kişiler gidicek bu gidişle yüksek puanlar beklerken

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Eylül 2020 20:25

Diğerleri zaten daha sınava girmedi onlar 2018i kullanacak her türlü ama 2020e girildi,. Lisanslar için en büyük sıkıntı, heleki brans sayısı az alan bölümler için, hem sizi ne ilgilendirir burası sağlıkcı sayfası polis sayfası değil

Polis6031, 4 yıl önce
Kimin hakkı olduğuna devlet bakmaz ihtiyaç varsa alır.şimdi daha önlisans lise sınava girmedi onlar girecek açıklanacak bu kadar zaman yok demekki acil ihtiyaç var niye bunları düşünemiyosunuz herkes kendi işine yarayanı istiyo doğal olarak ama biraz mantık

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Eylül 2020 20:27

Mantık diyene kadar yorumumuzu lisans için yaptığımizi anlasaydın keşke, ortaöğretm önlisans her türlü 2018le alınır, ama lisanslar sınava girdi çıktı sonuç bekliyorlar

Polis6031, 4 yıl önce

Polis6031
Şef
16 Eylül 2020 20:32

Ee senin işine böyle geliyo da o zaman demez mi önlisanslar bizim de hakkımız yeniyor diye.ihtiyaç neyse o uygulanır bencil olmayın

Mantık diyene kadar yorumumuzu lisans için yaptığımizi anlasaydın keşke, ortaöğretm önlisans her türlü 2018le alınır, ama lisanslar sınava girdi çıktı sonuç bekliyorlar

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Eylül 2020 20:44

Siz emek vermek nedir bilmediğiniz için, boş boş konuşursunuz anca, 40 bin siralamadaki hemşireler gitsin, 90 puanlı kişiler aylarca bekler artık, sizin adaletiniz bu! Ayrıca devletin, bakanlığın bi adaleti yok zaten, sağlık çalışanların sorunları sıkıntıları ortada, kimsenin umrunda değiliz

Polis6031, 4 yıl önce
Ee senin işine böyle geliyo da o zaman demez mi önlisanslar bizim de hakkımız yeniyor diye.ihtiyaç neyse o uygulanır bencil olmayın
16 Eylül 2020 20:52

Yapılacak bir alımın 2020kpss puanı ile yapılması daha adil olur bence de berki 2 ye bölüp yapabilirler gibi geliyor bana

dytmerveyılmaz
Aday Memur
16 Eylül 2020 20:54

Söylentiye göre 10 gün içinde 18 bin alım yapılacak, bir sonraki alım 2021 de. Bence de en azından 2 ye bölünebilir. Ya da 1-2 hafta beklenip öabt den sonra KPSS erken açıklanıp o şekilde alım yapılmalı diye düşünüyorum.
Barkın Kaygalak, 4 yıl önce

Yapılacak bir alımın 2020kpss puanı ile yapılması daha adil olur bence de berki 2 ye bölüp yapabilirler gibi geliyor bana

Polis6031
Şef
16 Eylül 2020 20:57

Emek vermekle ne ilgisi var bunun.Neyse uzatmıyorum Allah herkesin gönlüne göre versin

Siz emek vermek nedir bilmediğiniz için, boş boş konuşursunuz anca, 40 bin siralamadaki hemşireler gitsin, 90 puanlı kişiler aylarca bekler artık, sizin adaletiniz bu! Ayrıca devletin, bakanlığın bi adaleti yok zaten, sağlık çalışanların sorunları sıkıntıları ortada, kimsenin umrunda değiliz

16 Eylül 2020 20:58

Bende tds'den yeni mezun oldum 2018 puanım çok düşük 30 binde alım yapılsa faydası yok.Sadece kendi çıkarıma uymadığı için değil aslında hiç bana etkisi olmasa bile kpss 1 ay kala yapılması uygun değil bence.Ki olacaksa bile ikiye bölünse daha iyi olur bu kadar dillendirildiğine göre önce yapılacak gibi duruyor ateş olmayan yerden duman çıkmaz misali..

dytmerveyılmaz, 4 yıl önce
Söylentiye göre 10 gün içinde 18 bin alım yapılacak, bir sonraki alım 2021 de. Bence de en azından 2 ye bölünebilir. Ya da 1-2 hafta beklenip öabt den sonra KPSS erken açıklanıp o şekilde alım yapılmalı diye düşünüyorum.

zara01
Aday Memur
16 Eylül 2020 21:19

Çok yanlış düşünüyorsunuz. Lisans sınavının sonucu açıklandıktan sonra Önlisanslar da itiraz edecek sonuçta onlarda girmiş olacak sınava ve ortaöğretimler de var bu iş Ocak ayını bulur sizin dediğiniz gibi olursa.. Sonuçta sizin gördünüz haksızlık onlar içinde geçerli.. Ve ayrıca bakanlık kimsenin puanına bakmaz ihtiyaç var ise alır..

zara01
Aday Memur
16 Eylül 2020 21:28

Bu sözlerimi atama bekleyen arkadaşlar yanlış anlamasın evet haklısınız ortada bir haksızlık durumu var o kadar emek verdiniz ama işin başka boyutunu söyledim.. Sahada ihtiyaç çok fazla bakanlığın ben 35 gün açıklama 15 gün tercih vb süreyle yaklaşık 50 gün kaybı göze alacağını düşünmüyorum. Hakkınızda hayırlısı olsun emeğinizin karşılığını umarım alırsınız..

zara01, 4 yıl önce

Çok yanlış düşünüyorsunuz. Lisans sınavının sonucu açıklandıktan sonra Önlisanslar da itiraz edecek sonuçta onlarda girmiş olacak sınava ve ortaöğretimler de var bu iş Ocak ayını bulur sizin dediğiniz gibi olursa.. Sonuçta sizin gördünüz haksızlık onlar içinde geçerli.. Ve ayrıca bakanlık kimsenin puanına bakmaz ihtiyaç var ise alır..

16 Eylül 2020 21:42

Kim kimi umursuyorki

Umursayani göster

Siz umursayan bir yapidamisiniz mesela ;-))

Hayalperesthemşire
Müsteşar
16 Eylül 2020 22:01

Boş konuşanları umursamam, atandım ama hak konusunda adaleti savunurum, emek veren atanmasi gereken kesim bellidr, insanlar olaya sadece kendi penceresinden baktığı için gerçekleri göremez

Muhsinlerr.Ölmezz.4, 4 yıl önce

Kim kimi umursuyorki

Umursayani göster

Siz umursayan bir yapidamisiniz mesela ;-))

el1f
Aday Memur
16 Eylül 2020 22:37

Bir meslektasım acmıs konuyu. Uzuldum , 88 paunımla tam 2 yıldır atama bekledım, bılıyosun dmı ne kadar zor surecler. Sımdı sana soruyorum , benım yerımde ve su an 89 ıle atama bekleyen meslektaslarını dusunerek , yerımızde olsan aynı seyı dıyebılır mıydın ? Bızımkı emek degıl mı ? bı atama daha ıstemek hakkımız degıl mı ? hakkımız. Allah herkesın gonlune gore versın nasıpte varsa kımse engel olamaz nasıpte yoksa da hakkımıza razı olmayı bılırız ama bu konusmalar yakısmıyo..

Kirpikler33
Aday Memur
16 Eylül 2020 23:33

18 bin tek sefer de mi yoksa 2 ye mi bölünecek

dytmerveyılmaz
Aday Memur
16 Eylül 2020 23:35

Emekse herkes emek verdi meslektaşım. Evet 89 puanla beklemeniz hoşuma giden bir durum değil. Zaten puanların düşmesi için de elimden geleni yapıyorum kaç gündür her türlü etkinliğe destek veriyorum. Atanmamanız beni mutlu etmez. Ama bir de siz bizim yerimize koyun kendinizi. Ben sırf KPSS ye çalışmak için işimi bıraktım. 1 yıldır işsizim. Temmuz da olması gereken sınav Eylül de oldu. Bu süreç zaten yeterince zordu. Normal şartlarda 2018 puanının süresi dolmuş olacaktı ve zaten 2018 puanıyla ekstra bir alım da yapıldı. Şu anki alımla birlikte 2020 ye ayrılan kontenjan azalacak, 2020 atamaları gecikecek. Evet mesleğimi düşünüyorum meslektaşlarımı düşünüyorum ama üzgünüm kendimi daha çok düşünüyorum. 1 yıldır hayatımda ders çalışmadığım kadar ders çalıştım, 1 yıldır işsizim ve 1 yıl daha işsiz kalmak istemiyorum. Evet açık konuşuyorum bu konuda bencilim. Ama tekrar tekrar tercih yapanlardan, kadro yakanlardan vs. daha çok bencil değilim.
el1f, 4 yıl önce

Bir meslektasım acmıs konuyu. Uzuldum , 88 paunımla tam 2 yıldır atama bekledım, bılıyosun dmı ne kadar zor surecler. Sımdı sana soruyorum , benım yerımde ve su an 89 ıle atama bekleyen meslektaslarını dusunerek , yerımızde olsan aynı seyı dıyebılır mıydın ? Bızımkı emek degıl mı ? bı atama daha ıstemek hakkımız degıl mı ? hakkımız. Allah herkesın gonlune gore versın nasıpte varsa kımse engel olamaz nasıpte yoksa da hakkımıza razı olmayı bılırız ama bu konusmalar yakısmıyo..

dytmerveyılmaz
Aday Memur
16 Eylül 2020 23:40

Tek seferde
Kirpikler33, 4 yıl önce

18 bin tek sefer de mi yoksa 2 ye mi bölünecek

Ufuk002
Aday Memur
16 Eylül 2020 23:49

tamam da resmi bir açıklama gelmedi ki bu 18 bin söyletinden ibaret sadece ?? net bir bilgisi olan var mı aranızda?

dytmerveyılmaz
Aday Memur
16 Eylül 2020 23:51

Aras abi var instagramda, sağlıkçı bilgilendirme platformundan. Bugün bakanlıkla görüşmesi olmuş maliye bakanlığı onaylamış bir hafta 10 gün içinde alım yapılacak kesin dedi
Ufuk002, 4 yıl önce

tamam da resmi bir açıklama gelmedi ki bu 18 bin söyletinden ibaret sadece ?? net bir bilgisi olan var mı aranızda?

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi