Editörler : ayşegül bgm
16 Eylül 2020 23:55

Ufuk002
Aday Memur
Aras abi var instagramda, sağlıkçı bilgilendirme platformundan. Bugün bakanlıkla görüşmesi olmuş maliye bakanlığı onaylamış bir hafta 10 gün içinde alım yapılacak kesin dedi
dytmerveyılmaz, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu sitede de alımların ocak ayında olacağı yazıyor. Anlamadım gitti

https://www.kamubulteni.com/kamu-personel-alimi/saglik-bakanligi-18-bin-kamu-personeli-alimi-yapacak-h29339.html

16 Eylül 2020 23:57

dytmerveyılmaz
Aday Memur

https://www.kamubulteni.com/kamu-personel-alimi/saglik-bakanligi-18-bin-kamu-personeli-alimi-yapacak-h29339.html

Ufuk002, 1 ay önce - Alıntıya git
Aynı haber hocam. 10 gün içinde 18 bin alım. Ocak ayında ayrıca bi alım bekleniyor dedi onun sayısı belli değil
17 Eylül 2020 00:00

tds6161
Kapalı

Ufuk002, 1 ay önce - Alıntıya git
alımlar 2018 puanı ile yapılmaz bence. yeni bütçe görüşmeleri kasım aralik gibi yapılacak, 2020.yili için planlanan sayı dolduruldu, şuan hastaneler personel eksikliği ile kıvranmiyorlar öyle bi durum yokki devlet apar topar alim yapsın. üstelik lisanlar 2020 kpss ye girmişken önlisans ve ortaogretimleri 2018 ile almazlar, ocak ayında normal alıma gidilecektir. Aras ali ben atanacagim zaman da böyle sallamıştı sayıları, söylediğinin 5 te biri alınmıştı, oyuzden onu ciddiye almayın
17 Eylül 2020 00:05

tds6161
Kapalı
Emekse herkes emek verdi meslektaşım. Evet 89 puanla beklemeniz hoşuma giden bir durum değil. Zaten puanların düşmesi için de elimden geleni yapıyorum kaç gündür her türlü etkinliğe destek veriyorum. Atanmamanız beni mutlu etmez. Ama bir de siz bizim yerimize koyun kendinizi. Ben sırf KPSS ye çalışmak için işimi bıraktım. 1 yıldır işsizim. Temmuz da olması gereken sınav Eylül de oldu. Bu süreç zaten yeterince zordu. Normal şartlarda 2018 puanının süresi dolmuş olacaktı ve zaten 2018 puanıyla ekstra bir alım da yapıldı. Şu anki alımla birlikte 2020 ye ayrılan kontenjan azalacak, 2020 atamaları gecikecek. Evet mesleğimi düşünüyorum meslektaşlarımı düşünüyorum ama üzgünüm kendimi daha çok düşünüyorum. 1 yıldır hayatımda ders çalışmadığım kadar ders çalıştım, 1 yıldır işsizim ve 1 yıl daha işsiz kalmak istemiyorum. Evet açık konuşuyorum bu konuda bencilim. Ama tekrar tekrar tercih yapanlardan, kadro yakanlardan vs. daha çok bencil değilim.
çok haklısınız, 90 puanla 1 yıl atama beklemiştim, ve memleketime atanamadim çok şükür batıda guzel bir şehirdeyim yine de. Ama bu yıl yapılan aşırı alımlar sonucunda 78 alan bile memleketime atandı, alımlar her yıl için eşit ve adil sayıda olmalı ki yeni mezunlar için de gelecek planı ve hevesi olsun. 2020 kpss den 90 alan adamın sucu ne ki 1 yıl atama beklesin? 2018 kpss ile 70 alan bile atansin. Bu adalet değildir.
17 Eylül 2020 00:20

zehraaa96
Aday Memur
Emekse herkes emek verdi meslektaşım. Evet 89 puanla beklemeniz hoşuma giden bir durum değil. Zaten puanların düşmesi için de elimden geleni yapıyorum kaç gündür her türlü etkinliğe destek veriyorum. Atanmamanız beni mutlu etmez. Ama bir de siz bizim yerimize koyun kendinizi. Ben sırf KPSS ye çalışmak için işimi bıraktım. 1 yıldır işsizim. Temmuz da olması gereken sınav Eylül de oldu. Bu süreç zaten yeterince zordu. Normal şartlarda 2018 puanının süresi dolmuş olacaktı ve zaten 2018 puanıyla ekstra bir alım da yapıldı. Şu anki alımla birlikte 2020 ye ayrılan kontenjan azalacak, 2020 atamaları gecikecek. Evet mesleğimi düşünüyorum meslektaşlarımı düşünüyorum ama üzgünüm kendimi daha çok düşünüyorum. 1 yıldır hayatımda ders çalışmadığım kadar ders çalıştım, 1 yıldır işsizim ve 1 yıl daha işsiz kalmak istemiyorum. Evet açık konuşuyorum bu konuda bencilim. Ama tekrar tekrar tercih yapanlardan, kadro yakanlardan vs. daha çok bencil değilim.
Gerçekten şu yorumun alnı olsa da öpsem.. dilinize sağlık
17 Eylül 2020 00:35

Ufuk002
Aday Memur
Aynı haber hocam. 10 gün içinde 18 bin alım. Ocak ayında ayrıca bi alım bekleniyor dedi onun sayısı belli değil

umarım doğru çıkar ya. bende 2018 kpss 86.2 puanımla tds bekliyorum. Anadolu aöfün sınavına 2 dk geç kaldığım için mezun olamadım. Ne bütünleme ne de tek ders yaptılar... puanımızla rezil olduk bu sene de çalışmadım.

17 Eylül 2020 08:42

Kirpikler33
Aday Memur
Tek seferde

kötü olur en azinda 2 e bölsunler saglik bakani atama süreci yonetemedi rezalet

17 Eylül 2020 10:32

lisansordu52
Memur
Neden 2020 kpss girenlerin başı kel mi siz mi sadece haksızlığa uğruyorsunuz temmuzda olması gereken sınav eylüle ertelendi 2020 kpss puanıyla almamak haksızlık değil mi sizde vicdan yok mu burada atama bekleyen sadeve liseliler mi burada yüksek puanlar ile üniversite kazanmış diyetisyen ftr hemşrielik mezunlarının başı kel mi bu ne hadsizlik arkadaşlar 2020 ye giren kıymetli üniversite okumuş arkadaşlarım bu haksızlığa susmayalım susmayın.
17 Eylül 2020 13:37

Hannibalın Kuzusu
Aday Memur
Siz istiyorsunuz ki kpssye girdik hemen alımlar yapılsın beklemeyelim. Bu süreci kpss ye giren herkes yaşıyor kimse hemen atanmiyor, size özel degil. Ayrica siz girdiniz ama önlisans ve liseler girmedi daha . Yani bu alım ya 2018 ile olur ya da 2020'nin sonu 2021'in başında yapılır!
Toplam 29 mesaj