Editörler : Pangaea

Etsuyunaçorba
Aday Memur
17 Eylül 2020 21:59

arkadaşlar bir degil iki değil bende de 3 tane soru vardı ileri geri sorusu 1980 sorusunda önceyi soruyordu türkçedeki para sorusu artık yanlışlık olduğu ortada hala halüsünasyon yanlış okuma falan diyorlar.

bendeki kozluydu ama bu şekilde de yazıyor olabilir başklarında,

daha önce soru itirazı olurdu ancak soru köküyle ilgili bukadar ilk defa yaşanıyor.

Fectum
Aday Memur
17 Eylül 2020 22:10

Yazık millet düşüne düşüne kafayı sıyırdılar

dragonflier
Aday Memur
17 Eylül 2020 23:07

hep osymnin sucu halt mi vardi 1 hafta bekleyecek

Fectum, 4 yıl önce

Yazık millet düşüne düşüne kafayı sıyırdılar

smirnoff3524
Memur
17 Eylül 2020 23:11

Arkadaslar ben de yazdım cimere böyle olan arkadaşlardan rica ediyorum onlar da yazsin hakkımızı arayalim ösym bu konuda açıklama yapmalı bence.

18 Eylül 2020 01:36

hocam Vallahi bugün 1980 sorusunda bende de önceyi soruyordu ya özellikle devlet planlama teşkilatının 1980'den önce olduğunu kağıda yazdım yemin ederim soru kökünde olumsuzluk vardı
Etsuyunaçorba, 4 yıl önce

arkadaşlar bir degil iki değil bende de 3 tane soru vardı ileri geri sorusu 1980 sorusunda önceyi soruyordu türkçedeki para sorusu artık yanlışlık olduğu ortada hala halüsünasyon yanlış okuma falan diyorlar.

bendeki kozluydu ama bu şekilde de yazıyor olabilir başklarında,

daha önce soru itirazı olurdu ancak soru köküyle ilgili bukadar ilk defa yaşanıyor.

turkishmonk
Kapalı
18 Eylül 2020 02:07

ben size inanıyorum.

cimer'den önce ösym'ye cevap kağıdınızı görmek istediğinize dair dilekçe yazmanız gerekiyor.

dilekçeniz onaylanırsa size randevu verecekler. randevu günü ve saatinde gidip soru kitapçığınızı göreceksiniz ve sorunun farklı olduğunu kanıtlayacaksınız.

daha sonra cimere yazacaksınız. bırakın pirincin taşını ösym ayıklasın. siz canınızı sıkmayın.

bütün kuruluşlarda işlerin yapılması kurallara bağlı ve nettir.

hele hele devlet dairesinde her işin resmi olması gerekir. resmi olarak başvuru yapmanız gerekir. resmi olarak hatanın kanıtlanması ve ösym tarafında kabul edilmesi gerekir. daha sonra resmi olarak hata düzeltilecektir.

bunları yapmazsanız hiçbir şey değişmez.

mesela kağıdınızı görmeden, elinizde kanıt olmadan cimere yazarsanız hiçbir şey değişmez.

z1twaquar
Memur
18 Eylül 2020 07:43

Yok artik bu da mi yanlis soru

Etsuyunaçorba
Aday Memur
18 Eylül 2020 10:02

soru kitapçığı görmek için herhangi bir zaman sınırı varmı?

dilekçe yazmak için soruyorum.

birde şöyle bir sorun var farklı kitapçıklara dağılmış şekilde de yanlış sorular var anlaşılan.

bende kozlu yazıyordu ama diüğer 3 tane soru farklıydı ama çatalağzı yazan farklı bir kitapçık demekki.

turkishmonk, 4 yıl önce

ben size inanıyorum.

cimer'den önce ösym'ye cevap kağıdınızı görmek istediğinize dair dilekçe yazmanız gerekiyor.

dilekçeniz onaylanırsa size randevu verecekler. randevu günü ve saatinde gidip soru kitapçığınızı göreceksiniz ve sorunun farklı olduğunu kanıtlayacaksınız.

daha sonra cimere yazacaksınız. bırakın pirincin taşını ösym ayıklasın. siz canınızı sıkmayın.

bütün kuruluşlarda işlerin yapılması kurallara bağlı ve nettir.

hele hele devlet dairesinde her işin resmi olması gerekir. resmi olarak başvuru yapmanız gerekir. resmi olarak hatanın kanıtlanması ve ösym tarafında kabul edilmesi gerekir. daha sonra resmi olarak hata düzeltilecektir.

bunları yapmazsanız hiçbir şey değişmez.

mesela kağıdınızı görmeden, elinizde kanıt olmadan cimere yazarsanız hiçbir şey değişmez.

asdfzxv
Yasaklı
18 Eylül 2020 10:24

Arkadaşlar siz sakın Yatağan'ı aceleyle Çatalağzı diye okumuş olmayasınız :) Bu iş giderek komik bir hal almaya başladı :)

smirnoff3524
Memur
18 Eylül 2020 10:30

Arkadaslar şıklarda kozlu olmadığı için bizim çatalağzı cevabi kabul edilir mi acaba diye düşünüyorum

MiningE
Aday Memur
18 Eylül 2020 11:05

Olabilir sizde Çatalağzı c şıkkında mıydı? Ben c işaretledim diye hatırlıyorum. Eğer öyleyse zaten doğru yaptık. Kitapçığında Çatalağzı yazan arkadaşlar coğrafi konum sorusunda ileri mi yazıyordu geri mi?

smirnoff3524, 4 yıl önce

Arkadaslar şıklarda kozlu olmadığı için bizim çatalağzı cevabi kabul edilir mi acaba diye düşünüyorum

Etsuyunaçorba
Aday Memur
18 Eylül 2020 11:29

hocam bu şekilde bir kabul doğru olmaz,

çünkü kozlu yerine çatalağzı olsaydı onu yapacak birdüsü insan çıkabilir.

yani eşitsizlik olur. bu yüzden soru iptali gerekir.

kozlu yaptım bende öyle yazıyordu ama çatalağzı sonuçta çok daha bariz bir şık oluyor.

smirnoff3524, 4 yıl önce

Etsuyunaçorba
Aday Memur
18 Eylül 2020 11:34

Ve şuan bu şekilde kaç tane soru olduğu bile belli değil

örneğin 1980 öncesi yazıyordu bazılarında bu şekilde 4 tane cevap olur.

hangisini kabul edecekler

DPT

CUMHURİYET-SENATOSU

Vb.

Etsuyunaçorba, 4 yıl önce

hocam bu şekilde bir kabul doğru olmaz,

çünkü kozlu yerine çatalağzı olsaydı onu yapacak birdüsü insan çıkabilir.

yani eşitsizlik olur. bu yüzden soru iptali gerekir.

kozlu yaptım bende öyle yazıyordu ama çatalağzı sonuçta çok daha bariz bir şık oluyor.

E.R.W.
Memur
18 Eylül 2020 11:38

Daha once cok sinava girdim ancak

ben hicbir zaman boyle tartismalarin oldugu bir donem gordum.Hickimse hatasini kabullenemiyor,herkes kendini dogru goruyor.

Yakinda tum sorulara itiraz gidecek bu gidisle.

smirnoff3524
Memur
18 Eylül 2020 11:47

Bizim şıklarda kozlu yoktu çatalağzı kabul edilir ya da soru iptal olur soru bence

asdfzxv
Yasaklı
18 Eylül 2020 11:56

Arkadaşlar çok kitap okumanız lazım. Okuduğunuzu anlayamıyorsunuz. Hayali senaryolar üretiyorsunuz. Komik olmaya gerek yok :)

Gokana
Aday Memur
18 Eylül 2020 13:43

Nerden biliyorsun hatırlamadığımızı kardeşim sen nasıl bu kadar eminsin 3,5 atıyorsun soruda yanlışlık varsa diye gelmişssin burda yok hatırlamıyorsunuz okuduğunuzu anlamıyorsunuz ne biliyorsun ya git başka yerde boş yap, adam milletin kitapçığında ne yazdığını onlardan iyi bildiğini iddia ediyor nasıl bir anlayışın var senin bende değildi diyebilirsin en fazla .

eemsoru, 4 yıl önce
arkadaşlar yapmayın etmeyin.soruları hatırlamıyosunuz kardesim. öncüllü olan memurun itiraz ettigi mahkeme sorusu.. bi de diyin ki he ben yanlış okudum yaa

steroidshaundi
Kapalı
18 Eylül 2020 16:00

Ben o Türkçenin üzerine Yatağanı Çatalağzı diye gördüm diye düşünüyordum ama birçok kişi yazınca baskı hatası olabilir diye düşünüyorum.

steroidshaundi
Kapalı
18 Eylül 2020 16:05

Şimdi yazdım Cimere zaten 22 Ekimde açıklıyorlar bir zahmet kitapçığımı kontrol etsinler :D

Etsuyunaçorba
Aday Memur
18 Eylül 2020 18:05

sen kaç kitap okudun bugüne kadar ders vermeye çalışıyorsun.

yanlış sorular çıkacak diye korkuyorsun!

yoksa bir sıkıntın çekil kenara bekle neden insanlara çamur atıyorsun.

korkunun ecele faydası yok

hakkımızı yedirmeyeceğiz senin gibilere rağmen!

asdfzxv, 4 yıl önce

Arkadaşlar çok kitap okumanız lazım. Okuduğunuzu anlayamıyorsunuz. Hayali senaryolar üretiyorsunuz. Komik olmaya gerek yok :)

Toplam 116 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi