Editörler : F16 Gökçen
16 Eylül 2020 22:41

YDS'ye Sıfırdan Çalışmak

Arkadaşlar yabancı dil bilgim temel seviyede. Yds'den 70 almak istiyorum. Nasıl bir yol izlemeliyim.Deneyimli arkadaşlar yol gösterirse çok sevinirim.

20.denizli20
Aday Memur
17 Eylül 2020 09:59

Hocam Youtube üzerinde video dersler var. Onları takip edebilirsiniz. Kaynak kitaplar da olsun elinizde kelime ve gramer çalışmaları için.

Banukms
Aday Memur
18 Eylül 2020 18:37

Benim de bu konuda tavsiyeye ihtiyacım var sıfırdan başlayanlar için kaynak önerisi olan var mı acaba?

20.denizli20
Aday Memur
19 Eylül 2020 08:47

kondansatör123
Aday Memur
19 Eylül 2020 10:52

19 Eylül 2020 14:18

Mrb arkadaşlar bende yds ye sıfırdan başlayacam kaynak olarak benim hocam kitaplarını ve YouTube videolarını izlesem yeterli olur mu?

19 Eylül 2020 14:19

C seviye için yeterli olur mu?

20.denizli20
Aday Memur
23 Eylül 2020 13:05

Yani iyi bir çalışmayla yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Havasızzenci, 4 yıl önce

C seviye için yeterli olur mu?

23 Eylül 2020 15:11

temel için betty azarın kitaplarını değerlendirebilirsiniz, icon akademinin temel yds video paketlerinide

23 Eylül 2020 16:01

Biraz araştır kafana yatan bir yerden online eğitim alabilirsin. Paketlerini incele full mu yoksa part olarak mı neye ihtiyacın varsa ona göre seç. Ben geçenlerde kelime paketi satın aldım kelime konusunda kendimi geliştirmek için.

Betül110
Aday Memur
20 Ekim 2020 14:51

Kaynak önerilerinizi tekrar yazabilir misiniz görünmüyor
20.denizli20, 4 yıl önce

Youtube üzerinde Benim Hocam videoları var oradan çalışabilirsiniz. Kaynak olarak şunları

incelemenizi tavsiye ederim:

https://www.dr.com.tr/Kitap/Building-Skills-For-Proficiency/Foreign-Languages/Language/Exam-Books/urunno=0000000499757

https://www.kitapyurdu.com/kitap/powerful-vocabulary/422878.html

https://www.pelikankitabevi.com.tr/els-english-language-studies-english-through-reading-nesibe-sevgi-ondes

PetrograD
Kapalı
21 Ekim 2020 21:08

Sonuçlar

can çaylak
Aday Memur
01 Kasım 2020 21:33

Ben de sıfırdan başladım ve Eylül YDS ye girdim. Daha önce de yazmıştım. Youtube da gördüğüm ve burada da tavsiye edildiği için, yazan arkadaşlara güvenerek Demet Çakmak hocadan kamp aldım. Sıfırdan ilk aşamada 45 aldım. Zaten zar zor gruba dahil etmişti hoca. Pek bişey beklemiyordu anlaşılan, gerçi ben de beklemiyordum:) Aksine gerçekçi olması bana güven verdi. Şimdi online uzun dönem eğitiminde yine aynı hocayla devam edeceğim. Baştan başlıyorum. 160 saat sürecek. Ben Demet hocaya alıştığım için ona devam edeceğim ve gerçekten başarılı bana kalırsa. 45 bile hayaldi benim için:) Öyle 90 da falan gözüm de yok. 70 alıp bırakacağım. Bu arada size tavsiyem çok fazla kaynağa boğulmadan, size hitap eden bir hocayla devam edin. Tek seferde olmuyor bu iş. Bunu da aklınızın bir kenarında tutun. Tavsiye isterken, tavsiye verir hale geldim :) Bingöl'de çok yoğun olarak çalışan bir mühendis olarak, uykumdan ödün verip çalışacağım. Benim gibi iyi bir temeli olmayanlar için çalışmaktan başka yol yok gibi. Ama 45 ten sonra umutlandım ve motive oldum.

gokhanpsikolog
Aday Memur
06 Kasım 2020 10:57

Demet Çakmak hoca nasıldır tavsiye eder misin ?

can çaylak, 3 yıl önce

Ben de sıfırdan başladım ve Eylül YDS ye girdim. Daha önce de yazmıştım. Youtube da gördüğüm ve burada da tavsiye edildiği için, yazan arkadaşlara güvenerek Demet Çakmak hocadan kamp aldım. Sıfırdan ilk aşamada 45 aldım. Zaten zar zor gruba dahil etmişti hoca. Pek bişey beklemiyordu anlaşılan, gerçi ben de beklemiyordum:) Aksine gerçekçi olması bana güven verdi. Şimdi online uzun dönem eğitiminde yine aynı hocayla devam edeceğim. Baştan başlıyorum. 160 saat sürecek. Ben Demet hocaya alıştığım için ona devam edeceğim ve gerçekten başarılı bana kalırsa. 45 bile hayaldi benim için:) Öyle 90 da falan gözüm de yok. 70 alıp bırakacağım. Bu arada size tavsiyem çok fazla kaynağa boğulmadan, size hitap eden bir hocayla devam edin. Tek seferde olmuyor bu iş. Bunu da aklınızın bir kenarında tutun. Tavsiye isterken, tavsiye verir hale geldim :) Bingöl'de çok yoğun olarak çalışan bir mühendis olarak, uykumdan ödün verip çalışacağım. Benim gibi iyi bir temeli olmayanlar için çalışmaktan başka yol yok gibi. Ama 45 ten sonra umutlandım ve motive oldum.

Teacher Recep
Aday Memur
08 Kasım 2020 21:03

Herkese merhaba arkadaşlar. Bir ingilizce öğretmeni olarak bu süreçte yds veya yökdil veya ydt hazırlanan varsa hiçbir talebim olmadan yardımcı olacağım. Zoomdan konu anlatımı, soru çözümü, okuma çalışmaları yapacağım. Faydalanmak isteyenler iletişime geçebilir. Herkese iyi günler.

https://t.me/recephocaydsveyokdil

Becaiş Kurt
Aday Memur
10 Kasım 2020 23:06

Ankara Eryaman?da Modadi̇l İngilizce YDS dil kursuna kaydoldum ancak başka bir ile atamam gerçekleştiğinden dolayı gidemiyorum yerime gidecek olan arkadaş arıyorum. İsteyen olursa makul bir fiyatla iletişime geçebiliriz. Ön hazırlıktan başlayacak ve normal kurs ücretine göre uygun bir fiyatla yardımcı olmak istiyorum.

Becaiş Kurt
Aday Memur
10 Kasım 2020 23:12

Ankara Eryaman?da Modadi̇l İngilizce YDS dil kursuna kaydoldum ancak başka bir ile atamam gerçekleştiğinden dolayı gidemiyorum yerime gidecek olan arkadaş arıyorum. İsteyen olursa makul bir fiyatla iletişime geçebiliriz. Ön hazırlıktan başlayacak ve normal kurs ücretine göre uygun bir fiyatla yardımcı olmak istiyorum.

can çaylak
Aday Memur
11 Kasım 2020 13:51

Valla kardeşim mesaj da göndermişsin sanırım. Ben Demet hocayı youtube da gördüm ve kampına katıldım. Birçok hoca var. Kurstan ziyade hoca araştır bana kalırsa. Bi bak sana hitap ediyor mu. Ben ümitlendim kamptan sonra, uzun dönemde hedeflediğim puanı alırım diye ümit ediyorum. 1 ayda bu kadar ilerlediysem, nisana kadar baya yol alırım gibi geliyor ama hocanın ya da kursun programına uymanız şart. Plansız ve disiplinsiz olmamak lazım. Kariyerim için malesef bir süre daha derse gömüleceğim.

gokhanpsikolog, 3 yıl önce

Demet Çakmak hoca nasıldır tavsiye eder misin ?

13 Aralık 2020 15:23

Mesut Koyuncu YDS/YÖKDİL Hazinesi

Bu hazineyi keşfedeceğiniz için ne kadar sevinseniz de az gelecektir. Youtube'da ve https://mesuthoca.thinkific.com/ sistemi üzerinde normalde 5-10 bin lira değerinde ve bir o kadar da kaliteli dersleri ücretsiz olarak bizlere sunuyor.

Hoca, YDS VE YÖKDİL'de sorulan soruların geçtiği uluslararası dergileri, makalaleri tespit etmiş ve o paragrafları bir metin haline getirmiş ve derslerinde bu metinleri harikulade bir şekilde tercüme etmektedir.

İngilizce'ye hakimiyeti ise göz dolduruyor. Yıllarca İngiltere'de yaşamış, doktorasını yapmış, Türkiye'ye döndükten sonra da üniversitede öğrencilere yds/yökdil (üds, kpds) dersleri vermiş ve ingilizce bilimsel dergileri, filmleri hayatının bir parçası yapmış.

30 dakika bir video izleyin ve tercümenin kalitesine siz karar verin.

İzleme sıralaması hakkında tavsiyem;

1)https://mesuthoca.thinkific.com/ linkine giriniz ve üyelik gerçekleştirdikten sonra size hitap eden videoları izleyiniz.

2) Youtube'da ise gramer a, gramer b, 211 videoluk liste ve bonus listelerini ve soru çözüm listelerini izleyebilirsiniz. Thinkific sisteminde sorun yaşarsanız sorularınızı yöneltebilirsiniz. Metinlerin pdf'leri de youtube'da ve thinkific'te mevcuttur. Şimdiden teşekkürlerinize rica ederim:)

ramazzancb
Aday Memur
25 Aralık 2020 21:44

Yds ye sifirdan calismaya basladim 1,5 yil önce. Ingilizcem sifir degildi ama yds duzeyinde sifira yakindim. Önce sosyal medyadan ulaşabildiğim hocalardan yardim istedim. Yonlendirme yani. Facebook gruplarinda Bülent hoca, Taner basaran hoca ve Demet cakmak hocaya ulastim. Demet hoca ucretsiz birkac kaynakla birlikte ön hazırlık videolarindan birkacini gonderdi ve cok uardimci oldu. Els gramer kitabini, reader at work 2 yi onerdi. 1 cok basit kalir dedi. Cok kolaya inmeden mumkun oldugunca kendini zorlamalısın dedi. Ara ara sorularımı messangerdan sordum. Cevapladi vs. Bulent hocaya birkac kez soru sordum. Sagolsun yazdi. Taner hocanin da kitaplarindan cok faydalandim. Şimdi ben 1,5 yildir yds ye sifirdan caliscam diye zaman harcadım ve kendi basima youtube da onu dinle bunu dinle derken kafam allak bullak oldu. 1 ay önce demet hocaya ulastim yine. Sitesindeki seviye tespiti çözdüm ve fark ettim ki hala cok eksigim. Bu is kurs olmadan olmayacak gibi. Demet hocanin videolari ve destekleri beni ona cekiyor açıkçası, cok ilgili, bilgili ve disiplinli ders anlatis şekli de bana hitap etti, ama diger taraftan paraya kıyıp Akin dile mi gitsem diyorum. Sonra bu kadat ucret farki varken, bir yerde özel ilgi diğerinde bolca kaynak ve ismi duyulmus olmasi, artilari eksileri beni cok yordu. Arada kalanlardanim yani. Yardim bekliyorum bu konuda. Ama yds ye sifirdan tek basina calismak zor arkadaslar.

economi06
Şube Müdürü
26 Aralık 2020 12:33

#
Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi