Editörler : "eskiyara"Pangaea
16 Eylül 2020 23:33

Almanca dersine İngilizce öğretmeni girmesi

Merhaba. Okulumuzdaki Almanca öğretmeni gitti ve kimse gelmedi yerine. Biz İngilizceciler dersler bize verilir diye düşünürken müdür ücretli gelecek dedi ve vermedi. Biz de diğer okullardan ders istedik ve görevlendirmemiz yapıldı. Şimdi öğrendik ki Almanca öğretmeni ücretli gelmeyecekmiş. Ve müdür dersleri diğer öğretmenlere paylaştıracağım demiş. E biz daha kötü okullara gittik şimdi ve kendi öğrencilerimiz ise bomboş geçirecekler Almanca derslerini. Biz ne güzel İngilizceye ekleyip değerlendirelim derken hem okuldan olduk hem de yol yapıp başka okula gideceğiz. Derslerin bize verilmesi gerekmiyor mu arkadaşlar. Bileğisin olan varsa paylaşırsa sevinirim.

1amazonkızı2
Kapalı
16 Eylül 2020 23:55

hocam okullar açık mı?okul ne zaman açılacak belli değil. siz hangi ingilizceden almancadan bahsediyorsunuz. bir de bu ortamda başka bir okula nasıl gittiniz.

hangi ülkedesiniz nerdesiniz bilmiyorum ama Türkiye den durumu bildiriyorum üç hafta birinci sınıflar gidecek yüz yüze eğitime sonra duruma bakılacak bazıları sonra üç hafta sadece sekizler açılacak diyor bazıları on ikinci sınıflar diyor bazıları bu dönem birler dışında uzaktan eğitim olacak diyor. Türkiye'de durum bu.

siz hangi ülkedesiniz de bu belirsizlik ortamında ders paylaşıp başka okuldan da ders aldınız

alprkrkmz
Daire Başkanı
17 Eylül 2020 00:08

Merhaba hocam. Öncelikle teşekkürler cevabınız için. İlçe mem her türlü duruma karşı önlemini alıyor sanırım. Okul idaresi ders programını bile yaptı. İsteyenler diğer okullara ilçe mem tarafından görevlendirildi bile. Ha açılmayacak haklısınız ama bakan bugün 2+5 diye açıkladı eğer başlarsa diye.

1amazonkızı2
Kapalı
17 Eylül 2020 00:27

Hocam aylardır a planı, b planı, c planı, d planı diye söylendi duruldu. 31 ağustosda yüz yüze ğitime başlanıyordu ertelendi. en son birler sekizler ve on ikiler açılacak dendi sadece birler açılacak...

vaka sayılarına bakacak olursak ağır hasta oranı günlük hasta sayısını geçecek neredeyse....

önümüz kış kapıları pencereleri kapatıp sınıflara odalara tıkılıcaz.. bu ortamda okulları açsalar dahi geri kapatırlar mı kapatmazlarsa nasıl bir eğitim olur ya da eğitim mi olur göstermelik okula gidilip gelinir mi her şey belirsiz...

Gerçi sizde haklısınız hocam seminerler başladığında bizim kurul toplantımızda çocukları okula alırken kılık kıyafet uygulaması nasıl olacak kızların kolyesine küpesine karışacakmıyız diye dakikalarca bu konuları konuştular.

pandemiden maskeden konuşan yok küpeden kılık kıyafetten konuşulan ortamda her şey normalmiş gibi ilçelerin ders paylaşımı yapması da doğal heralde

alprkrkmz, 4 yıl önce

Merhaba hocam. Öncelikle teşekkürler cevabınız için. İlçe mem her türlü duruma karşı önlemini alıyor sanırım. Okul idaresi ders programını bile yaptı. İsteyenler diğer okullara ilçe mem tarafından görevlendirildi bile. Ha açılmayacak haklısınız ama bakan bugün 2+5 diye açıkladı eğer başlarsa diye.

alprkrkmz
Daire Başkanı
18 Eylül 2020 14:18

Evet haklısınız ama yapacak bir şey yok. Sanırım konu hakkında bilgi verebilecek olan yok.

1amazonkızı2, 4 yıl önce

Hocam aylardır a planı, b planı, c planı, d planı diye söylendi duruldu. 31 ağustosda yüz yüze ğitime başlanıyordu ertelendi. en son birler sekizler ve on ikiler açılacak dendi sadece birler açılacak...

vaka sayılarına bakacak olursak ağır hasta oranı günlük hasta sayısını geçecek neredeyse....

önümüz kış kapıları pencereleri kapatıp sınıflara odalara tıkılıcaz.. bu ortamda okulları açsalar dahi geri kapatırlar mı kapatmazlarsa nasıl bir eğitim olur ya da eğitim mi olur göstermelik okula gidilip gelinir mi her şey belirsiz...

Gerçi sizde haklısınız hocam seminerler başladığında bizim kurul toplantımızda çocukları okula alırken kılık kıyafet uygulaması nasıl olacak kızların kolyesine küpesine karışacakmıyız diye dakikalarca bu konuları konuştular.

pandemiden maskeden konuşan yok küpeden kılık kıyafetten konuşulan ortamda her şey normalmiş gibi ilçelerin ders paylaşımı yapması da doğal heralde

cagcag01
Aday Memur
03 Ekim 2020 22:09

Değerli Öğretmenimiz,

uluslararası bir makalem için dil öğretmenlerine ihtiyacım var. Eğer anketimi çözüp katkıda bulunursanız çok seviniriz. Araştırmanın güvenirliği açısından 1 kişi bile çok önemli. Katkı sağlamanızı çok isteriz. Teşekkür ederiz.

Link: https://forms.gle/JXFhWSJVk6b4G7B49

Kagiş
Müsteşar
03 Ekim 2020 23:15

Şaka gibi yaa, sanki korona bitmiş de okullar açılmış da sıraders paylaşmaya, başka okula gitmeye gelmiş!!? Koyun can derdinde kasap et!))) Allah'ım bu ne yaman çelişki!? Mars 'a mı gitsek - orayı da bozarız ya neyse - yoksa yerin dibine mi girsek bilemiyorum!

sias
Memur
04 Ekim 2020 14:29

Şu an konu okulun açılıp açılmaması değil. Açık farzedip, soruna odaklaniyorum. bu gibi bir şey geldi başıma. başka okulda idare gönülden göndermek istiyordu evet desem zil calacakti. Yani idarenin sizle sorunu falan var mı? Yoksa veriyorlar hocalara. Mesela beni gönderip ,başka hocayı arayıp aynı sizin gibi; dersleri size vereyim gelin ne olur, demiş hem de sayı olarak da benden fazla ders teklif etmiş. Bana müdür ders teklif etti ben salak gibi hocam Almanca bilmiyorum dedim ve ilkin reddetmiştim; mudur olsun demişti. Sonra beni sevmeyen diğeri, müdürün bana verdiği dersi paylaşınca benim ders sayımı diğerlerinden az yaptı ve diğer branşa verdi. Etik olarak vermemesi lazım ama vermiş. büyük ihtimal soru çözülecek ders hocalarına vermistir

xyz14
Memur
04 Ekim 2020 15:31

İngilizce deyince aklıma iki şey geliyor birincisi teknik lisede öğretmenine terbiyesizlik yapan öğrenciler, (youtube var) , ikincisi miyavvvv it is a caaaattttt diye o sevimli ingilizce öğretmeni....

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
04 Ekim 2020 20:15

niye siz giriyorsunuz ücretli gelsin o da ekmek yesin.

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi