Editörler :
17 Eylül 2020 23:54   

TİKA uzman yardımcılığı hk
Emniyet genel müdürlüğünde emniyet hizmetler sınıfına 2,5 yıldır görev yapmaktayım. 30 yaşımda kamu yönetimi mezunuyum. Ayrıca önlisans Dış Ticaret mezunuyum. Bu sene ömür boyu kazandığım kazanımlarımı, becerilerimi daha sağlıklı kullanabilmek adına KPSSye hazırlanmaya karar verdim. Haftaya YDS'na giriyorum(Rusça) nasipse 70 üstü bir puan umuyorum. Ayrıca seneye DGS sınavına da girerek dış ticaret bölümünü uluslararası ticarete tamamlamak istiyorum. KPSS'ye 2022'ye kadar hazırlanıp, o zamana kadar hem kamu yönetimi ve hem de uluslararası ticarette sıkı şekilde hazırlanacağımı düşünüyorum. Hedeflerimden birisi ise dışişleri diplomat adayı olabilmek. Her ne kadar yüksek görünse de bu hedefi göz ardı etmeden ikinci hedefim olan TİKA uzman yardımcılığını gözüme daha çok kestirdim. Çalışacağım ve çalıştığım nispette inşallah başaracağım. Meramım sadece olumlu olarak destek verildiğini görüp, 30 yaşında içimin çocuk gibi kıpır kıpır olduğunu söyleyerek umutsuzluğa gark olan arkadaşlarıma azim aşılamaktır. Çalışın ve karşılığını alın. Her şey gönlünüzce olsun.
18 Eylül 2020 00:22

Portuga34
Şube Müdürü

Benzer durumda, benzer hedeflere sahibiz hocam. Ben çalışmalara başladım bile. Alan dersleri konusunda kelimenin tam anlamıyla 0 olduğum için video dersler yardımıyla ilerliyorum. İlk aşamada temel atmayı, sonraki süreçte ise piyasada kabul gören kitaplardan çalışmak suretiyle bu temeli güçlendirmeyi düşünüyorum. Ve hatta yakın zamanda çalıştığım kamu kurumundan istifa edip tam olarak Kpss'ye odaklanacağım.

Sizin kafanızdaki çalışma planı nasıl? Dershaneyle birlikte mi yoksa uzaktan eğitim şeklinde mi yürüteceksiniz?

18 Eylül 2020 04:11

Torekul1944
Aday Memur

Benzer durumda, benzer hedeflere sahibiz hocam. Ben çalışmalara başladım bile. Alan dersleri konusunda kelimenin tam anlamıyla 0 olduğum için video dersler yardımıyla ilerliyorum. İlk aşamada temel atmayı, sonraki süreçte ise piyasada kabul gören kitaplardan çalışmak suretiyle bu temeli güçlendirmeyi düşünüyorum. Ve hatta yakın zamanda çalıştığım kamu kurumundan istifa edip tam olarak Kpss'ye odaklanacağım.

Sizin kafanızdaki çalışma planı nasıl? Dershaneyle birlikte mi yoksa uzaktan eğitim şeklinde mi yürüteceksiniz?

Portuga34, 1 ay önce - Alıntıya git
Henüz karar vermedim. Ancak dershane benim kendi kendime katacağımdan çok bir şey katmaz gibi geliyor. Günde sekiz saat çalışıyorum. Kendime vakit ayırıyorum çalışmak için. Temeli uzaktan videolarla oturtup üzerinden kitaplarla geçmek en bilindik sağlam yöntemlerden. Umarım çalışıp karşılığını da buluruz hocam
19 Eylül 2020 21:44

albino13
Aday Memur
Yolun açık olsun devrem ben çalıştım kazandım kurtuldum darısı başına.
20 Eylül 2020 15:46

Torekul1944
Aday Memur
Yolun açık olsun devrem ben çalıştım kazandım kurtuldum darısı başına.
albino13, 1 ay önce - Alıntıya git
Sağolasın devrem. Sana da hayırlı uğurlu olsun. Sen nereye geçtin?
20 Eylül 2020 21:08

Godofwar02468
Aday Memur

Maçın sonucu: Başakşehir 0- Galatasaray 2! Bu sene GS yine şampiyon! FB ise yine babayı alacak. Herkes rütbesini bilsin!

21 Eylül 2020 00:22

albino13
Aday Memur
Sağolasın devrem. Sana da hayırlı uğurlu olsun. Sen nereye geçtin?
Torekul1944, 1 ay önce - Alıntıya git
İl göç uzman yrd devrem. Sana tavsiyem hiç vakit kaybetmeden kpss a grubuna odaklan anladığım kadarıyla yds de avantajlısın zaten, dgs ile uğraşma mülakatlarda mezun olduğun okula bakmıyorlar aldığın puan ve kendini nasıl sunduğun önemli puanını aldığın dile de hakimsen senden iyisi yok, çoğu yds ingilizce puanı yapan mülakatta tek kelime konuşamıyor.
01 Ekim 2020 17:07

Rapier01
Aday Memur

Yalnız dikkat etmek lazım bildiğim kadarıyla TİKA a kadro için 80+ yds istiyor

01 Ekim 2020 17:58

Torekul1944
Aday Memur

Yalnız dikkat etmek lazım bildiğim kadarıyla TİKA a kadro için 80+ yds istiyor

Rapier01, 3 hafta önce - Alıntıya git
Evet +80 YDS(B Düzeyi) ve KPSS barajı olarak 70 ve tabii ki ne bölümlere göre değişmesiyle birlikte en az 85+ civarı puan gerekiyor.
Toplam 8 mesaj