Editörler : gubaz
18 Eylül 2020 01:10   


Yıllık izin bu şekilde devredilebilir mi ?
3+1 sözleşmeli sağlık personeliyim. Kasım 15 te 3.yılım olacak. Covid-19 nedeniyle iznimi kullanamadım. Geçen sene sözleşmeli olduğum için yıllık iznimi öbür seneye aktaramadım. Kasımda kadroya geçtiğimde bu seneki yıllık iznim seneye devredilir mi ? Bilen arkadaşlar varsa ,paylaşmaları mutlu eder beni.
18 Eylül 2020 09:15

darkjusticer
Şef

GİH Kadrosunda olanlar devredebiliyor.

21 Eylül 2020 02:20

önderbeyalanya
Kapalı

Devlette feto mucadelesi sarttir Ya ne saf meslektaslarimiz var bu kisilere zaten işlem yapılacaktı yüzde 90 ına bu liste şube çıkışlı fetocu sohbete kahvaltiya giden fetonun okulunda okumuş mahrem imamlarin isim verdiği kisilerdir mitin işi gücü yok polismi fisleyecek anamurlu nikli şahıs kafayı kırmış mitle mit raporu olanlar şu an hapiste zaten ya devlet başa ya kuzgun leşe 26 nisandan iki gün önce 76 ilde 8000 mahrem imam alındı bu liste yüzde 99 güvenilir teyitli devletim için canım feda reisim için gözümü kırpmadan ölürüm yeterki tek fetocu abd gladyosu kalmasın sayın perinçegin dediği gibi bu temizlik şarttır ben izmirde kapıda 2013 de nöbet tutarken elinde tesbih istihbaratciyim sen kapıyı aç aklın ermez diyen polis okulu ndan rüstu unsal dan devrem şu anda inşaat ta kapı açıp kapıyor şehitlerimiz hep yasayacak kaşif kozinoglu ali tatar cem ersever 2023 de dünyaya hukmedecez feto kimin köpeği mite dil uzatmak için destur alın karlov olayında gördük delilleriyle 15 temmuz 17 Aralık karlov hatta büyük marmara depremi bile fetonun emriyle harp projesiyle yapıldı fatih tezcani Hüseyin gulerce yi nedim şeneri dinleyin biraz sen mite hakan fidana kurban ol selametle başkada yazmam daha ankesör emniyete sicramadi daha oda var...anamurlu mitten kuyruk acın var herhalde ...

26 Eylül 2020 20:09

06EngineerMSB
Aday Memur

Durum şöyle..Sözleşmeli personel her sene sözleşmeyi yeniler..Bu yüzden 2019 da sözleşmelide geçen yıllık izniniz 2020 ye devredilmez..Ağustos veya hazirana kadar sözleşmeliydiniz.. yıllık izninizi kullanıp öyle ayrılabilirdiniz..sözleşmeyi fesh ettiniz.dolayısıyla sözleşmelide kullanıp/ kullanmadığınız veya arda kalan yıllık izin kadroya devredilmez..

Kadroya geçtiğiniz için de haklarınız kaybolmaz..dolayısıyla 2021 de yıllık izin hakkınızı kullanırsınırsınız..

Eylülden yıl sonuna kadar mazeret izni kullanabilirsiniz..İdari olarak mazeret izninde bir sakınca yok..

soru cevap kısmında şu şekilde yanıtlanmış.

Sözleşmeliyken memurluğa geçtim yıllık iznim olur mu, adaylığın sonunu mu beklemeliyim?

"Yıllık izin sürelerinin hesabında, hangi statüde olursa olsun kamu kurum ve kuruluşlarında geçen hizmet süreleri ile kamu kurum ve kuruluşlarında geçmese dahi Devlet memurlarının kazanılmış hak aylıklarında değerlendirilen hizmet sürelerinin dikkate alınması gerekmektedir.

Memurluğa geçenlerin sözleşmelilikte geçen hizmet süresi eklenerek 657 sayılı Kanunun 102. Maddesine göre o yıl için kullanabileceği yıllık izin süresinin tespit edilmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Sorunuza göre memurlukta 6 ayı tamamlayınca adaylığın bitmesini beklemeden sözleşmeli sürenizle beraber yıllık izni hak edebileceğinizi değerlendiriyoruz."

Toplam 3 mesaj