Editörler : oto-danisman-expert
18 Eylül 2020 16:39   

Sahil Güvenlik Subaylığı hk.

Merhabalar, Sahil güvenlik ikmal (uluslararası ilişkiler) kontenjanını kazandım, forumda sahil güvenlik sözleşmeli subaylık hakkında yeterince bilgi bulamadığım için sizlere danışmak istediğim birkaç sorum var. Öncelikle Jandarma subaylık ile eğitimler aynı mı (intibak, sutasak vs.) yoksa farklı mı? Kayıt için gittiğimizde akıllı telefon götürebilir miyiz? Yedek tuşlu telefona ihtiyaç var mı? Son olarak ikmal sınıfında olduğum için sınıf eğitimi döneminde evci çıkabilir miyim? Yardımcı olabilirseniz seviniri.

18 Eylül 2020 16:47

Arif Özçelik
Memur

Telefon şartı her yerde aynıdır diye tahmin ediyorum. Yani kameralı telefon falan almazlar. Sınıf eğitiminde de varsa evin veya apartın evci olarak mesaiden çıkar gibi çıkabiliyorsun. Diğer konularda pek bilgim yok ama büyük ihtimal eğitimde bir farklılık yoktur. Sadece sınıf eğitimi doğal olarak farklıdır. Yanlışım varsa bilen biri düzeltsin. Maksat işiniz görülsün.

18 Eylül 2020 17:10

Celik50
Aday Memur

Telefon şartı her yerde aynıdır diye tahmin ediyorum. Yani kameralı telefon falan almazlar. Sınıf eğitiminde de varsa evin veya apartın evci olarak mesaiden çıkar gibi çıkabiliyorsun. Diğer konularda pek bilgim yok ama büyük ihtimal eğitimde bir farklılık yoktur. Sadece sınıf eğitimi doğal olarak farklıdır. Yanlışım varsa bilen biri düzeltsin. Maksat işiniz görülsün.

Arif Özçelik, 1 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler, kayıt duyurusunda gelirken HES uygulamasını telefonumuza indirmemizi istemişler. O nedenle kararsız kaldım telefon konusunda.

18 Eylül 2020 17:28

Arif Özçelik
Memur

Teşekkürler, kayıt duyurusunda gelirken HES uygulamasını telefonumuza indirmemizi istemişler. O nedenle kararsız kaldım telefon konusunda.

Celik50, 1 ay önce - Alıntıya git

Dediğim gibi yanlış biliyor da olabilirim. En sağlıklı bilgiyi iletişim kısmında yer alan telefon numarasından öğrenebilirsin.

10 Ekim 2020 21:06

Celik50
Aday Memur

Arkadaşlar belki birilerine yardımım dokunur diye yazıyorum. Şuan Yeni Foça Jandarma Komando Okulunda intibak rğitimindeyim. Jandarma subay adaylarıyla aynı eğitimi alıyoruz, 25 Aralık'ta biz Antalya'ya jandarmalar ise Eski foça'ya geçecek. İntibakta bırakan çok arkadaşımız oldu, psikolojik ve fiziksel olarak oldukça zorlayıcı bir eğitim. Akıllı telefon serbest bu arada. Suem hakkında veya sahil güvenlik subaylığı hakkında daha fazla sorusu olan varsa cevap verebilirim.

10 Ekim 2020 21:26

Kartal2712
Aday Memur

Arkadaşlar belki birilerine yardımım dokunur diye yazıyorum. Şuan Yeni Foça Jandarma Komando Okulunda intibak rğitimindeyim. Jandarma subay adaylarıyla aynı eğitimi alıyoruz, 25 Aralık'ta biz Antalya'ya jandarmalar ise Eski foça'ya geçecek. İntibakta bırakan çok arkadaşımız oldu, psikolojik ve fiziksel olarak oldukça zorlayıcı bir eğitim. Akıllı telefon serbest bu arada. Suem hakkında veya sahil güvenlik subaylığı hakkında daha fazla sorusu olan varsa cevap verebilirim.

Celik50, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bu sene tekrar alım olacak mıymış bi bilginiz var mı? Veya ne zaman olur olursa?
10 Ekim 2020 21:30

Kartal2712
Aday Memur
Bu sene tekrar alım olacak mıymış bi bilginiz var mı? Veya ne zaman olur olursa?
Kartal2712, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bir de Eğitimi ne kadar sürüyo sahil güvenliğin acaba?
10 Ekim 2020 22:04

talihsizbiradam
Aday Memur
Hocam, iyi akşamlar. Mümkünse KPSS, ALES puanlarınızı öğrenebilir miyim?
11 Ekim 2020 11:06

Celik50
Aday Memur

Subay açığının fazla olduğu söyleniyor, yani bu sene de kpss sonuçlarına müteakip alım ilanı yayınlanabilir. Sahil güvenlik eğitimi 1 ay intibak, 10 hafta temel eğitim, 6 ay Antalya'da Sahil güvenlik kolluk eğitimi olarak ilerliyor, 30 Ağustos mezuniyet tarihimiz olduğu söylendi. Ben 71 kpss, 80 ales ve 95 yds ile asil olarak kazandım. Benim sınıfımda yde barajı vardı ve 85ti.

12 Ekim 2020 12:37

Balaban Türk
Aday Memur

Sahil Güvenlik Elektronik branşı için gelen arkadaş ile tanışma fırsatınız oldu mu? Malum bir kişi alınıyordu sınav puanı kaçmış imkanınız varsa sorabilir misiniz?

Toplam 9 mesaj