Editörler : Pangaea
19 Eylül 2020 10:35

Sınavda yaptığımız basit hatalar!!
Ben başlayayım Konya sorusu önce Konya işaretleyip sonra sıcaklık sıfırın altına düşmeli deyip Diyarbakır yaptım, Çember sorusunda geniş açıyı 110 bulup iki parelel doğru arasında kalan açıların totali 180dir diyemedim sınavda ve zırvaladım, Tiftik keçisinde kıl keçisi doğuda vardı deyip Trakyaya gittim, iskanı muhacirinde sevk ve iskan ve iskanı muhacirine indirdim şıkları ve sevk ve iskanın ermeniler için kurulduğunu hatırlayamadım yakın geldi işaretledim harbiden koydu bunlar 104 netim var ama 109 yapmalı işten bile değildi sanki 1 yıllık bütün emekler boşa gitti bir duygu içerisindeyim

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
19 Eylül 2020 10:37

*109 yapmak

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 10:38

Şu sınavda 104 net yapmışsınız ve iyi bir puan alacağınızı düşünüyorum, denemelerde 100-110

arası net yapıp sınavda 75 - 80 netlere kadar düşen pek çok arkadaş var, o verdiğiniz örneklerin

aynısını ben de yaşadım sınavda, kozlu sorusunu yatağan işaretledim sonra kozlu yaptım,

yerel saat sorusunu önce ileri saat olarak anladım, sonra geri olduğunu farkettim vs vs, sınav

anı apayrı bir dünya ...

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
19 Eylül 2020 10:40

Haklısınız benim de çevremde sınav anında dağılan bir çok arkadaşım var genel nedeni Türkçe sorularıydı sanırım bunun keşke gkdan başlasaydık
pozitif06, 4 yıl önce

Şu sınavda 104 net yapmışsınız ve iyi bir puan alacağınızı düşünüyorum, denemelerde 100-110

arası net yapıp sınavda 75 - 80 netlere kadar düşen pek çok arkadaş var, o verdiğiniz örneklerin

aynısını ben de yaşadım sınavda, kozlu sorusunu yatağan işaretledim sonra kozlu yaptım,

yerel saat sorusunu önce ileri saat olarak anladım, sonra geri olduğunu farkettim vs vs, sınav

anı apayrı bir dünya ...

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 10:44

Genel kültürden başlasanız da yine süre yetmeyecek, ben her zaman diyorum o türkçe

ve matematik sorularını 1 dk'da çözmek imkansız, anlaşılmayan türkçe soruları ile yoğun

işlem gerektiren matematik soruları sınava girenleri mahvetti, sınava çok çok ciddi hazırlanan

arkadaşlar bile sınavımız kötü geçti diyor, arkadaş türkçeyi o kadar kasmışsın bari matematiği

orta düzey sor, üst üste o kadar seçici problem sorularını neden koyuyorsun, yani bu sınava

nereden başlarsanız başlayın elinizde patlar ve benim araştırmalarıma göre çoğu kişi patlamış.

astgmelektrikmühhh, 4 yıl önce
Haklısınız benim de çevremde sınav anında dağılan bir çok arkadaşım var genel nedeni Türkçe sorularıydı sanırım bunun keşke gkdan başlasaydık

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 10:52

Siz mühendis olduğunuz için matematiği falan iyi yaptınız tahminimce, şu sınavda 104 net

çok çok iyi, bölüm bazında netlerinizi yazar mısınız?

Leyla021
Kapalı
19 Eylül 2020 10:55

çok güzel bir net yapmışsınız alanınız ne bilmiyorum ama yetecektir diye düşünüyorum. bende soru yanlış okuma olmadi ama meşrutiyet sorusunda mantık kuramadım enver hocayı görünce edirne fatihi olduğu aklıma geldi ve yanlış işaretledim hürriyet = meşrutiyet ayrımını yapamadım sınavda

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
19 Eylül 2020 10:58

Gk 56d 4y mat 26d 3y 1b Türkçe 25d-24d 5y-6y
pozitif06, 4 yıl önce

Siz mühendis olduğunuz için matematiği falan iyi yaptınız tahminimce, şu sınavda 104 net

çok çok iyi, bölüm bazında netlerinizi yazar mısınız?

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 10:59

Hürriyet kahramanları sorusunu ben de yanlış yaptım, soru bankalarında ve branş denemelerinde

öyle bir soru ile karşılaşmadım veya ben hatırlamıyorum.

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 11:01

Tebrikler, mühendis olduğunuz için matematiği iyi yapmışsınız tahmin ettiğim gibi, türkçeyi

nasıl yaptınız ?

Gk 56d 4y mat 26d 3y 1b Türkçe 25d-24d 5y-6y

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
19 Eylül 2020 11:02

Türkçede çok zorlandım ama sözel mantık ve dil bilgisi sayesinde bu doğrular çıktı
pozitif06, 4 yıl önce

Tebrikler, mühendis olduğunuz için matematiği iyi yapmışsınız tahmin ettiğim gibi, türkçeyi

nasıl yaptınız ?

Aydems
Şef
19 Eylül 2020 11:03

yalnızca deneme veya soru bankası değil izlediğim hocalarda da böyle bir ayrıntı vereni görmedim ben tıpkı Leyla hanım gibi bende Edirneli şıkkı yaptım Konya sorusunda da o çok bildiğim grafiği ters okumuşum beyin nasıl bir oyun oynadiysa bana Türkçe sayesinde yani bazı sorular evet basitti ama dusunmemizi etkileyen bir sürü faktör vardı misal ben bu kadar basit olamaz mantığıyla 3-4 hata yaptım
pozitif06, 4 yıl önce

Hürriyet kahramanları sorusunu ben de yanlış yaptım, soru bankalarında ve branş denemelerinde

Leyla021
Kapalı
19 Eylül 2020 11:04

bende Hiç görmedim sorusunu bırak konu anlatım ve ramazan hoca nin ders videolarinda da yoktu dershanedeki hocalarda değinmedi o yüzden yapana hayırlı olsun ayırt edici bir soru olduğunu düşünüyorum.
pozitif06, 4 yıl önce

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 11:05

Tekrar tebrikler çok iyi yapmışsınız, puanınız da benim tahminimce 97 - 98 aralığında olacak.

Türkçede çok zorlandım ama sözel mantık ve dil bilgisi sayesinde bu doğrular çıktı

harita94
Genel Müdür
19 Eylül 2020 11:07

hızlı hızlı okuyup işlem yapmaktan matematiğin ilk sorusu olan rasyonel sayı sorusunu yanlış yaptım ben de

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
19 Eylül 2020 11:08

96 gelse razıyım hocam hedefim dhmi olduğu için koyuyor bu hatalar
pozitif06, 4 yıl önce

Tekrar tebrikler çok iyi yapmışsınız, puanınız da benim tahminimce 97 - 98 aralığında olacak.

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı
19 Eylül 2020 11:11

Sınav anı apayrı bir dünya olduğu için mutlaka hata oluyor, ben de çok iyi bildiğim 4 - 5 soruyu

yanlış yapmışım, açıkcası insana koyuyor da yapacak bir şey yok, sınav anı insana herşey

yaptırıyor.

Leyla021
Kapalı
19 Eylül 2020 11:14

konya sorusunda çok arkadaş sıcaklık yüzünden düşmüş hataya gördüğüm kadarıyla ama o grafiklerde genelde şöyle bir durum var yağışı bulduktan sonra çelişki yaşamıyorsanız sıcaklığa çok odaklanmamak lazım çünkü konya da evet sıcaklık daha da düşüyor ama orda verilen şey ortalamadır o nedenle sorun yaşanıyor çözerken. şahsen ben yağışı gördüm işaretledim kurcalamadım soruyu. doğru yapacaz diye çok irdeledigimiz zaman yanlış yapıyoruz

fizyorex
Daire Başkanı
19 Eylül 2020 11:16

Hocam, selamlar

Bu tarz hataları herkes yapıyor. Örneğin ben üçgen sorusunda 42 bulup 48'i işaretlemişim. Mutlak değer sorusunda 2 yazıp 4 işaretlemişim, çok basit olan sözel mantıkta 2 soru kaçırmışım. Bunlar olabilecek şeyler. Ben de sizin gibi bir net bekliyorum fakat beklediğinin çok daha aşağısında yapan arkadaşlar varken bunun şikayeti bize düşmez diye düşünüyorum.

Portuga34
Daire Başkanı
19 Eylül 2020 11:19

Basit hatalar değil de ikilemde kaldığım bütün soruları yanlış yapmışım.

İsim-fiil edat gr

Fabl karakteri-kurdu

4-5 adet paragraf sorusu

Atatürk ilkeleri sorusu (bütün tarihleri bildiğim halde 1937'de devlet şekli olarak belirlendiğini ilk defa duydum)

Sevk ve iskan - iskanı muhacirin

Çay sorusu

Yağış grafiği sorusu (bence çok berbat bir grafikti)

Tiftik keçisi sorusu

Yunus emre enstitüsü

Bm insan hakları - avrupa insan hakları sorusu

Matematikte ise x+y üslü sayısı sorusu, köklü ifade ve yaş ortalaması sorusunu doğru yaptığım halde elim gitmedi işaretlemeye çünkü alelacele çözdüğümden emin olamadım kendimden.

Valla bu sınav, özellikle de gy kısmı kelimenin tam anlamıyla kötü niyetli birileri tarafından hazırlanmıştı. 90+ net yapan her türlü atanır.

astgmelektrikmühhh
Aday Memur
19 Eylül 2020 11:23

Şikayeti bize düşmezden ziyade hocam herkesin neyi hedefleyip neyi kaybettiği daha önemli değil mi göreceli olmalı bence üzüntünün kaynağı
fizyorex, 4 yıl önce

Hocam, selamlar

Bu tarz hataları herkes yapıyor. Örneğin ben üçgen sorusunda 42 bulup 48'i işaretlemişim. Mutlak değer sorusunda 2 yazıp 4 işaretlemişim, çok basit olan sözel mantıkta 2 soru kaçırmışım. Bunlar olabilecek şeyler. Ben de sizin gibi bir net bekliyorum fakat beklediğinin çok daha aşağısında yapan arkadaşlar varken bunun şikayeti bize düşmez diye düşünüyorum.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi