Editörler : Mehmet Balci
19 Eylül 2020 11:23

Leyla021
Aday Memur

Basit hatalar değil de ikilemde kaldığım bütün soruları yanlış yapmışım.

İsim-fiil edat gr

Fabl karakteri-kurdu

4-5 adet paragraf sorusu

Atatürk ilkeleri sorusu (bütün tarihleri bildiğim halde 1937'de devlet şekli olarak belirlendiğini ilk defa duydum)

Sevk ve iskan - iskanı muhacirin

Çay sorusu

Yağış grafiği sorusu (bence çok berbat bir grafikti)

Tiftik keçisi sorusu

Yunus emre enstitüsü

Bm insan hakları - avrupa insan hakları sorusu

Matematikte ise x+y üslü sayısı sorusu, köklü ifade ve yaş ortalaması sorusunu doğru yaptığım halde elim gitmedi işaretlemeye çünkü alelacele çözdüğümden emin olamadım kendimden.

Valla bu sınav, özellikle de gy kısmı kelimenin tam anlamıyla kötü niyetli birileri tarafından hazırlanmıştı. 90+ net yapan her türlü atanır.

Portuga34, 1 ay önce - Alıntıya git
ikilemde kalıp benim gibi hep yanlışı işaretleyen bir arkadaş daha. iki sık arasında kaldım mi yanlışı işaretliyorum hiç şaşmadı.
19 Eylül 2020 11:24

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Basit hatalar değil de ikilemde kaldığım bütün soruları yanlış yapmışım.

İsim-fiil edat gr

Fabl karakteri-kurdu

4-5 adet paragraf sorusu

Atatürk ilkeleri sorusu (bütün tarihleri bildiğim halde 1937'de devlet şekli olarak belirlendiğini ilk defa duydum)

Sevk ve iskan - iskanı muhacirin

Çay sorusu

Yağış grafiği sorusu (bence çok berbat bir grafikti)

Tiftik keçisi sorusu

Yunus emre enstitüsü

Bm insan hakları - avrupa insan hakları sorusu

Matematikte ise x+y üslü sayısı sorusu, köklü ifade ve yaş ortalaması sorusunu doğru yaptığım halde elim gitmedi işaretlemeye çünkü alelacele çözdüğümden emin olamadım kendimden.

Valla bu sınav, özellikle de gy kısmı kelimenin tam anlamıyla kötü niyetli birileri tarafından hazırlanmıştı. 90+ net yapan her türlü atanır.

Portuga34, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam türkçe ve matematik sorularını hazırlayanlar kesinlikle kötü niyetli, tamam sınava

çok giren var birilerinin elenmesi gerekiyor da türkçede paragraf soruları anlaşılmıyor ayrıca

sorular ile şıklar arasında ciddi uyumsuzluk var, matematik soruları yoğun işlem gerektiriyor,

bir de kardeşim üst üste o kadar seçici problem sorularını neden koyuyorsun, zaten problemler

herkesin sıkıntı yaşadığı bir konu, hadi türkçeyi o kadar saçma ve zor sordun, madem matematiği

normal seviyede sorsaydın, ben böyle saçma bir sınav hayatımda görmedim.

19 Eylül 2020 11:43

Portuga34
Şube Müdürü

Hocam türkçe ve matematik sorularını hazırlayanlar kesinlikle kötü niyetli, tamam sınava

çok giren var birilerinin elenmesi gerekiyor da türkçede paragraf soruları anlaşılmıyor ayrıca

sorular ile şıklar arasında ciddi uyumsuzluk var, matematik soruları yoğun işlem gerektiriyor,

bir de kardeşim üst üste o kadar seçici problem sorularını neden koyuyorsun, zaten problemler

herkesin sıkıntı yaşadığı bir konu, hadi türkçeyi o kadar saçma ve zor sordun, madem matematiği

normal seviyede sorsaydın, ben böyle saçma bir sınav hayatımda görmedim.

pozitif06, 1 ay önce - Alıntıya git

Halihazırda memur olup sınava girdiğim halde bütün sorularda ikilemde kalıp bu denli hatalar yaptım. Bütün umudunu bu sınava bağlayanların türkçe ve matematikte döktüğü ecel terlerini tahmin bile edemiyorum.

Bu sınav bana büyük bir ders oldu. Ne kadar fazla çalışsanız da kaderiniz sınavı hazırlayan birkaç müptezelin elinde. Yüksek puan almak istiyorsanız 3-5 aylık ders tekrarı yeterli ve sınav esnasında yaptıklarınız değil, attıklarınız tutarsa 90+ bir net elde edersiniz. O açıdan artık tamamen A Grubu sınavına yöneldim. İibfli arkadaşlara da tavsiyem, 35 yaşına kadar A grubunu kovalayın. Hiç değilse emeğinizin karşılığını alırsınız ve adam gibi bir memurluk, bir statü elde edersiniz. 110 net yapıp dhmiye girseniz bile alt tarafı düz memur olup en alt hiyerarşide kendinibilmez amir ve müdürlerin ego tatminiyle uğraşacaksınız.

19 Eylül 2020 12:03

meriley
Aday Memur
basit hatalardan 103-104 netlerden 97 e indim , koyuyor insana cidden Konya işaretledim sonra 3 dk kala bitime silip d.bakir i işaretledim neyin kafası bu anlamadım, tiftik keçisi ne trakyaya gittim , matemetik 2 işlem hatası , böyle basit hatalar koyuyor insana , bnm gibi çok kişi var biliyorum , ne kdr çalışırsan çalış sınav ani da önemli maalesef...
19 Eylül 2020 12:45

altınçay
Aday Memur

Aday işlemleri kısmında ösym kpss ile ilgili bir anket yapıyor. Sınavın zorluğu ile ilgili sorular da var. Bu anketi dolduralım ve ciğere de kpss gibi kısmının gereksiz yere zorlaştırıldığı ve sürenin yetmediğini yazalım. 120 soruluk bir sınavda 90 net yapmak büyük bir başarıysa bu sınav ölçme ve değerlendirmeye uygun yapılmıyor demektir.

19 Eylül 2020 12:47

altınçay
Aday Memur

Cimere olacaktı cepten yazdığım için otomatik kelime olarak ciğer yazıldı.

19 Eylül 2020 13:19

bbbaaa123
Aday Memur

Ben de bildiğim soruları yanlış yaptım ya da boş bıraktım. Ösym nasıl eleyeceğini biliyor gerçekten.

19 Eylül 2020 13:58

GSülüman1905
Yasaklı

sınavda yaptığım en basit hata sınava girmek oldu

19 Eylül 2020 14:06

Patron 38
Memur
Farabi yılı olduğu için ibnü Haldun olduğunu bile bile yanlış hatırlıyorum diye Farabi yi işaretledim. Ankara trakyayi işaretledim. Halifelik ve saltanat arasında kaldım halifeliği işaretledim. Avrupayla aramız kötü diye bm insan haklarını işaretledim. 1.mesut ile 1.kilicaslan arasında kaldım. Sinav soruları açından özellikle güncel bilgiler tam bir fiyasko.
19 Eylül 2020 14:33

Havasızzenci
Aday Memur

Arkadaşlar Bi konuda yardımınıza ihtiyacım var yds ye sıfırdan başlayacam c seviyesi için konu anlatım kitap ve YouTube benim hocam yayınlarını izlemeyi düşünüyorum. Konu anlatım kitap olarak ne önerirsiniz benim hocam ya da pegem yeterli olur mu ya da sizin bildiğiniz iyi Bi kaynak varsa yardımcı olursanız sevinirim

Toplam 30 mesaj