Editörler : swat3410E.Kayı Han
19 Eylül 2020 15:05

Pomem askerlik hakkında kesin bilgi bulamadım
Merhaba, İnternette kesin bir şey bulamadığım için buradan sormak istedim. 26. Dönem ilanına baktım, silah altında olmamak yazıyor. Benim yaşım 23. Bu sene yüksek lisansa başladım. 27. Dönem ilanı açıldığında başvurup polis olma imkanım var mı? Yoksa askere gitmediğim için olmaz mı?

MemurAdayı0
Kapalı
19 Eylül 2020 15:38

pomemde askerlik yapma şartı yok, başvurmanda bir sakınca yok yani, istenilen taban puanın üzerinde kpss puanın varsa ve ilan geldiği tarihte mezuniyetin e devlete yansımışsa başvurursun

muratc016
Aday Memur
19 Eylül 2020 15:39

Lisans mezunuyum, su anda yüksek lisans öğrencisiyim, sakıncası olur mu? Pomem olursa yüksek lisansı bırakırım
MemurAdayı0, 4 yıl önce

pomemde askerlik yapma şartı yok, başvurmanda bir sakınca yok yani, istenilen taban puanın üzerinde kpss puanın varsa ve ilan geldiği tarihte mezuniyetin e devlete yansımışsa başvurursun

RattleSnake68
Aday Memur
19 Eylül 2020 15:58

Yüksek Lisans öğrencisi olmanız bir etken değil. Silah altında bulunmamak pomeme kayıt yaptırabilmek için askerde olmamanız gerekiyor. Yani askere gitmemiş olmak ya da askerliği bitirmiş olmak gerekiyor. Şu an yeni yönetmeliğe göre de askerdeyseniz hakkınız yanmıyor bir sonraki alımda kayıt yapma hakkınız bulunuyor.

muratc016, 4 yıl önce
Lisans mezunuyum, su anda yüksek lisans öğrencisiyim, sakıncası olur mu? Pomem olursa yüksek lisansı bırakırım

muratc016
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:07

Önümüzdeki hafta içinde üniversiteye gidip tecil dilekçesi vereceğim. Askerliği 2022 sonuna erteliyorlar. Umarım bir sıkıntı çıkmaz, çok teşekkür ederim
RattleSnake68, 4 yıl önce

Yüksek Lisans öğrencisi olmanız bir etken değil. Silah altında bulunmamak pomeme kayıt yaptırabilmek için askerde olmamanız gerekiyor. Yani askere gitmemiş olmak ya da askerliği bitirmiş olmak gerekiyor. Şu an yeni yönetmeliğe göre de askerdeyseniz hakkınız yanmıyor bir sonraki alımda kayıt yapma hakkınız bulunuyor.

RattleSnake68
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:13

2022 sonuna kadar 27. dönem açılır inşallah. Hakkında hayırlısı. Başarılar.

muratc016, 4 yıl önce
Önümüzdeki hafta içinde üniversiteye gidip tecil dilekçesi vereceğim. Askerliği 2022 sonuna erteliyorlar. Umarım bir sıkıntı çıkmaz, çok teşekkür ederim

muratc016
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:30

Açılır açılır
RattleSnake68, 4 yıl önce

2022 sonuna kadar 27. dönem açılır inşallah. Hakkında hayırlısı. Başarılar.

Nlnsrg
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:36

Hocam peki basvurular acildiginda 27. Dönem icin askerde isek askerden izin alip gorebiliyor muyuz sinava bilgisi olan

Nlnsrg
Aday Memur
19 Eylül 2020 16:37

Girebiliyor muyuz askerdeyken mülakatlara basindan gecen var mı izin söz konusu mu

RattleSnake68
Aday Memur
20 Eylül 2020 13:23

Askerdeyken subaylık mülakatlarına izin vermişlerdi. Benim dönemimde kendi izin haklarından kullanıp pomem mülakatına giren arkadaşlar olmuştu. Ancak okulu kazandığınız taktirde kayıt yaparken askerliğin bitmiş olması gerekiyor. Askerdeyken mülakata gidebilmeniz biraz komutanlarınıza veya izin hakkınızı o dönemde kullanabilmenize bağlı.

Nlnsrg, 4 yıl önce

Girebiliyor muyuz askerdeyken mülakatlara basindan gecen var mı izin söz konusu mu

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi