Editörler :
19 Eylül 2020 15:34   

Memuriyetten İstifa
Arkadaşlar bilen biri cevaplarsa memnun olurum. Kpss 2018 ile Ösym nin yaptığı merkezi atamada VHKİ ( memur ) olarak atandım. 2020 KPSS ye de girdim iyi puan alırsam Mühendislik kadrosuna tercih vermeyi düşünüyorum (2020 kpss puaniyla ) Memurluk tan istifa edip Mühendisliğe gecebilirmiyim direkt bi şekil de yoksa bekleme süresi varmı ( 6ay 1 yıl vs)
19 Eylül 2020 15:54

RattleSnake68
Aday Memur

Kurumlar arası geçiş için belli bir süre görev şartı var ancak tam süreyi bilmiyorum memur olarak atandığınız kurumun yönetmeliğinden bakmanız gerekiyor. Ayrıca geçeceğiniz kurumun ve şu an çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi gerekiyor.

19 Eylül 2020 16:11

Mihendizzz
Aday Memur

Kurumlar arası geçiş için belli bir süre görev şartı var ancak tam süreyi bilmiyorum memur olarak atandığınız kurumun yönetmeliğinden bakmanız gerekiyor. Ayrıca geçeceğiniz kurumun ve şu an çalıştığınız kurumun muvafakat vermesi gerekiyor.

RattleSnake68, 1 ay önce - Alıntıya git
teşekkür ederim hocam. ünvan değişikliğinde de süre şartı var mı?
19 Eylül 2020 16:12

RattleSnake68
Aday Memur
teşekkür ederim hocam. ünvan değişikliğinde de süre şartı var mı?
Mihendizzz, 1 ay önce - Alıntıya git

Rica ederim, ünvan değişikliği ile ilgili bilgim yok malesef..

19 Eylül 2020 19:08

Rifocin
Aday Memur
KPSS den tekrar atanırsan ve ünvanın farklı ise sözleşmeli isen direk istifa edip atanabilirsin ama ünvan değişmez de tercih edersen 1 sene cezası var
19 Eylül 2020 19:54

aktasonlıne
Şube Müdürü

İstifa etmene gerek yok.Kazandıktan sonra kurumun muvafakatname verir geçersin.

19 Eylül 2020 20:07

Mihendizzz
Aday Memur
KPSS den tekrar atanırsan ve ünvanın farklı ise sözleşmeli isen direk istifa edip atanabilirsin ama ünvan değişmez de tercih edersen 1 sene cezası var
Rifocin, 1 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim
19 Eylül 2020 21:42

Mihendizzz
Aday Memur

İstifa etmene gerek yok.Kazandıktan sonra kurumun muvafakatname verir geçersin.

aktasonlıne, 1 ay önce - Alıntıya git
Hocam asıl öğrenmek istediğim Memurluk tan sözleşmeli Mühendisliğe gecebilirmiyim?((Mühendislerin Çoğu sözleşmeli olarak alınıyor artik)) bunda da bekleme süresi var mı ?
20 Eylül 2020 09:25

Tayfun2048
Aday Memur
İyi günler, Şu anda adliyede 4/b li olarak çalışıyorum, 4/b li ilana çıkan bir kuruma başvurdum ve kazandım, geçiş yapabiliyor muyum? yoksa hakkım yanar mı?
20 Eylül 2020 13:24

Rifocin
Aday Memur
İyi günler, Şu anda adliyede 4/b li olarak çalışıyorum, 4/b li ilana çıkan bir kuruma başvurdum ve kazandım, geçiş yapabiliyor muyum? yoksa hakkım yanar mı?
Tayfun2048, 1 ay önce - Alıntıya git
Ünvan farklıysa sıkıntı olmaz
07 Ekim 2020 16:23

bmkara12
Aday Memur
Hocam asıl öğrenmek istediğim Memurluk tan sözleşmeli Mühendisliğe gecebilirmiyim?((Mühendislerin Çoğu sözleşmeli olarak alınıyor artik)) bunda da bekleme süresi var mı ?
Mihendizzz, 1 ay önce - Alıntıya git

Kadrolu dan sözleşmeliye geçerken muvaffakata gerek yok, istifa edip direk gecebilirsiniz . Herhangi bir bekleme süresi de yok .

14 Ekim 2020 18:55

CYagmur
Memur
Ziraat Bankası, Halkbank veya Vakıfbank gibi kamu bankalarında çalışan personel Kpss ile mühendiliğe geçiş durumu nasıl oluyor bilgilendirebilir misiniz?
18 Ekim 2020 18:51

feyzanr
Memur

Kadrolu dan sözleşmeliye geçerken muvaffakata gerek yok, istifa edip direk gecebilirsiniz . Herhangi bir bekleme süresi de yok .

bmkara12, 2 hafta önce - Alıntıya git

sözleşmeli (3+1) sağlık çalışanıyım . iktisata kayıt yaptırdım , dgs ile 3.sınıftan başladım . uzman yardımcılığına geçiş için muvafakat gerekiyor mu ?

Toplam 12 mesaj