Editörler :
20 Eylül 2020 03:54   

EBA'da Yenilik Artık Öğretmen ve Öğrencilerin Canlı Derse Girip Girmediği İsim İsim Görünüyor.

EBA'da Yenilik Artık Öğretmen ve Öğrencilerin Canlı Derse Girip Girmediği İsim İsim Görünüyor.

Bilgi amaçlı paylaşılmıştır.

20 Eylül 2020 04:25

borgea
Müsteşar Yardımcısı

Şimdi kaldırmışlar.

Şimdi de Harici CANLI DERS diye bir şey gelmiş.

20 Eylül 2020 04:28

borgea
Müsteşar Yardımcısı

İlkokullarda şuan görünen canlı dersler kaldırılıp harici canlı ders şeklinde zoom ile bağlantılı istediğiniz kadar da ders verebileceğiniz bir ayrı işlem mekanizması getirilmiş.

20 Eylül 2020 04:29

borgea
Müsteşar Yardımcısı

Ortaokulda ise yok Harici Canlı Ders mevzusu

20 Eylül 2020 04:30

borgea
Müsteşar Yardımcısı

ORTAOKULLARDA

SALIDAN İTİBAREN CANLI DERS SAATLERİ

567.SINIFTA 4 8.SINIFTA 6 SAATE ÇIKARILMIŞ

20 Eylül 2020 11:36

Puyule489
Aday Memur

İlkokullara bir bilgilendirme geldi. eğer yanlış anlamışsam arkadaşlar düzeltsinler ama ben aşağıdaki gibi bir sonuç çıkardım:

buna göre canlı derslerin kota sorunu ortadan kalkıyor. Öğretmenler ek ders alabilecek kadar ders yapabiliyorlar.Önceden sadece EBA üzerinden yapılan dersler resmi oluyordu. ama şimdi Zoom programındaki id bilgilerini EBA'da tanımlayarak istediğiniz kadar ders yapabiliyorsunuz. Bu ders saati üzerinden de ek ders ücreti mağduriyeti giderilebilir.

SORUN: İnternet bağlantısı olmayan yerlerdeki durum (Zaten hep en büyük sorun bu)

SORUN:Aynı evde yaşayan kardeşlerin ders çakışması ihtimali çok daha fazla olacak. İdarelerin herkesin durumunu göz önüne alması imkansız. Belki öğretmenler arası koordinasyonla bir nebze aşılabilir.

Ortaokul ve liselerde de bir yolunu bulup bu yöntemi uygulamaya çalışacaklarını tahmin ediyorum. Ama orada program yapmak ilkokula nazaran daha karmaşık olacağından ilkokullardan başlamışlar.

20 Eylül 2020 12:08

muallim_34
Daire Başkanı

Ilkokullar canlı dersi harici olarak mı verecek şimdi..

20 Eylül 2020 14:25

hopali
Editor

Ilkokullar canlı dersi harici olarak mı verecek şimdi..

muallim_34, 1 ay önce - Alıntıya git

Evet. Videolu Anlatımı Var. Zoom Linkini Ebaya Saat Olarak Kaydediyoruz. Çocuklar Ebadan Katıla Tıklayınca Aslında Gömülü Linke Tıklamış Oluyorlar. Telefonlarında Zoom Kurulu Olmalı.

Toplam 7 mesaj