Editörler : "eskiyara"Pangaea

D.luffy
Genel Müdür
26 Eylül 2020 20:59

Dün yeniden resmi yazı gelmiş ve bize ders programınızda olanın tamamını almak zorundasınız diyen idareci şimdi 1-6 ders dağıtmış herkese.

sebebi ise öğrencilere günlük 6 saati geçemiyormuş.

Bunun yanında haftaiçi ve haftasonu farketmeksizin artık tüm canlı dersler ve hafta içi DYK ÖNCE MAAŞ karşılığına sayılacakmış.

Zoomdan dersi kabul etmiyorlar.

burcuva.84
Aday Memur
26 Eylül 2020 21:43

Bize de yeni yazı geldi ama uygulama sizinkinin tam tersi oldu. Bütün dersleri zoomdan, el programımızdaki sırayla ve saatlerde yapacağız. Boş günümüz yine boş. Her sınıfa sabit zoom şifresi belirlenmiş. Artık ek ders alabileceksiniz dendi
D.luffy, 4 yıl önce

Dün yeniden resmi yazı gelmiş ve bize ders programınızda olanın tamamını almak zorundasınız diyen idareci şimdi 1-6 ders dağıtmış herkese.

sebebi ise öğrencilere günlük 6 saati geçemiyormuş.

Bunun yanında haftaiçi ve haftasonu farketmeksizin artık tüm canlı dersler ve hafta içi DYK ÖNCE MAAŞ karşılığına sayılacakmış.

Zoomdan dersi kabul etmiyorlar.

D.luffy
Genel Müdür
26 Eylül 2020 22:27

15 saati geçerseniz ekders var ama bizde hep tek şube 4 tane sınıf var ve okul 6 ana branş var sınavda soru çıkan dersler ve ek olarak tdiğer derslerden öğretmen bile var. bu sebepten bir de öğrencş günde 6 saati geçemez uygulaması var diye en fazla 6-7 saat verildi. Bu sebepten bizim ekders almamız imkansız yani ne yaparsak yapalım verilmedi.

sizde güvensizlik olmasın diye zoomdan dersi okulda işlemeniz istenmiş sanırım.

Benim de aklıma takılan aynı kurum (MEB) aynı yönetmelik ama bazen bakıyoruz ki farklı uygulamalr oluyor idarenin tutumuna göre. Mesela bizde DYK gününde yapılmazsa asla telafisi olmaz deniyor ama aynı ilde 10 km ilerde arkadaşlar telafi yapıyor ve ücretini de alıyorlar.

Bu canlı derste de böyle olur mu diye çekiniyorum.

Sizde toplamda 15 saat dersi olan birisi cumartesi günü bu 13 saatin 4 saatini işlese ücret alacak deniyor mu? Toplamda 15i geçemiyor. Hafta içi 7 saat canlı ders yapsa, yine hafta içi 4 saat DYK yapsa ve cumartesi günü de 4 saat canlı ders yapsa bize denen bu kişiye ekders ödenmez ya da en fazla 10+1'den 1 saat ödenir. Halbuki daha 2 gün önceye kadar cumartesi dersleri bağımsız hesaplanır diyordu meb.

burcuva.84, 4 yıl önce
Bize de yeni yazı geldi ama uygulama sizinkinin tam tersi oldu. Bütün dersleri zoomdan, el programımızdaki sırayla ve saatlerde yapacağız. Boş günümüz yine boş. Her sınıfa sabit zoom şifresi belirlenmiş. Artık ek ders alabileceksiniz dendi

burcuva.84
Aday Memur
26 Eylül 2020 22:31

Hocam zoomdan okulda yapmayacağız dersleri, evden devam. Dediğiniz gibi uygulama her yerde farklı. Ama gelen yazıda zoom veya ebanın fark etmeyeceği, takibinin okul idaresi tarafından yapılması gerektiği belirtilmiş. Haftada bir gün okula gidip ders defterlerini dolduracağız. Dyk işe ilgili bilgim yok kursum olmadığı için sayın hocam
D.luffy, 4 yıl önce

15 saati geçerseniz ekders var ama bizde hep tek şube 4 tane sınıf var ve okul 6 ana branş var sınavda soru çıkan dersler ve ek olarak tdiğer derslerden öğretmen bile var. bu sebepten bir de öğrencş günde 6 saati geçemez uygulaması var diye en fazla 6-7 saat verildi. Bu sebepten bizim ekders almamız imkansız yani ne yaparsak yapalım verilmedi.

sizde güvensizlik olmasın diye zoomdan dersi okulda işlemeniz istenmiş sanırım.

Benim de aklıma takılan aynı kurum (MEB) aynı yönetmelik ama bazen bakıyoruz ki farklı uygulamalr oluyor idarenin tutumuna göre. Mesela bizde DYK gününde yapılmazsa asla telafisi olmaz deniyor ama aynı ilde 10 km ilerde arkadaşlar telafi yapıyor ve ücretini de alıyorlar.

Bu canlı derste de böyle olur mu diye çekiniyorum.

Sizde toplamda 15 saat dersi olan birisi cumartesi günü bu 13 saatin 4 saatini işlese ücret alacak deniyor mu? Toplamda 15i geçemiyor. Hafta içi 7 saat canlı ders yapsa, yine hafta içi 4 saat DYK yapsa ve cumartesi günü de 4 saat canlı ders yapsa bize denen bu kişiye ekders ödenmez ya da en fazla 10+1'den 1 saat ödenir. Halbuki daha 2 gün önceye kadar cumartesi dersleri bağımsız hesaplanır diyordu meb.

nemrutdağı
Genel Müdür
27 Eylül 2020 09:30

Ek Ders Açıklamalarıyla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ömer İnan imzalı 12 maddelik bir açıklama yayınladı .Yetkilinin açıkladığı 8.madde eğer doğru yorumlanmışsa 3 şube aynı anda birleştirildiğinde tek saat değil 3 saat olarak değerlendilsin diye bir sonuç çıkıyor. Buda bir nebze haksızlıkların önüne geçmiş olacaktır. Şimdi okul idareleri aynı şubeleri birleştirip ek ders sorununu çözmelerini bekliyoruz. Yoksa kesinlikle ek dersi unutmak gerek. Bakanlık tüm yetkiyi , sorumluluğu okul müdürlerine bırakmış oldu. İdareler tek tek sınıf canlı ders tanımlarsa hiç bir öğretmen ek ders alamaz. Bunu okul idareleri iyi bilsinler. Fakat 3 veya 4 şubeyi birleştirdiklerinde ek ders sorunu diye birşey kalmaz . Bakanlık okul idarelerine yol yordamı göstermiştir. Çözümü belitmiştir.

mh23
Şef
27 Eylül 2020 19:20

Rehberlik canlı dersi olan var mı..varsa ne yapıyosunuz hocalarım ..

burcuva.84
Aday Memur
27 Eylül 2020 19:23

Bugün kendi sınıfıma rehberlik dersi gibi bir şey yaptım sayın hocam. Bakanlığın gönderdiği psikoeğitimi uyguladım
mh23, 4 yıl önce

Rehberlik canlı dersi olan var mı..varsa ne yapıyosunuz hocalarım ..

mh23
Şef
27 Eylül 2020 21:39

Hocam ben de yarın yapicam da bu psikoegitim tam olarak ne

yaptınız...slayt mı yansittiniz ekrana

burcuva.84, 4 yıl önce
Bugün kendi sınıfıma rehberlik dersi gibi bir şey yaptım sayın hocam. Bakanlığın gönderdiği psikoeğitimi uyguladım

burcuva.84
Aday Memur
27 Eylül 2020 22:22

Evet hocam slaytları ekran paylaşımı yaptım. Bir de eğitim rehberi vardı ya onu da çıktı aldım. Orda adım adım yazıyor şunu söyle şunu yansıt diye. Çıktıları da elime aldım o şekilde yaptım. Üç oturum diyor ama tek oturum yaptım ben
mh23, 4 yıl önce

Hocam ben de yarın yapicam da bu psikoegitim tam olarak ne

yaptınız...slayt mı yansittiniz ekrana

mh23
Şef
28 Eylül 2020 01:44

Teşekkürler sayın hocam...hocam yanlışlıkla paylaşımınıza eksi vermişim..kusura bakmayın..

burcuva.84, 4 yıl önce
Evet hocam slaytları ekran paylaşımı yaptım. Bir de eğitim rehberi vardı ya onu da çıktı aldım. Orda adım adım yazıyor şunu söyle şunu yansıt diye. Çıktıları da elime aldım o şekilde yaptım. Üç oturum diyor ama tek oturum yaptım ben
Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi