Editörler : oto-danisman-expert
21 Eylül 2020 12:33   

Bel fıtığı astsubaylığa engel mi?

Arkadaşlar bel fıtığı astsubaylığa engelmidir kazandıktan sonra MR -a giriyormuyuz

21 Eylül 2020 13:44

Arif Özçelik
Memur

A) 1. Ameliyatla tedavi edilebilen her çeşit fıtıklar ve fıtık eğilimi gösteren karın duvarı zayıflıkları (Ameliyat olmuş ve nüks etme olasılığı bulunmayan fıtık, apandisit gibi küçük ameliyat nedbeleri sağlam kabul edilir.).

21 Eylül 2020 17:56

blackwery1
Şef

A) 1. Ameliyatla tedavi edilebilen her çeşit fıtıklar ve fıtık eğilimi gösteren karın duvarı zayıflıkları (Ameliyat olmuş ve nüks etme olasılığı bulunmayan fıtık, apandisit gibi küçük ameliyat nedbeleri sağlam kabul edilir.).

Arif Özçelik, 2 ay önce - Alıntıya git

Bu maddelerin hepsinde paranteze kadar yazılan cümleler sağlam mı kabul ediliyor?

21 Eylül 2020 19:10

Ramo131116
Memur

Hocam tam anlayamadım ama daha detaylı kendi yorumunuzla anlatırmısınız
21 Eylül 2020 20:47

Arif Özçelik
Memur

Yukarıda yazdığım gibi bir durum mevcutsa 69 A 1 'e giriyor ve yardımcı sınıflar için sağlam raporu alıyorsunuz. Yani ameliyatla tedavi edilebilen veya edilmiş fıtıklar sağlam raporu alıyor. Fakat "Sadece protez materyalleri ile tamir edilebilecek veya edilmiş olan komplike karın duvarı fıtıkları " B grubuna giriyor ve elenme sebebi oluyor.

21 Eylül 2020 20:48

Ramo131116
Memur

Yukarıda yazdığım gibi bir durum mevcutsa 69 A 1 'e giriyor ve yardımcı sınıflar için sağlam raporu alıyorsunuz. Yani ameliyatla tedavi edilebilen veya edilmiş fıtıklar sağlam raporu alıyor. Fakat "Sadece protez materyalleri ile tamir edilebilecek veya edilmiş olan komplike karın duvarı fıtıkları " B grubuna giriyor ve elenme sebebi oluyor.

Hocam 69 a1 ney acaba benim fıtıklarım küçükmüş zaten ama dediğniz kod hakkımda bir bilgim yok
21 Eylül 2020 20:49

Arif Özçelik
Memur

Bu madde

21 Eylül 2020 20:49

Ramo131116
Memur

Bu madde

Yani hocam bendeki bel fıtığı sorun olmaz o zaman peki MR VARMI giriyomuyuz emara
21 Eylül 2020 20:51

Arif Özçelik
Memur

Sendeki bel fıtığının ne derece olduğunu hangi tanı konulduğunu bilmiyorum sağlık yönetmeliğini yazıyorum sadece. Benim zamanımda MR'a girilmiyordu şuanda öyle olması muhtemel.

21 Eylül 2020 21:03

Ramo131116
Memur

Sendeki bel fıtığının ne derece olduğunu hangi tanı konulduğunu bilmiyorum sağlık yönetmeliğini yazıyorum sadece. Benim zamanımda MR'a girilmiyordu şuanda öyle olması muhtemel.

Teşekkür ederim abi allah razı olsun
Toplam 9 mesaj