Editörler : nayzen
21 Eylül 2020 13:55   

İcra kesintisi hakkında

Arkadaşlar merhaba internette sonuç bulamadım fikri yada bilgisi olan cevaplarsa sevinirim şuan aktif çalışıyorum ve maaşımdan icra kesiliyor sıradakiler bekliyor :) olaki emekli olursam bu kesilen iptal olup sgk daki ilk sıradakinemi geçiyor emekli ikramiyesi haciz hakkı yoksa devam eden bu dosyanın borcu ödenip kalanı diğerinemi ödeniyor.

sorun şu şuan 2 . sırada olan icra takibindeki alacaklı avukatı beni aradı emekli olmam durumunda emekli sandığında ilk sırada biz varız bize ödenir para dedi ikramiyeden bahsediyor

yani emekli olunca aktif olan icra kesintisi pasif olup emekli sandığındaki uyap üzerinden ikramiye haczi yazısı gönderenmi alıyor ilk sırayı

yoksa emekli olurken mevcut icra dosyaları maliyeye gidip aynı sıradan ikramiyeden ödememi yapılıyor.

21 Eylül 2020 15:12

Cevdet kaya
Aday Memur

benim bildiğim yanlış değil ise emekli olduğunda verilen ikramiyeden icrada sırasıyla bütün alacaklılar, alacaklarını tahsil ediyorlar. sildiğin aynı sıra üzerinde icra ödemeleri yapılıyor hepsine

21 Eylül 2020 15:16

Cevdet kaya
Aday Memur

sildiğin demişim *bildiğin demek istedim sırasıyla hepsi tahsil ediyor

22 Eylül 2020 00:16

devrimbesni
Şef

diyelim 120 bin ikramiye alacan 9 tane de icra dosyan var toplam 40000 tl 40 binini alacaklılara verirler sana 80 bin kalır

24 Eylül 2020 22:01

murat_326
Şef

diyelim 120 bin ikramiye alacan 9 tane de icra dosyan var toplam 40000 tl 40 binini alacaklılara verirler sana 80 bin kalır

devrimbesni, 1 ay önce - Alıntıya git

Kesintiyi biri bitmeden diğerine geçemezler,icra

Kesintisini net maaş üzerinden dört de 1 oranında keserler

İkramiyene dokunamazlar rahat ol...

25 Eylül 2020 23:04

saraylı18
Aday Memur

bana söylenen maaşımda olan icra kesintisi durdurulur emekli sandığına doğmamış ikramiye üzerine konulan sıralamadan kesinti yapılır denildi ama ne kadar doğru bilmiyorum.

benim merak ettiğim şuan maaşımdan kesilen 4/1 kesinti olan emekli olmam durumunda aktif kesilen dosyaya olan borç kesilip kalanı diger dosyalaramı kesilir yoksa emekli olmam durumunda sgk ya kesinti yazısı gönderen dosya yamı geçer sıralama

murat_326 arkadaşım bildiğim kadarıyla emekli ikramiyesi haciz edilebiliyor bu konuda çok mahkeme kararı var.

benim istediğim şuanki ödenen icra borcumun bitip ikramiyeden kalanını diger dosyalara ödenmesi

Toplam 5 mesaj

ANKET
Fransız mallarına boykot uygulanması yönündeki öneriyi;