Editörler : "eskiyara"Pangaea

miyalin
Yasaklı
02 Ekim 2020 21:24

Az farkla aynı sorunu ben de yaşıyorum hocam. Hiçbir şey net değil. Derse girmek istersem dilekçe vermem gerektiğini belirttiler. Diğer yandan da derse girmeme rağmen,1 saat planlama hariç ek dersim oluşmadığını belirttiler. O zaman ne anladım ben? Fakat şurası var ki sendikalar da zaten itirazını yaptılar: "o da sene başında ders programının dağıtılması kanumi bir zorunlulukken, maalef MEB ders ödememek adına program verdirmemekle şark kurnazlığına kalkıştı.." Bir başka konu, okul dersim (ki dediğim gibi program dağıtılmadı) maaş karşılığına denk gelirken, canlı ders sınırı kaldırıldığı için kaç ilave canlı derse girersem ek ders alabilirim buna dahi cevap veremiyor idarecim net değil.. Okuldan 15 saat dersim var fakat canli dersi 4 şubeye 6'şar saat verebilmem halinde ne kadar ders ücreti alamaya hak kazanabilrim? diye soruyorum yine cevap alamıyorum.

İpe sapa geldiği yok ek dersi batsın.

matedu, 4 yıl önce

Arkadaşlar sene başından beri idari izinli olmam gerekçesiyle okul müdürü tarafından ders verme/vermeme sorunu yaşadım ısrarla bana ders vermek istemediler.

Şimdi ise resmî yazı gelmiş ders vermeleri gerektiğine ikna oldular ama bu sefer de sadece maaş karşılığı kadar ders veriyorlar diğer arkadaşlar full ek ders alırken idari izinliyim diye bu şekilde davranılabilir mi?

Ben cidden yıldım artık

ilknurynlmz
Aday Memur
02 Ekim 2020 21:29

Hocam ben de dün müdürle konuştum ve bana yüzyüze eğitimde ders alacak öğretmenlere canlı ders yazdıklarını söylediler. Şu anda bana da ders yazmıyorlar zaten diğer öğretmenler de maaş karşılığını doldurmuyor kimse ek ders alamıyor diyor. Zoomdan da program vermiyor zorunlu tutamam o platformdan kimseyi diyor. Tam bir muamma kısaca ben de beklemedeyim. Bilgi alan ve yeni bir yazı gelirse burda paylaşırsa çok sevinirim.

matedu, 4 yıl önce

Arkadaşlar sene başından beri idari izinli olmam gerekçesiyle okul müdürü tarafından ders verme/vermeme sorunu yaşadım ısrarla bana ders vermek istemediler.

Şimdi ise resmî yazı gelmiş ders vermeleri gerektiğine ikna oldular ama bu sefer de sadece maaş karşılığı kadar ders veriyorlar diğer arkadaşlar full ek ders alırken idari izinliyim diye bu şekilde davranılabilir mi?

Ben cidden yıldım artık

matedu
Aday Memur
03 Ekim 2020 00:45

Resmî yazı gelmiş dedi bana göstermedi hocam şube müdürü de öyle emir vermiş idari izinlilere canlı ders verilir demiş.

Ama ne hikmetse az verin ek ders alamasınlar sürünsünler demiş galiba :D :D

Mehker, 4 yıl önce

Hangi resmi yazı gelmiş hocam? Burada paylaşabilir misiniz

matedu
Aday Memur
03 Ekim 2020 00:50

Hocam size o söyledikleri yüzyüze eğitime gelecek olanlara ders var bahanesini bana 1 ay öncetelafi eğitiminde söylediler.

Bakın yanlış yapıyorsunuz uzaktan eğitimin amacı zaten yüzyüze gelemeyecek olanların işlerine devam etmesidir en çok ben hakediyorum bu dersi desem de beyin çalıştırıp kabul etmediler.

Şimdi dersler başladı milli eğitimden görüş aldık size de ders vermemiz gerekiyormuş dediler fakat zümrelerim 24-26 saat derse girerken bana 15 saat vermişler.

Açıklaması ise hocam herkes sınıfına öğrencilerine alıştı şimdi düzen bozmayalım...

Bu nasıl bişeydir ben gerçekten çok sıkıldım telefonla devamlı laf anlatmaktan ifade etmekten

ilknurynlmz, 4 yıl önce

Hocam ben de dün müdürle konuştum ve bana yüzyüze eğitimde ders alacak öğretmenlere canlı ders yazdıklarını söylediler. Şu anda bana da ders yazmıyorlar zaten diğer öğretmenler de maaş karşılığını doldurmuyor kimse ek ders alamıyor diyor. Zoomdan da program vermiyor zorunlu tutamam o platformdan kimseyi diyor. Tam bir muamma kısaca ben de beklemedeyim. Bilgi alan ve yeni bir yazı gelirse burda paylaşırsa çok sevinirim.

mühendis0007
Aday Memur
03 Ekim 2020 02:20

Arkadaşlar ben risk grubundaymışım e nabızdan baktım yeni öğrendim.İdari izine ayrılacağım.Uzaktan eğitime katılmak istemiyorum .İdare beni bu zorla dahil edebilirler mi ?

matedu
Aday Memur
03 Ekim 2020 10:21

Tabii ki ederler

Belki de etmeyebilirler

Saçma oluyor ama bu durum ilden ile okuldan okula değişiyor hocam biz de zaten bundan bahsediyoruz

mühendis0007, 4 yıl önce

Arkadaşlar ben risk grubundaymışım e nabızdan baktım yeni öğrendim.İdari izine ayrılacağım.Uzaktan eğitime katılmak istemiyorum .İdare beni bu zorla dahil edebilirler mi ?

miyalin
Yasaklı
04 Ekim 2020 23:09

Öyle anlaşılıyor ki MEB idari izinlileri katakulleye getirmiş görünüyor. Hatta görünmek şöyle dursun direkmen, senebaşi ders program dağılımı yaptırmamakla ve süreç içerisinde ileri sürdüğü bir kısım hamlelerle (maaşlar büteçye yüktür gibi) bunun altyapısını oluşturdu. Hiçbirimiz derse girmeden kabül edilebilir mazeret taşımadan ders ücreti almak istemeyiz o kısmı ayrı

Fakat 2019 Kamu Görevlileri Toplu Sözleşmesine göre, idari izinli kamu görevlisinin özlük ve mâli haklarının korunacağı kanunlaştırılmıştır. Geriye kalan sendikaların İDARİ İZİNLİLERİN haklarına yönelik itirazlarını dile getirmeleridir.

DİĞER MEMURLARIN İDARİ İZNİ İZİN DE, ÖĞRETMENİN NEDEN DEĞİL ÖYLE İSE???

(İdari izinli olanlarımız sendika temsilcilerine konuyu taşımalılar.)

miyalin, 4 yıl önce

Hocam mutlaka orantılı bir düzenleme yapılacaktır. çünkü idari izin kapsamındaki mâli ve özlük hakları, toplu sözleşmeye ek olarak ayrıca cumhurbaşkanlığı talimatı ile de garantiye alınmıştır.

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi