Editörler : Mehmet Balci
21 Eylül 2020 22:24

naturelove
Aday Memur

Şimdi çıkarcı olan ,2018 deki düşük puanı ile atanmak istediği için Kpss 2020 sonuçlarının erken açıklanmasını istemeyen arkadaşların çok olduğunu düşünüyorum ve onlara inat diyorum ki KPSS 2020 BİR AN ÖNCE AÇIKLANSIN diyorum ve sırf kendı çıkarlarını düşünenlerin karın ağrısı dinsin diye de susamam kimse kusura bakmasın. Bu lafım da ortayadır.Kpss 2020 sınav puanının geçerlilik süreci içerisinde atamaların Kpss2018 puanlarıyla yapılmasını istemiyorum.Tabi herkes kendi düşüncelerini savunmakta özgürdür....

21 Eylül 2020 22:31

Pltsd
Aday Memur

Şimdi çıkarcı olan ,2018 deki düşük puanı ile atanmak istediği için Kpss 2020 sonuçlarının erken açıklanmasını istemeyen arkadaşların çok olduğunu düşünüyorum ve onlara inat diyorum ki KPSS 2020 BİR AN ÖNCE AÇIKLANSIN diyorum ve sırf kendı çıkarlarını düşünenlerin karın ağrısı dinsin diye de susamam kimse kusura bakmasın. Bu lafım da ortayadır.Kpss 2020 sınav puanının geçerlilik süreci içerisinde atamaların Kpss2018 puanlarıyla yapılmasını istemiyorum.Tabi herkes kendi düşüncelerini savunmakta özgürdür....

naturelove, 4 hafta önce - Alıntıya git
Bizim yokta belliki sınav hemen bittikten hemen sonra açıklamasını istiyosaniz sizin ağrınız çok olmuş. Öyle kafaniza göre olmuyo bu işler. bizde istemezdik beklemek mecbur bekliyoruz
21 Eylül 2020 22:34

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

Arkadaşlar bu sınav erken açıklansın diyen arkadaşların gerekçesi nedir? Aralık ayında

alım yapacağı söyleniyor, şimdi açıklansa bile bir işe yaramayacak ki, ancak sınavdan kaç

aldım merakını gidermiş olacaksınız yanlış mı düşünüyorum?

21 Eylül 2020 22:39

Hannibalın Kuzusu
Aday Memur

Katılıyorum.2018 iki haftada açıklandı.Şimdi 1,5 ay beklemenin anlamı yok.kpss biran önce açıklanmalı.iyisi ile kötüsü ile sınav sonuçlarını bilmek hakkımız.

cangele10, 4 hafta önce - Alıntıya git
2018 KPSS 22 TEMMUZ'da yapıldı, sonuç açiklama 28 AĞUSTOS'da oldu. 2 haftaymış aynen
21 Eylül 2020 22:41

Pltsd
Aday Memur
2018 KPSS 22 TEMMUZ'da yapıldı, sonuç açiklama 28 AĞUSTOS'da oldu. 2 haftaymış aynen
Hannibalın Kuzusu, 4 hafta önce - Alıntıya git
resmen uyduruktan tarih söylüyorlar kafalarına göre. bi sabredemediler
21 Eylül 2020 22:42

naturelove
Aday Memur
Bizim yokta belliki sınav hemen bittikten hemen sonra açıklamasını istiyosaniz sizin ağrınız çok olmuş. Öyle kafaniza göre olmuyo bu işler. bizde istemezdik beklemek mecbur bekliyoruz
Pltsd, 4 hafta önce - Alıntıya git

Hmm , Üstünüze niye alındıniz yoksa bir karım ağrınız ?:) Ben lafımı ortaya söylemiştim halbuki...

21 Eylül 2020 22:47

Pltsd
Aday Memur

Hmm , Üstünüze niye alındıniz yoksa bir karım ağrınız ?:) Ben lafımı ortaya söylemiştim halbuki...

Bi de türkçe yazabilsen :D
21 Eylül 2020 22:56

naturelove
Aday Memur
Bi de türkçe yazabilsen :D

Ne oldu şimdi de Türkçe'm mi karın ağrısı yaptı ?:) Obsesif Kompulsif Bozukluğunuz mu var? :)Varsa öyle takıntılarınız bu konuda PDR ci arkadaşlarla görüşebilirsiniz. Benim branşım değil o.:)

21 Eylül 2020 23:01

Pltsd
Aday Memur

Ne oldu şimdi de Türkçe'm mi karın ağrısı yaptı ?:) Obsesif Kompulsif Bozukluğunuz mu var? :)Varsa öyle takıntılarınız bu konuda PDR ci arkadaşlarla görüşebilirsiniz. Benim branşım değil o.:)

oldu oldu zeki insan öyle yaparız :D
21 Eylül 2020 23:06

venandi
Yasaklı

Arkadaşlar bu sınav erken açıklansın diyen arkadaşların gerekçesi nedir? Aralık ayında

alım yapacağı söyleniyor, şimdi açıklansa bile bir işe yaramayacak ki, ancak sınavdan kaç

aldım merakını gidermiş olacaksınız yanlış mı düşünüyorum?

pozitif06, 4 hafta önce - Alıntıya git

2020/2 + 2021/1 + 2021/2 + 2022/1.

Sadece bu alımlar yokki.

Mülakatlıları var.

Doğrudan ösymnin puanla aldığı sözleşmelileri var.

Ya da kurumların ösymye bildirdiği ve kadrolu aldıkları var, misal 2020/11.

Olmaz da hani atıyorum X kurumu ösymye der ki 27-29 eylülde 2020/12 ile 500 mühendis alıyorum.

Hangi puan? 2018.

21 Eylül 2020 23:08

cangele10
Kapalı
resmen uyduruktan tarih söylüyorlar kafalarına göre. bi sabredemediler

o zaman bana çok erken açıklanmış gibi geldiydi.yanılmışım tarih konusunda.öabt bitiş tarihi itibariyle 23 gün sonra açıklanmış.Burada kim ne derse desin ösym bildiğini okuyor en nihayetinde.22 ekim olsa da bundan birkaç gün önce açıklansa da yüksek sayıda atama olacağını beklemek hayalcilik o da ayrı.Belki bir iki kurum ilana çıkar o da mülakat haksızlığına maruz kalırsınız büyük ihtimalle.Benim için 22 ekim veya erken önemli değil.Önemli olan sözlü,mülakat gibi haksızlıklara maruz kalmamak.ösym zaten geçmiş dönemde üstüne yapışan şaibeleri temizleyemeyen kokuşmuş bir kurum olarak duruyor.Çok büyük beklenti içinde de değilim bu düzenden...

21 Eylül 2020 23:10

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

2020/2 + 2021/1 + 2021/2 + 2022/1.

Sadece bu alımlar yokki.

Mülakatlıları var.

Doğrudan ösymnin puanla aldığı sözleşmelileri var.

Ya da kurumların ösymye bildirdiği ve kadrolu aldıkları var, misal 2020/11.

Olmaz da hani atıyorum X kurumu ösymye der ki 27-29 eylülde 2020/12 ile 500 mühendis alıyorum.

Hangi puan? 2018.

venandi, 4 hafta önce - Alıntıya git

Anladım da açıklanmayan bir puan öncesi bir kurumun 2020 KPSS puanı istemesi mantıksız

olur zaten, ya da bir kurumun 2020 KPSS açıklanmadan ilana çıkması da saçma olur. Eğer

bir kurum şu an KPSS puanı istiyorsa 2018 KPSS puanı ister, bugün öyle bir ilan görmüştüm

fakat şu an hangi ilandı o hatırlayamadım.

21 Eylül 2020 23:10

Pltsd
Aday Memur

o zaman bana çok erken açıklanmış gibi geldiydi.yanılmışım tarih konusunda.öabt bitiş tarihi itibariyle 23 gün sonra açıklanmış.Burada kim ne derse desin ösym bildiğini okuyor en nihayetinde.22 ekim olsa da bundan birkaç gün önce açıklansa da yüksek sayıda atama olacağını beklemek hayalcilik o da ayrı.Belki bir iki kurum ilana çıkar o da mülakat haksızlığına maruz kalırsınız büyük ihtimalle.Benim için 22 ekim veya erken önemli değil.Önemli olan sözlü,mülakat gibi haksızlıklara maruz kalmamak.ösym zaten geçmiş dönemde üstüne yapışan şaibeleri temizleyemeyen kokuşmuş bir kurum olarak duruyor.Çok büyük beklenti içinde de değilim bu düzenden...

işte bu konuda haklısın. mülakatın kalkmasını en az sizin kadar istiyoruz.
21 Eylül 2020 23:20

venandi
Yasaklı

Anladım da açıklanmayan bir puan öncesi bir kurumun 2020 KPSS puanı istemesi mantıksız

olur zaten, ya da bir kurumun 2020 KPSS açıklanmadan ilana çıkması da saçma olur. Eğer

bir kurum şu an KPSS puanı istiyorsa 2018 KPSS puanı ister, bugün öyle bir ilan görmüştüm

fakat şu an hangi ilandı o hatırlayamadım.

pozitif06, 4 hafta önce - Alıntıya git

İşte 18 puanı 2,5 yıl

20 puanı 1,5 yıl geçerli olacak.

20ye girmiş kişiler bunu istemiyor.

Ne kadar erken o kadar iyi.

Tutar bir kurum ilana çıkar.

Kurumlar birbirinden bağımsız kafalarına göre hareket ediyor.

Bizler bunu istemiyoruz.

Ama 18 puanına sahip bazıları acaba bize ekmek çıkar mı diye akbaba misali bekliyorlar.

Önemli bir kısmı da şuan kamuda düz memur.

Yani kadro yakmak için can atıyorlar ama avuçlarını yalayacaklar. :)

21 Eylül 2020 23:26

castillo
Şube Müdürü

Cevir kazı yanmasın

21 Eylül 2020 23:45

pozitif06
Müsteşar Yardımcısı

İşte 18 puanı 2,5 yıl

20 puanı 1,5 yıl geçerli olacak.

20ye girmiş kişiler bunu istemiyor.

Ne kadar erken o kadar iyi.

Tutar bir kurum ilana çıkar.

Kurumlar birbirinden bağımsız kafalarına göre hareket ediyor.

Bizler bunu istemiyoruz.

Ama 18 puanına sahip bazıları acaba bize ekmek çıkar mı diye akbaba misali bekliyorlar.

Önemli bir kısmı da şuan kamuda düz memur.

Yani kadro yakmak için can atıyorlar ama avuçlarını yalayacaklar. :)

venandi, 4 hafta önce - Alıntıya git

22 Ekim'e kadar bir kurum ilana çıkar mı acaba? Çıkarsa burada o kurumdan çok sınav

sonuçlarının açıklanmasını erteleyen ösym suçludur. Daha önce bunun bir örneği var mı?

Ben hatırlayamadım. Mesela sınav sonuçları açıklanmadan ilana çıkan vs ..

21 Eylül 2020 23:59

kaportacışehmus
Aday Memur

Sınavın derhal acıklanması için twitterda etkinlik falan yapalım arkadaşlar. Meydanı bos sanan arakdaşlara inat

22 Eylül 2020 08:02

YeniMalatyaspor
Aday Memur

sonuç olarak öabt bitmiş yaklaşık 3 hafta sonra açıklanmış.zaten ertelenen bir sınavdan bahsediyoruz.şu ana kadar zamanında yapılıp açıklanalı 1 ayı bulması gerekiyordu.en kötü ihtimalle ekimin ilk haftası açıklanması gerekir.2018 kpss açıklanalı 2 seneyi geçti en nihayetinde...bu sfer kpss 2022 zamanında yapılırsa bizim 2 ayımız heba oluyor...

biz senin sınavın erken açıklanması talebine bisey demiyoruz sadece talebini desteklemek için yanlış bilgi verme bu doğru değil ve ben kpss 2018 den 85 aldım atanamadim ve eminim ki şu 20 gün içinde bi alım olmaz yani rahat olun.
22 Eylül 2020 22:23

kastamonu92
Kapalı
biz senin sınavın erken açıklanması talebine bisey demiyoruz sadece talebini desteklemek için yanlış bilgi verme bu doğru değil ve ben kpss 2018 den 85 aldım atanamadim ve eminim ki şu 20 gün içinde bi alım olmaz yani rahat olun.
YeniMalatyaspor, 4 hafta önce - Alıntıya git

hocam bölüm neydi

23 Eylül 2020 18:01

kursadiskursad
Aday Memur

Bu konuya herkes kendi çıkarı doğrultusunda yaklaşıyor çünkü ekmek her şey demek. Objektif bir yaklaşımla bakarsak 2018 kpss ile yapılan toplam sağlıkçı alımının 2020dekine kıyasla daha çok olacağını rahatlıkla tahmin edebiliriz. bu bir yana kpss 2020 ertelndiği halde üzerinden iki buçuk hafta geçmiş bir sınav haliyle bu atamanın 2020'lilere aktarılması gerektiği çok açık. ha bazı bölümlerdeki yüksek puanlı atanmamaış insanların isyanları haksız mı? değil. fakat bu insanların mağduriyeti bütün 2020lilerin mağduriyetine kıyasla zayıf kalıyor ve onların mağduriyeti bu atamanın onlara yönelik olmasından ziyade genel olarak alımlarının düşük olmasıyla ilgili bir şey.

Toplam 40 mesaj