Editörler : ayşegül bgm
21 Eylül 2020 22:55   

Bu sene mezun olan paramedikler acil tıp teknisyenliği üstünden tercih verebilirmi

Bu sene paramedik olarak önlisans mezunu oldum liseden acil tıp teknisyenliği mezunuyum üniversiteye başladığım sene 2018 kpss ortaöğretim sınavına girdim ama 2 ay önce mezun oldum ortaöğretim puanimla acil tıp tekniseni olarak tercih verebilirmiyim (önlisans kpss ye girmedim)

22 Eylül 2020 16:31

burakd01
Aday Memur

hayır veremezsin 1 ders bıraksaydın mezun olmasaydın verebilirdin şansına küs bro.....

22 Eylül 2020 19:17

OGUN5261
Aday Memur

Önlisans sinavina girip sonuclari aciklanana kadar 2018 puanin gecerlidir diye biliyorum. Tercih verebilirsin diye biliyorum.

22 Eylül 2020 19:32

Hayalperesthemşire
Müsteşar

Önlisans sinavina girip sonuclari aciklanana kadar 2018 puanin gecerlidir diye biliyorum. Tercih verebilirsin diye biliyorum.

OGUN5261, 2 ay önce - Alıntıya git

Mezun olmuş paramedktzn son diploma geçerli

22 Eylül 2020 19:53

OGUN5261
Aday Memur

Yeni sınav başvurusu yapacaksa son mezun olduğu bölüm geçerli ona uygun basvuru yapabilir. Onun haricinde en son girmis oldugu kpss puanı 2 sene sonraki girecegi kpss nin puanının açıklanacağı tarihe kadar( yani 2 yıl ) geçerlidir.

23 Eylül 2020 08:28

muhammed27yusuf
Kapalı

ister ortaöretim KPSS olsun, ister önlisans KPSS, isterse de Lisans KPSS olsun. Bir KPSS puanının geçerlilik süresi diğer KPSS sonuçları açıklanana kadar geçerlidir ve tercih verebilirsin. 2 sınav arasında başka bir üst bölüm bitirmen tercih vermene engel değil.

Toplam 5 mesaj

ANKET
Bir kamu çalışanı olarak öğlen yemeği yiyor musunuz?